Kyllä juttu on

Katkerat

Kyllä juttu on niin että täälä kerääntyy katkerat ihmiset!

8

185

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olen huomannut ihan saman.

    • Katkeruusko siihen tarvitaan, että tänne eksyy? No mites minä saan kehitettyä katkeruuden itseeni että voin tänne naputella juttuja, tai edes jutun juurta?

      • Ei kaikki ole, niin kuin et varmaan sinäkään. Osa tuntuu olevan hyvinkin.


      • Hupiakka kirjoitti:

        Ei kaikki ole, niin kuin et varmaan sinäkään. Osa tuntuu olevan hyvinkin.

        Ainakin ne jotka jatkuvasti solvaavat toisia. Mistä se kaikki katkeruus ja viha on heihin pesiytynyt? Vaikeita yhtälöitä, ja ovat henkisen avun tarpeessa, mutta ei heitä voi täällä auttaa.


      • Hyvähän se, että jossain saavat purkaa. Tosin voisivat välillä miettiä mitä toisille kirjoittavat. Välillä on todella loukkaavaa tekstiä.


      • Hupiakka kirjoitti:

        Hyvähän se, että jossain saavat purkaa. Tosin voisivat välillä miettiä mitä toisille kirjoittavat. Välillä on todella loukkaavaa tekstiä.

        Mitähän niiden live-elämä pitää sisällään? Täällä aivan ventovieraille nakkelevat suorastaan törkeyksiä, varmaan nauttimalla siitä että "saimpas sanoa", mutta livessä pelkäävät omaa varjoaankin.


      • Ihmisen pään sisälle on vaikea nähdä. Osalla varmasti huonoja kokemuksia vastakkaisesta sukupuolesta. Mutta sehän ei tarkoita, että kaikki olisimme samanlaisia. Jos joku on kohdellut huonosti, niin ei se tarkoita muiden tekevän niin.


    • katkeratsinkut

      Juuri eilen ajattelin samaa että jos täältä otettaisiin galluppi tuloksia siitä esim. mitä miehet ajattelee naisista niin olisi aivan toiset tulokset kuin jos otettaisiin oikeasta live-elämästä gallup samasta asiasta.Täällä sinkut palstalla on niin katkeroituneita ihmisiä jotka näkee kaiken negatiivisena. Naiset ovat heidän mielestään lompakkoloisia ym.vastaavaa.Minusta nykyajan naiset ovat hyvin toimeentulevia,siihen he eivät miestä tarvitse.Ihmetyttää varsinkin heidän yh-äitiä kohtaan tuntema katkeruus.Kukaan ei varmasti yh-äidiksi halua jos ei huono elämäntilanne siihen aja.Yleisesti ottaen voisivat ihmiset olla suvaitsevampia toisiaan kohtaan eikä kaivaa aina maata toisen alta.Onko vahingonilo ainoa tunne josta saadaan jotakin irti.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      182
      5087
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3646
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      22
      3057
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      53
      2677
    5. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2306
    6. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      103
      2243
    7. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2107
    8. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      75
      2095
    9. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2049
    10. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      7
      1645
    Aihe