kertoi rukoilleensa Taivaan Isää! Kysyi miten hänen käy lopulta, ja sai vastauksen kyllä sinullekin vielä paikka löytyy.
Mikä muutti Ruuneperin niin kovaksi?
Paljon kivampi oli Ruuneperi kun
14
287
Vastaukset
Jokainen ihminen lienee ainakin lapsena rukoillut. Onhan Jumala kertoman mukaan käskenyt meidän noin tehdä ja luvannut myös meitä kuulla.
Kun Jumala on kaikialla hän varmaan kuulee jokaista. Kyllästynyt olen rukoilemiseen kun Jumala ei mihinkään vastaa eikä auta.
Jumalalla sanotaan olevan kaikki valta taivaassa ja maan päällä.Ei taida yltää valta ihmispoloisten auttamiseen.- Muuta.asennetta
Olet Jumalalta vain vaatimassa. Rukoile nöyrästi ja kiitä kaikesta mitä olet saanut.
Mitä olen saanut. Sairauksia, vammaisuutta ja huonoa kohtelua täälläkin.
Palstalaiset puskista kimpussa.- Valivaliiiii
Itse olet kaikkien kimpussa nikilläsi, ei se ole yhtään jalompaa niin. Olet sentään voinut tehdä työuran, kaikille vammaudille se ei ole mahdollusta.
- edestälöytää
Ruune on itse kerjännyt kohtelunsa!
- Mikä.niistä
Jospa se ruuneperi alkoi ajattelemaan järjellään ja ei osannut enää päättää mitä niistä jumalista palvoisi. Niitä kun on ainakin satoja erilaisia eri uskomuskunnilla.
Minä uskoin siihen mitä Jumala on kehoittanut: "Sallikaa lasten tulla minun tyköni, älkääkä estäkö heitä".
Suurinpääsemiseste muodostui Syyriassa kun pieniä lapsia jäi sortuvien talojen raunioihin kuolemaan. Venäjän ja usan aseista saatiin turvaa- imhettelijä
Miksi laittaa Jumalan lausumaksi tuota, kun ihminen Jeesus sanoi noin opetuslapsilleen, jotka hätistivät lapsia taaemmaksi herransa ympäriltä.
Kun ei ole perehtynyt Raamattuun syntyy tuollaisia väärinkäsityksiä. - älä.vääristele
Tahallaan vääristelee ruune, että saisi naisia lohduttamaan ja opastamaam uskon tielle. Kenenkään elämä ei ole täällä taattu. Itse Suomen miehet puolustivat naisiaan ja lapsiasn oman henkensä kaupalla. Eräistä maista ns. miehet luikkii pakoon ja jättää lapset sinne.
- häpeisivät.ees
älä.vääristele kirjoitti:
Tahallaan vääristelee ruune, että saisi naisia lohduttamaan ja opastamaam uskon tielle. Kenenkään elämä ei ole täällä taattu. Itse Suomen miehet puolustivat naisiaan ja lapsiasn oman henkensä kaupalla. Eräistä maista ns. miehet luikkii pakoon ja jättää lapset sinne.
##Eräistä maista ns. miehet luikkii pakoon ja jättää lapset sinne. ##
Ja määkivät vielä juostessaan, Bää, Bää tai siltä se ainaskin kuulostaa. Eivätkä ees häpeä.
- Tulossasama
Mikä ero,jos rukoilee mennninkäistä, tai katulamppua?
- tähist.katoin
Menninkäisest en mee sanomaan, mut jos katulamppu alkaa sammumaan sytkyttämällä se tietää vaikeeta ja pitkällistä loppua.
- reppuriika
Voi Ruune rakas, jotain saatan olettaa rivien välistä. Kivessä kipeä kuin toisessa ja minun on turva alkaa lässyttämään sillä en mitenkään voi edes kuvitella mitä ja millaisia tuntemuksia olet saanut vuosikymmeniesi varrella kokea. Mikä tarkoitus lie Luojalla että on sinulle tuollaisen taipaleen suonut.
Kun on vaikeaa niin sitä varten on esirukoilijat. Kun et jaksa enää uskoa ja luottaa ja hapuilla sinne yläkertaan, niin lupaan ottaa sinut erityisesti esirukousteni kohteesi. Jospa sinullekin alkaisi jotain valonsäteitä sarastaa ja ne synkät varjot pikkuhiljaa väistymään. Jos on vain koettelemusta ja vaikeaa, niin ihmisen mieli herpaantuu. Siis tästä päivästä alkaen yritän muistaa joka päivä Ruunea ja vedota puolestasi Hänelle jolla on kaikki valta taivaan ja maan päällä. Tämä ei vaadi sinulta yhtään mitään ja vaikka vastaisit ettei tarvitse rukoilla.- tämääskeinen
Tienkin turha ei turva. Anteeksi että kirjoitan mitä sattuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1815051Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813636SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt402638SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412296Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä992208Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292087Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan732074Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja882023Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211556Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1151467