KYTTÄLÄNTIEN SULKU

kalliiksitulee

Kuka osaa kertoa,miten kuljetaan kun Kyttäläntie suljetaan Siltakorjauksen takia Riippusillan kohdalla?? Ja koska sulku alkaa???? Huonot tiedotteet!!!! Tulee ainakin 30 km kierto että pääsee kauppaan!!!!

6

489

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voiraukkoja

      Ei ole hajuakaan mitä kautta kulkisitte. Taitaa olla siellä Albanian ajat edessä eli eristäydytte lopullisesti siviilisaatiosta. Nythän olette jo pitkältikin poissa normaaleista kuvioista. Ilmeisesti sinne on tulossa pakolaiskeskuskin joten omalaatuista toimintaa luvassa. Kannattaa hankkia veneitä ja tulla jokea pitkin vaikka Pälpälään josta taksi voi noutaa ne joilla on varaa maksaa kyytistä. Tämmösiä ajatuksia ja ohjeita. Kyllä siellä leipä loppuu monilta.

      • huitsinhyvää

        Parasta aloittaa jokilaivaliikenne Huittisiin jonne kiva lähteä makkarakaupoille. Tämä homma toimii, on kokemusta vuosikymmeniä, taitaa olla laituritkin vielä iskussa saharannassa.


      • säpilänkunkku

        Kiitos Esko. Sullahan oli se topijoki vai mikä se oli. Upea laiva ja Huittisissa siitä varsinniin tykättiin. Kokemäkiläiset eivät tainneet arvostaa vai mitä muistan.


    • minnekkä

      Kanniston pihan kautta menee oikotie.

      • haluaisintiedon

        Missä on Kanniston talo???


    • säpiläntollo

      Elykeskus voisi tehdä sillan Kyttälänpuolelta Säpilään. Semmosen jossa voisi ajaa isommallakin vehkeellä kuin pikkufiiatilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      2576
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      985
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      54
      822
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      761
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      50
      744
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      664
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. 50
      605
    9. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      68
      596
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      594
    Aihe