Rupeaa näkymään ympäristössä tuo mielenterveys polin vaikutus pikku hiljaa. Yksi päivä tuli joku seko lapiolla ikkunoista läpi. Ja nyt tuo Seurakunnan työntekijä pahoinpideltiin kirkon tiloissa Joensuussa
niinivaara rules
hyväniikkaolijoskus
8445
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kenenkähän älypään idea oli yleensäkään tuoda hullut kaupunkiin ihmisten häiriöksi. Kyllä niiden hoitopaikka olisi jossain mahdollisimman kaukana korvessa.
Missä odinit missä
Nykyisin lyödään pilleri purkki käteen ja sanotaan osta vielä muutama olut kyyti pojaksi että sekoilet kunnolla. Tämäkin yksi sankari oli kiipeillyt sairaalan katolla ennen ikkunoiden särkemistä. Ei vaan ole lehdissä mitään jutusta ollut ei.
Joku vanhus oli yrittänyt mennä katolle.
Taitaa olla nykyisin rauhallista aluetta.
Aina on ollut.
On.
Niinivaaralla näkyy nykyään vain mielenterveyspotilaita, kiukkuisia, marisevia eläkeläismuoreja ja - ukkoja, sekä Intialaisia. Ei mikään ihana alue.