Sänkyjä kirjastoon

Ronskireijo

Hei, mielestäni kirjastoihin pitäisi saada sänkyjä, joissa voisi nukkua. Vetää pienet torkut jos väsyttää, tai ihan vaan lukea kirjaa mukavassa ympäristössä. Tämä olisi hyvä, jos ei omista asuntoa kaupungissa ja ei ole varaa/halua maksaa hotellista. Tämä voisi olla myös hyvä yritysidea jos kirjastot eivät tästä innostu.

Mielestäni idea on hyvä, koska yleensä oleillessani kaupungissa olen usein väsynyt ja haluaisin nukkumaan. Viime yönäkin en saanut nukutuksi, koska ystäväni herätti minut vaikka olisin halunnut nukkua. Uni on yksi ihmisen tärkeimmistä tarpeista ja olen kyllästynyt siihen, että sitä laiminlyödään saatana

2

338

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kannatettava.ajatus

      Olen samaa mieltä. Olen vanha ihminen ja väsähdys yllättää usein kirjastossa. Haluaisin ottaa pienet torkut. En tarvitse sänkyä, riittää jonkinlainen vähän pehmustettu penkki, sen verran ettei heti putoa kun nukahtaa, tai pelkät ohuet patjat lattialla riittäisivät. Reppu pään alle niin tyynytkään ei ole välttämätön. Uni virkistäisi ja jaksaisi taas jatkaa.

    • HÄSTENSSIT

      Metson remontin jälkeen muutama vanha kurppa jäi taloon kummittelemaan. Niille voisi petipaikat olla tarpeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      172
      10618
    2. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      85
      10129
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      107
      7062
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      230
      5568
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      181
      5251
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      178
      4406
    7. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      87
      2962
    8. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      170
      2866
    9. Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia

      Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom
      Maailman menoa
      117
      2841
    10. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      166
      2681
    Aihe