Ravintola kiinni ?

asiakas9

Minkä takia club 8 on kiinni ?

9

579

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paskaonruskeaa

      Eurajoki paska paikka!

    • konkkatuli

      Se meni konkurssiin,

    • Ohuphovuh

      No onko ihme.

      • PeriksiantamatonMies

        Pää tuli vetävän käteen. Ainoastaan sorahommat kannattaa Eurajoella kun voi myydä asiakkaalle lapulla soraa ja laskuttaa toimittamattomat sorat. Samaan aikaan voi myydä punnituslapulla mainitun soran pimeästi eteenpäin. Rahan tuloa ei voi estää. Arkipäivää Eurajoella.


    • 1955

      Yksi syy nuorilla ei mania.Paikkaa myös huonosti mainostettu ja käpänen paikka kunta jossa ei kannata tollanen yrittäminen.

      • Eorjokelainen

        Paikan pitäjät ei nyt vaikuttaneet kovin ammattitaitoisilta. Rahaa oli ilmeisesti heittää haisemaan, koska kyllähän nimekkäitä artisteja oli ja paljon. Mutta pariin otteeseen paikan päällä käyneenä pitää todeta, että siellä oli melkoisen amatöörimäinen henkilökunta, ainakin tiskin takana. eivät osaneet tehdä drinkkejä ja eivät paljon ravintola-alan ammattilaisilta edes vaikuttaneet.

        Ja eikös porukka pidä faktana, että tää kaikki oli muutenkin jonkin sortin hämärä bisnestä, rahanpesuu tai jotain.


    • Ihmepuuhastelua

      Se ravintolan pitäjä mitään pahaa tehnyt. Mutta rakennuksen omistajan puuhastelut aiheuttivat ison loven vuokralaiselle.

      • ihmetteleväpuuhailija

        mitä se omistaja sitten puuhasteli?


    • Ihmeidenkatselija

      Täytyykö ehkä katsella etelään päin niin ehkä selviäisi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      63
      2902
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      49
      2216
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      22
      1903
    4. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      383
      1408
    5. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      66
      1343
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      30
      1309
    7. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1099
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      20
      1069
    9. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      963
    10. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      71
      953
    Aihe