kysynymys?

Hei olen statin kunti ja olen tulossa Esboon länsimetrolla Sonkajärvelle, niin kysyisin että missä kohtaa siellä sijaitsee pysäkki. Olen entinen Sonkajärveläinen muutin viikko sitten pois sieltä ja nyt tuli kotiikävä.
7376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Viikossa ei tulla tätin pojaks.Siellä se sporastoppari on 3 savun kohdalla,Metroa ollaan vasta kaivamassa

Äänestä

Tänään yritin jo tulla , mutta sähköjärjestelmä män sekasi..

Äänestä

Eekö tarte ennee harhaattoo?

Äänestä

Eikö ne bamarit hoida sinut ihan perille asti, mitä tuosta itse huolta kannat.

Äänestä

Ee tarte ennee

Äänestä

Pohjosmäen tornilla, sen kylymän kojan sisällä ne veesoovat.

Äänestä

Onko se maajussimimmi jo vapaana joka eilen valitsi sen pohojalaasmiehen kaverikseen
Mä onn rakastunut siihen naiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peräläntienkolli kirjoitti:

Hei olen statin kunti ja olen tulossa Esboon länsimetrolla Sonkajärvelle, niin kysyisin että missä kohtaa siellä sijaitsee pysäkki. Olen entinen Sonkajärveläinen muutin viikko sitten pois sieltä ja nyt tuli kotiikävä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu