Kotka on huumehelvetti
Lappiinpäin
414407
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Muuta vaan kotaan jonnekkin lapin erämaahan, huumeita löytyy joka kaupungista pohjoista myöten.
Kotka on paska kaupunki joka on täysin Afrikan siirtomaa.
Ja isäs on tullut afrikan siirtomaasta.
Äitis oli venäjän lahja suomelle.
Sinä kun katsot peiliin niin ensiksi näkyy pelkät suippokorvat hahaa suippokorva kymiläinen bhuuhaaaaa.
Narsuilua taas jarssulta ,mene pois sieltä koneelta ja lopeta trollaaminen.
Ainahan täällä on ollut paljon huumeita.
Se on kyllä pitkä vale. Kuuskytluvun alussa ei kukaan edes tiennyt mistään huumeista. Tupakkaa kyllä oli tarjolla, isoa ja pikku Bostonia ja vinettoa kyllä sai jos oikein alkoi janottaa.
80 luvulla kotkalaiset imppas bensaa nuoriso nimittäin suoraa mopon tankista ja kyllä jälkes on jättänyt.
Kyllä niitä kale on aina ollut. 90 luvulta räjähdysmäisesti. Satamasta haettiin laivoista muutakin kuin tupakkaa ja viinaa.
Ei Kotka muutenkaan lapsiperheille sovi. Pois mekin ollaan muuttamassa vaikka asuntoa ei meinaa saada myydyksi. Yritetään laittaa vuokralle.
Vuokralle somali perheelle 1 vuosi niin kämppä tuhannen päreinä ja taloyhtiön vihat niskassa.
Eikös ne kaikki osta niitä aineita netistä? kotkanruusu ainaskin tilaa niitä "luonteistuotteina"
Anna mullekin vinkki miten tilaan netistä.
Hah, vasikaksi en ala!
Kotkasta muuttaa kaikki normi ihmiset pois negerdi laumat ja iivanat jää.
Ja sinä negerdi iivana jäät.
En onneksi asu kotkassa hihii
Paskavarpaat ja narkit jäävät, muut lähtevät.
Niin, tosiasia ei kuitenkaan muutu, olet negardi iivana.
Homo punikki.
Negardi? Negerdi?
Täällä oppii uusia sanoja. Ovatko nuo persu-suomi -sanakirjasta?
Kotkassa tilanne on huono. Täytyy myöntää. Isänmaa ei kykene suorittamaan tehtäväänsä kansalaistensa turvaamisessa. Virkavalta saa palkkansa vaikka työ epäonnistuu jatkuvasti. Verorahoista maksetaan sekä epäonnistunut työ että seuraukset. Huumekauppiaat ja lääkebisnes (ml. Lääkäriliitto) kiittävät. He ovat tilanteen jumalia. He tuhoavat suomalaisia ja isänmaan virkakoneisto on täysin altavastaaja sodassa huumeita vastaan. Satoja kuolee, tuhansia sairastuu, satojatuhansia elää lääkekoukussa, turhaan.
Ei täällä ankeassa slummissa kestä ilman päihteitä.
Useat lääkäreiden määräämät reseptit ja useiden lääkäreiden määräämät reseptilääkkeet päätyvät kadulle. Miksi narkeille määrätään lääkkeitä. antaisi päivä annoksen valvotusti vaikka 3 kertaa päivässä a-klinikan tiloissa. Joutaa hakee sieltä jos ei töissäkään ole!
Saisi määrätä lataania niin kuolisi kaikki jaskapää kotkalaiset pois.
valtio hyväksyy ja maksaa narkkarien touhut. narkkarit tienaa myymällä lääkkeitään ja vaihtamalla niitä huumeisiin. paljonkohan niistä päätyy nuorille. en edes haluu aatella
Kaikki päätyy nuorille vai tunnetko tiedätkö oletko kuullut vanhasta narkkarista...Narkkarit kuolee nuorina mikä on hyvä asia.
"valtio hyväksyy ja maksaa narkkarien touhut"
Tottakai lääke- ja huumebisnestä edistetään. Tarkoituksena on tuhota suomalaiset uudisasukkaiden tieltä.
Asunto on meilläkin myynnissä ollut jo kauan, mutta päätettiin silti muuttaa ja muutettiinkin pois Kotkasta lasten koulujen ja työn takia. Vuokrallekaan ei viitsi laittaa kun siitä taitaa tulla vaan on ongelmia. Olisi pitänyt vaan lähteä jo aiemmin.
Tyypillinen yksin asuva vuokraköyhä esittää menestyvää perheellistä. ;) Ei omistusasuntoa, ei perhettä eikä työtä. Koita jaksella.
Karhuvuoren neliöhinta pian 300€ hujakoilla , siitä huolimatta näytöillä ei käy ketään.
Sulla mitään kämppää ole,asut karkkarissa sossun elätettävänä.
Sun naapurissa..Paskoit sit tänä aamuna taas rappukäytävään.
Valitettavasti on pakko myöntää, kun katukuvaa seuraa päivittäin, on tämä kaupunki menetetty tavalliselle ihmiselle turvallisena asuinalueena.
Päihdyttävät aineet näkyy katukuvassa keskustasta kauppalaan joka puolella.
Valitettavasti ei myöskään kantasuomalaisen suhteen ei hyvältä näytä tulevaisuus.
Reilut 10 vuotta ja minä kiitän sekä kumarran. Siirryn taka vasemmalle ja muutan lähemmäs afrikanmanteretta, jossa ei ihan näin "tumma katunäkymä".
Tämä on minun valintani, siis muilla ei valitusoikeutta.
Kotkalaisten oma vika kun on aina ihannoinut ja ollut hiljaa huumemyyjistä kun on niin mukavia miehiä sitten kumminkin. vittu käräyttää pitäisi aina jokainen vitun miamivicee leikkivä jauhokauppias ne kun on aina ollut jotain koviiäijii ja kuuilemma niin mukavia miehiä ettei uskoisi vaikka kumminkin kaikki tietää mitä nää raatoperseet tekee
ihan turha on voivotella. poliisille vaan ilmoitusta myyjistä sillai ne kiinni jää
Hah. Keskittyisit omiin asioihis
Huume- ja lääkebisnekselle tuhotaan kantaväestö uudisasukkaiden tieltä.
bisneksellä
NIIN SE ON, TOTTAKAI JA NIIN SE ON KOKO SUOMIKIN, KUN EDUSKUNNASSA KÄYTETÄÄN JA NÄKEEHÄN SEN JO PÄÄLLEPÄIN.