Miksi notkutte Kärsämäellä?

Oon joskus miettiny näitä pyrröstyyppejä ja remes-sakkia, että miksi notkuvat vieläkin Kärsämäellä? Valittavat joka asiassa, mutta hei jos ei miellytä niin täältä voi muuttaa pois. Rajat on auki.
22430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Remekset ovat niin tyhmiä,etteivät tajua häipyä

Äänestä
  • Sairasta touhua

    Äänestä

rajat on auki" about 20 työikäistä pårvuosi ,hei; muuttaa pois

Äänestä

"tätämenoheiolemmeulkoistettu!

Äänestä

edes kärsämäen "poliittinen as tuntija ei ole saanut "neuvottelutaukoa estääkseen kmäen mölyt ja pölyt ahistuksen aiheuttaman..

Äänestä

20 työtätekevän B-ansio n. 450000e josta verot kuntaan ja loput K-kauppaan!, siis vuosi se kertaa 8 vuotta ja tubla nousu hävitykseen vsta 2014 alkaen

Äänestä

..ja kun Marjatta hotkittiin.. alkoi vaparistit kiekumaan..

Äänestä

..vaan menivät ulostaen hengailemaan..

Äänestä

iski kuntaisis ja vallan ahneus, kunioituksen puuteen korjauksen kavaluus, se nyt korjataan ja vähäisille näytetään

Äänestä

siispä suunta puolankaan, siel kuntaveljet oottaa jo, heil valmist on sanomaa jot kuunnellaan oottaessain

Äänestä

Ei pie kaverille kettuilla, muistakaa mitä tapahtuu astuessa aimomiehen!

Äänestä

nyt riemumiellä onnikaan, suunta kärsään onnettomaan, on mielet nyt korkeat suut syytää sanat korkeat

Äänestä

on muuttolinnut lentäneet jo kauas poiis, mukaansa on ottaneet kunnan kullan kantaneet, pesäänsä kaukaiseen, taas marjat punertaa pihlajain oottaen ottajaa, mut nyt jo on

Äänestä

kuntatilhit nokkineet marjat ylikypsyneet, keräten ja myyden ne, kas näin on sato tallessa, rahalla ne hoidossa

Äänestä

maakunta kiehuu porisee oottaen kypsää tuloaan, kas kelle keitto kiehuaa, kas kuka siitä syödä saa, kunsa muistat vahat ajat muistat silloin vierasvarat, niille keitot kiehuaa ja tarjotaan hymyin suin, niin nytkin padat isot on, tulen päällä kumentuen, onko padat liian isot, riittääkö heimon pivot,
onko talois vara antaa, kuoleeko oma kanta

Äänestä

tilanne alkaa olla se, että miksi notkut suomessa?

Äänestä

..sillä suomi on Hallituksen toimesta jo jaettu ja edelleen ja jako jatkuu työläiset ja pääoma ja pääoman kasvattajat,ed lisäksi lapioidaan rahaa ulkomaan pääomalle joka onnistuu hallituksen siunaamalla uhriutumisella alipalkattua suomen työtätekeviä, eläkeläisiä, heikkokuntoisia, syrjäytyneitä, ylipäätään hoidettavia ja holhottavia.
Terveille veronsamaksajille lisätään veronmaksuja jossa hallitus on ertyisen taitava jambbaseen ottaen ja antaen, tämä siis tähän mennessä.
Oma lukunsa on sitten tuleva Sote joka tulee Irman voimalla pyörimään Maakunta -alustallaan, keskittyen kaupunkeihin, mutta pyörteitten huiskat pyyhkki kuntataloudet uuteen uskoon, myös pohjolassa jossa ehkä Leevin käskyillä ei enää johdeta.

Äänestä

..samaa jambbasua myös kämäen kunta-taseessa siitei ota selvää, kuin Aatun Enigmalla", myös kämäen enemmistön hengen vaikutus kuntakansalaiseen on natsisaksan tasoa.

Äänestä

.. ja mikä se sellainen Hallitus on joka on menettänyt luottamuksensa, seon sellainen jonka olisi parasta lähtiä käpytteleen!

Äänestä

..OrpoSipiläLeeviKeskusta on Vihreitten paras nostaja!

Äänestä

Eikös Remes ole talutettu jo "Koskenkuohuihin"?

Äänestä

on, se on "kastettu "lapsenuskoon, poliittisen uskon vei Rinne

Äänestä

Kommentoi aloitusta


andyscoi kirjoitti:

Oon joskus miettiny näitä pyrröstyyppejä ja remes-sakkia, että miksi notkuvat vieläkin Kärsämäellä? Valittavat joka asiassa, mutta hei jos ei miellytä niin täältä voi muuttaa pois. Rajat on auki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu