Ohimolohkolähtöisistä kohtauksista kärsivät!

Hulluusko

Teillä, joilla epipesäke on jossain ohimolohkolla niin onko teillä usein ahdistuskohtauksia, jotka kestävät jopa kymmeniä putkeen? Ei tajunnanhämärtymistä, ei mitään nieleskelyä, ainoastaan ahdistus, silmäterät hieman suuret. Tällainen fiilis esim. jotain pahaa ajatellessa. Menee itsestään kyllä ohi, kun mieli rauhoittuu. Vai onko tämä ehkä psyykkistä?

2

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ohimostasekaisin

      Ohimolohkossa minun vikani. Hieman vastaava olo minulle tuli kerran, mutta tuon totesin itse äkkiä paniikkityyppiseksi reaktioksi, siitä kertoi lähipäivien tapahtumatkin. Kohtaukseni selkeästi toisenlaisia.

      • Hulluusko

        Kiitos "Ohimostasekaisin" kommentistasi. Niin ja omani oli hiukan epäselvä, eli ahdistus kestää jopa kymmeniä minuutteja putkeen. Näin tuskin epileptisessä kohtauksessa kuitenkaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      768
    3. 48
      687
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      38
      653
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      634
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      31
      619
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      42
      618
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe