Photoshop Elements työkalut eivät reagoi

Kloonaus

Mitä muuta kuin uudelleenasennus olisi korjauksena ongelmaan, kun Photoshop Elementsin jotkin työkalut lakkasivat reagoimasta?

6

919

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikä on Photoshop Elemensin versio ja mikä on käyttöjärjestelmän versio?

    • väärä-paikka-kysellä

      Eikö tuolla ( 102,92 € ) rahalla sitten Adoben tukipalvelu vielä toimi. Sain sivustosta sen käsityksen ettei se tuki ole versiosta kiinni, vaan siitä että on OSTANUT tuotteen.

    • Kloonaus

      Ohjelman versio on 13 ja käyttis Windows 10. Ja kyllä, ihan on rahalla tämä ostettu, aina 3-versiosta lähtien päivittänyt. Nyt en ole nähnyt tarpeelliseksi uusimpaan 15-versioon päivittää, koska 95% valokuvistani käsittelen Lightroomilla.
      Toisella palstalla neuvottiin lisäämään scratch-tilaa, ja kun vaihdoin sen lähes tyhjälle 4 gigan kovalevylle, alkoi toimia, siinä se syy taisi olla.

      • väärä-paikka-kysellä

        Siinä sen nyt näit, tänne on turha tulla kyselemään mitään.


      • Juu 13 versio vielä riittävän uusi mutta vuoden kuluttua aika uusia ennen kuin siitä alkaa tulla harmeja.

        Ongelmien syyt taitaa olla jossain muualla jos kiintolevyissä puhutaan jostain 4Gt tiloista. Oletuksena kun laitteissa on se kiintolevy tyyliin 120Gt tai siitä ylöspäin ja siihen tilaan sopii nuo väliaikaistiedostot, sovellukset, käyttöjärjestelmä ja jne.


      • Kloonaus
        M-Kar kirjoitti:

        Juu 13 versio vielä riittävän uusi mutta vuoden kuluttua aika uusia ennen kuin siitä alkaa tulla harmeja.

        Ongelmien syyt taitaa olla jossain muualla jos kiintolevyissä puhutaan jostain 4Gt tiloista. Oletuksena kun laitteissa on se kiintolevy tyyliin 120Gt tai siitä ylöspäin ja siihen tilaan sopii nuo väliaikaistiedostot, sovellukset, käyttöjärjestelmä ja jne.

        Sori, ajatuskömmähdys, teroja tietenkin tarkoitin :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      178
      6545
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      148
      1804
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1588
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1310
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      46
      992
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      40
      973
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      96
      933
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      5
      859
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      241
      835
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      819
    Aihe