Katselen erästä uudiskohdetta, omakotitalo etelä-suomessa.
Yksinkertainen kysymys pitäisikö ulkolaudoituksen naulankannat olla kaikki maalattu? Osa nauloista on ammuttu aika syvään ja siellä täällä erottuu maalaamattomia naulankantoja? Ei anna kovin siistiä kuvaa talosta kun tarkemmin katsoo, onko myös riski että ajan kanssa ruostuvatkin vielä?
Huonoa työtä vai nykypäivänä tavallista, ymmärrä kyllä että kiiressä noita syvällä olevia naulan päitä ei ehkä jaksa/kerkeä maalata mutta..?
Maalauksen laatu
Taloavaille
2
135
Vastaukset
- Yksiössäharmittaa
Kylläpä sinua siellä 17 m2:n vuokrayksiössäsi sapettaa ihmisten talonrakentamiset. Katkera mieli on vaaraksi terveydelle.
- nick.nailer
Naulat on ammuttu liian syvään. Ei voi mitään. Nykyajan naulat on galvanoituja, eivät ruostu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5268892Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1606134Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3595155Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664739Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984351Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843922- 911848
- 1031394
- 47959