168 osallistujaa Facebook Tapahtumasivulla. Mieltä osoitetaan suvakkeja vastaan Jyväskylässä.
Iso mielenosoitus suunnitteilla.
Torilla-tavataan
26491
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Voi hyvänen aika sentään että nyt jaksetaan jauhaa mokomasta täällä.Hoitakoot virkavalta nämä mutut maasta pois.Kohta se mora heiluu täälläkin kun karvakädeltä palaa käämit.Siinähän kerjäätte verta nenästä ääliöt..
Hei, vinkkasin viestisi poliisille. Saattaa täyttää laittoman uhkauksen tunnusmerkit t: Minttu
Avaa lapsi silmäsi ja katso, mitä tämä invaasio on tuonut tullessaan.
Luepa uusiksi tuo teksti siinä kerrotaan jotta virkavalta saa hoitaa nämä paperittomat maasta pois.Ennen kuin käy huonosti että joku pakolainen alkaa puukottaa viattomia niin kun turussa.Lue tarkemmin ennen kun alat vaahtoamaan..
koraani täyttää laittoman uhkauksen tunnusmerkit. Ulkomaalaiset rasistit vokista joutaa pois Suomesta.
Miksi kukaan haluaa osallistua suvaitsevaisuutta vastustavaan mielenosoitukseen, ellei ole täysi natsi? Jos tuollainen tapahtuma tosiaan järjestetään, niin vastamielenosoittajien joukko tulee olemaan vähintään viisinkertainen (kuten joka kerta aiemminkin on käynyt). Ettei kyseessä olisi kuitenkin mielenosoitus pakkopalautuksia vastaan?
Rasismille on Suomessa nollatoleranssi ja yhteiskunnan ykkösprioriteetti on hävittää rasistinen käytös ja ajattelutapa sataprosenttisesti.
Miksi nämä matut saavat suhtautua, kantaväestöön rasistisesti. Eiköhän sitä rasistikorttia ole jo heilutettu tarpeeksi, kokenut inflaation. Suomessa pätevät suomenlait, turha tänne tulla muualta huutamaan, miten asiat pitää tehdä.
Menehän nyt tissiposki muualle mesoomaan muuten tulee poliisisetä ja sakottaa.Kannattaa miettiä mitä tänne näpyttelee joillakin on herkkä hipiä.
Spr-pummi bongattu trollauksineen.Sinuna häpeäisin .Ja paljon.
Ryhävalas, pysy vaan vaiti ja syö Kelan rahoilla ostamaasi sosiaalisoppaa kunnes viikatemies noutaa
Ihmisten luokittelu esim. ihonvärin, silmien asennon, takaraivon koon ja yleisen älykkyyden mukaan on aina ollut ihmiskunnan priorisointimenetelmä, ja on aina oleva. Siihen on vain sopeuduttava. Mitkään tekopyhät puheenjorinat eivät sitä tosiasiaa muuta.
Aivan sama kuin sotaan lähtevien miesten villasukankutojavaimot olisivat sanoneet että mene, mutta älä sitten tapa niitä vihollisia, nehän kaipaavat vain lisää maata meiltä! Huonosti olisi käynyt.
Silloin tosin miehet olivatkin miehiä eikä pikkusormi pystyssä hihittäviä pellejä.
Jos tässä joku on rasisti niin nämä mutut itse pahimpia.Huutelevat rivouksia ja kiroilevat tuolla ihmisten ilmoilla sen kun kerkeävät...turha yksin valkonaamoja tässä syytellä.
Jos silloin miehet olisivat olleet Halla-ahoja olisimme nyt osa Venäjää.
