Minkä takia club 8 on kiinni ?
Ravintola kiinni ?
9
551
Vastaukset
- paskaonruskeaa
Eurajoki paska paikka!
- konkkatuli
Se meni konkurssiin,
- Ohuphovuh
No onko ihme.
- PeriksiantamatonMies
Pää tuli vetävän käteen. Ainoastaan sorahommat kannattaa Eurajoella kun voi myydä asiakkaalle lapulla soraa ja laskuttaa toimittamattomat sorat. Samaan aikaan voi myydä punnituslapulla mainitun soran pimeästi eteenpäin. Rahan tuloa ei voi estää. Arkipäivää Eurajoella.
- 1955
Yksi syy nuorilla ei mania.Paikkaa myös huonosti mainostettu ja käpänen paikka kunta jossa ei kannata tollanen yrittäminen.
- Eorjokelainen
Paikan pitäjät ei nyt vaikuttaneet kovin ammattitaitoisilta. Rahaa oli ilmeisesti heittää haisemaan, koska kyllähän nimekkäitä artisteja oli ja paljon. Mutta pariin otteeseen paikan päällä käyneenä pitää todeta, että siellä oli melkoisen amatöörimäinen henkilökunta, ainakin tiskin takana. eivät osaneet tehdä drinkkejä ja eivät paljon ravintola-alan ammattilaisilta edes vaikuttaneet.
Ja eikös porukka pidä faktana, että tää kaikki oli muutenkin jonkin sortin hämärä bisnestä, rahanpesuu tai jotain.
- Ihmepuuhastelua
Se ravintolan pitäjä mitään pahaa tehnyt. Mutta rakennuksen omistajan puuhastelut aiheuttivat ison loven vuokralaiselle.
- ihmetteleväpuuhailija
mitä se omistaja sitten puuhasteli?
- Ihmeidenkatselija
Täytyykö ehkä katsella etelään päin niin ehkä selviäisi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992065Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881876Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3271696Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht911231- 311227
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651052- 511047
- 581028