Kaipaan vinkkejä paikoista, joissa voisi Helsingissä, tai muualla pääkaupunkiseudulla, järjestää häät luonnonkauniilla paikalla. Ei tarvitse olla meren rannalla. Mieluiten sellainen paikka, johon voi tilata oman pitopalvelun. Vieraita max. 80.
Onko kenelläkään tietoa Lammassaaresta - kuka juhlapaikan omistaa jne.?
Kiitos kaikille, jotka ehtivät vinkata! Kerron mielelläni kaikille, jos hyvä paikka löytyy.
Pääkaupungissa luonnonhelmassa?
kaksi_partiolaista
2
502
Vastaukset
Gula villan Espoon Isossa vasikkasaaressa on kiva. Sieltä pitää kyllä ottaa keitraus, muttta on ihan kilpailukykyinen ihan mihin vaan verrattuna. Ainakin viime kesänä sai tuoda omat juomat.
- kaksi partiolaista
Kiitos vinkistä! Näyttää tosi hyvältä.
Juhlit siis ilmeisesti itse viime kesänä ko. paikassa? Miten isot juhlat teillä oli, kuinka hoiditte kuljetukset, ja mitä maksoi?
Kiitos taas, jos ehdit vastata!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html394198Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2424012Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1353138Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat163021Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis653004Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos732706Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien982463Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana1202085- 451995
- 241780