Katsoin juuri kuikelo munapää sivari Halla-ahon kuvaa. Selvästi on ns. puuttuva rengas. Ihmisen ja simpanssin välimuoto on Jussi.
joka virkavaltaavastustaa,on ansainnut ja itseaiheuttanut tuomion,mikä tulee olemaan virkavallantyön vastustamisesta,oisko sakkoja,mutta nämä suvakit ovat yleensä niitä sossunpummeja,tai muutenvaan pöllöjä
Täytyy kyllä todeta se tosiasia, mikä jo aikaisemmassa viestissä sanottiin. Ihmiset on aina luokiteltu rodullisten seikkojen mukaan. Kyllä Afrikassa ja Arabian niemimaalla asuvat alkuperäiset kansat toimivat rasistisemmin valkoista rotua kuin Eurooppalaiset muunrotuisia kohtaan. Yksinään liikkuva eurooppalainen on em. alueilla suuremmassa hengenvaarassa kuin toisen rotuiset Euroopassa.
Euroopassa esiintyvä rasismi on normaalisti vain pienen ryhmän agenda, mutta tämä laiton maahantunkeutuminen ja etuisuuksien eli kaikki edut ilman vastiketta vaatiminen on aiheuttanut sen, ettei normaalijärjellä varustettu eurooppalainen voi sitä hyväksyä. Viha ei kohdistu erirotuisiin, vaan tähän maahantunkeutumiseen, etujen vaatimiseen ja sopeutumattomuuteen yhteiskunnan sääntöihin.
Vielä myös tulijoiden yritykseen yhteiskunnan muuttamiseksi heidän kulttuurinsa mukaiseksi.
kattokaahan+totuudet+alahärmän+koulun+joukkotappelusta
ei+suomessa+ole+kuin+marginaali+rasisteja+mutta+90%
kansasta+vastustaa+tätä+sotapakolaisten+hyysäämistä
oma+kansa+unohdetaan+velkaa+miljardeja+tällaisten
turun+"poikasten"+elätykseen
Hyvä mielen osoitus. Kannatan. Saavathan ainakin päättäjät vähän tulta persauksiensa alle.
Eiköhän vaan ne palauttele ei toivottuja vähän ripeämmin, kun järjestää tarpeeksi mielen osoituksia.
Saadaan virkamiehet vihdoinkin tajuamaan, että me ei niitä muukalaisia haluta tänne suomeen.
SUOMI kuuluu SUOMALAISILLE.
Meidän esi-isät ovat maamme rakentaneet, meille SUOMALAISILLE.
Sillälailla suominatsi uhoaa
Tätä vauhtia suomalaiset vähenevät vähenemistään kun lapsia ei synnyt tarpeeksi. Aika iso osa maamme väestöstä on jo ulkomailta, kansallisuuksia varmaan useampi kymmenen.
Eikä kaikki "suomalaiset" alunperin sunkaan maastamme ole, mistä lie, Ruotsista, Norjasta, Venäjältä, Balttiasta, Saksasta, kaakon aroilta tänne tulleet. Joten sinäkin saatat olla vaikka mistä peräisin...
Ei Suomi nykymaailmassa voi olla kuin Pohjois-Korea.
Ei Suomen tarvitsekaan olla mikään Pohjois-korea. Eikä rajoja tarvitse sulkea. Rajojen yli vain pitäisi tulla passien kanssa jotta tiedetään kuka on tulossa ja voidaan toivottaa tervetulleeksi.
Rikollinen aines jäisi heti kiinni tai sitten ei yrittäisikään tulla maahamme. Yksinkertainen asia jota matuista elantonsa saavat eivät vain tahdo ymmärtää.
SUOMI kuuluu SUOMALAISILLE.
Miksi täällä sitten jo kymmenien vuosien ajan ollut ihan laillisesti niin paljon asukkaita muista maista...ei vissinkään ole Aatun oppeja noudatettu.
168 joutilasta sossupummia (ehkä) vaivautuu paikalle....
Oi joi, mulla alkaa jo jännityksestä jöpöttämään
https://www.youtube.com/watch?v=1vvdXJlAz_M
Esimakua lonnivista ostoskekus "vatsamielenosoittajista"
Hengenvaarallisesta IRAKISTA Jouluna 2017
Miks vitussa täällä poistellaan asiallisia viestejä, ovatko moderoijat ihan täyspäisiä?
Toiset vaan saavat linkata ties mitä, rasistisiakin juutubeja...