Teboil parlamentillehän olisi keskeinen uusi paikka Nurmeksen historiallisella asemalla toimiva kahvila/ravintola Kaneli järvinäköalalla. Ylä-Karjalassa oli haikea kirjoitus,kun joutuivat luopumaan Teboilin kahvilapalveluista toistaiseksi.
Teboil parlamentti
kahvimaistuu
4279
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Liekö parlamentti vai lähinnä rolliakkamainen kööri maastopuvuissaan ja landruiserit oven edessä, paljasta kahvia kuppi nenän alla ja muilta asiakkailta valtaavat päiväksi istuma paikat.
Teboilin parlamenti ei ole ainut Nurmeksessa. Osanottoni Teboilin parlamentin jäsenille
Toivottavasti ei. Kanelissa on Nurmeksen paras ruoka ja sitä on mukava syödä rauhassa ilman että tarvitsee olla partamarttojen arvostelevan katseen alla ja juorujen kohteena. Menkööt s-marketin tai abc:n kahvioon vaikka.
Kaneli ravintolaan parlamentti muuttaa . Tulemme syömään yhdessä rauhassa kansasi patamarta sillä silmällä.