Autoon tuli kolarivaurio ja nyt mietin että minne sen veisin laitettavaksi.
Minkälaisia kokemuksia teillä on näistä paikallisista kolarikorjaamoista? Rautiainen on kuulemma hyvä ja edullinen mutta onko muista kokemuksia? Kiitos.
Keuruun kolarikorjaamot.
17
2151
Vastaukset
- Vakuutusmaksaa
Vakuutushan sen maksaa, maksat vain omavastuun.
- TyytyväinenAutoilija
Siinä barbaarin takana on hyvä se m.r kolarikorjaamo. Uusi maali on kuin tehtaan jäljitä, vie sinne. Olen vuosikymmenen käyttänyt siellä autoja maalattavana.
- PäivitäTietosi
Mahdatkohan nyt tarkoittaa Keuruun kolarikorjaamoa, joka on Yliahontiellä?
Lähempänä mainitsemaasi paikkaa on Mart-Auto, jolla ei ole maalaamoa itsellään!
Tuollaista m.r kolarikorjaamoa en ole koskaan keuruulta löytänyt.....
Liimataisenkin korjaamolla suoritetaan laadukasta kolarikorjausta ja maalausta!
En nyt viitsi kirjoittaa mitä olen kuullut tuosta aloittajan mainitsemasta "hyvästä" ja edullisesta!
- TyytyväinenAutoilija
Tarkoitin juuri siinä mart-auton vieressä olevaa m.r automaalaamoa. Siellä ainakin itse käytän ja olen ollut tyytyväinen asiakas jo vuosikymmen ajan
- audillinen
Keuruulla ole yhtään kunnon merkkikorjaamoa. Käytän Audini Jyväskylässä huollossa.
- Johtotähti92
Viitsitkö vielä kertoa missä huollatat audisi? En haluaisi käyttää samoja korjaamoja audi-miesten kanssa. Johtotähteä tietysti harvemmin täytyy huollattaakkaan :)
- Hybride
X5 M käy myös Jyväskylässä. Keuruulla ei riitä asiantuntemus laadukkaimpien autojen huoltoon. Nissanit voi korjata täällä.
- sähköinenjatke
käytkö samalla jyväskylässä maksullisilla naisilla(tai miehillä todennäköisemmin?) ettei juorut leviä kuinka pieni sinulla on..?
- Ladybmv
Kyllä minä vielä mieheni mielestä olen edelleen nainen. Siivoa likainen mielikuvituksesi!
- öljyttyperä
niinhän ne puhuu jotta toinen niistä jatkeen kuljettajista on aina "nainen" ja toinen "mies",kun toinen on antavassa roolissa ja toinen ottavassa.mutta siinä olet oikeassa että aika leidejä kaikki bmw kuskit on.
- Lbmv
Joku taso sillä rassaamisellakin täytyy olla ja kaikesta päätellen ei sinusta siihen olisikaan.
- uutteropora
Kuinka monen paikkakunnan palstalla käyt kirjoittelemassa samanlaisia kysymyksiä??
- tepiste
Auto lehtonen uusi ja ammattitaitoinen palvelu
- ruostevaurio
Moi. Tekeeko Lehtonen myös pieniä kolarikorjauksia ja maalauksia?
- Joseimuutaole
Jättäisin viemäti
- Anonyymi
Älä vaan vie Kolarikorjaamolle M Rautiaisella, lupasi hyvää jälkeä kun maalasi puskurin. Lopputulos on se, että puskurissa on edelleen reikä, kun ei viitsinyt kitata kunnolla. Asiasta kun mainitsin niin rupesi v*ttuilemaan, "ai sää ootkin pilkunviilaaja, vie toiselle kolarikorjaamolle jos ei jälki kelpaa". Todella asiatonta käytöstä asiakasta kohtaan, en olisi maksanut maalausta mutta onneksi autoani tölväissyt maksaa! Tosin lopputulos on sama kun ei olisi koskenutkaan koko puskuriin! Kyllä v*tuttaa!
Maalasi samalla pari muutakin osaa, jälki on sen mukaista; epätasaiselle pinnalle oli vaan ruiskutettu maali päälle, kyllä on komee sivupeili!
Ei muuta ku eläkkeelle jos ei jaksa tehdä töitä kunnolla!- Anonyymi
Ei kyllä pidä paikkaansa. Viime kesänä maalautin puskurin Rautiaisella ja jälki oli loistavaa. Mihinkään muualle en veisi autoani kolarikorjaukseen. Rautiaisella on vuosikymmenien kokemus alalta ja se näkyy loistavana työn laatuna.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst15311018Ikävä sinua mies
Vuosia kuluu, mutta tunteet ei ole hävinnyt. Tasoittuneet toki, kun ei olla nähty. Järki palannut päähän kuitenkin. Se i474255Mikä tämä henkilö mahtaa touhuta Parkanossa
Kamalaa https://www.ylasatakunta.fi/teksti/pirkanmaan-karajaoikeus-vangitsi-koiran-tappamisesta-epaillyn-6.68.127794.b58643988Orpo: Velkajarrua vastustavaa puoluetta vaikea ajatella hallitukseen
No Minja Koskelan kommunistipuolue jäi ulos tuosta. Kaikki eduskuntapuolueet vasemmistoliittoa lukuun ottamatta sopivat1953653PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1013476Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1013330Hienoa! Eduskunta luopui käteisen käytöstä
Nyt tuo sama muutos pitää saada myös muuhun yhteiskuntaan. Käteistähän ei tarvitse tänä päivänä enää kuin rikolliset.731980Maajussi-Ville herättää kysymyksiä - Etsiikö oikeasti rakkautta vai mainostaako oliiviöljyä?
Mitä mieltä olet: etsiikö Ville rakkautta vai mainostaako oliiviöljyään? Maajussille morsian -ohjelmassa yksi maajusseis161295Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt155988Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun268944