Ässillä täydellinen alku.

Voitosta voittoon.
Ässät on ainoa joukkue joka ei ole menettänyt pistettäkään.
Huominen vastus Jukurit kaatuu Porissa.
17221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Orotas vaa ku me tullaa Raumalt ja näytetää pelin mallii.

Äänestä

Ässillä on paljon parempi nippu kuin mitä median "asiantuntijat" ymmärtävätkään. Lagarnie, McRae, Suoranta, Lähteenmäki, Korhonen, Makkonen ovat melko hyviä ratkaisijoita, minkä lisäksi Bernard maalilla on liigan eliittiä. Sijoitus runkosarjassa neljän joukkoon!

Äänestä

Tulee vielä tappioidenkin aika.

Äänestä

Jyppi?

Äänestä

no voi voi ku on jänskää

Äänestä

Kylä mua ny ainaski jänskättää. Pittä ostaa ruskeita kalsareita ettei kaikki kurkkimiset heti näy.

Äänestä

Yle heitti selostalegendan pois. Kokemusta ei enää ihannoida.

Äänestä

Jos täydellisenä alkuna pidetään päähän kohdistuneita taklauksia ni sitten kyllä.

Äänestä

Joo,kyllä nyt tulee kannu Poriin..!!!

Äänestä

Kiljukannu?

Äänestä

Kuis ny mahtaa käyrä kun Lukko riepottelee Ässiä mennen tullen?

Äänestä
  • "No voi myrskyjen yö", sanoi kapteeni.

    Äänestä

Oliskos Ässien kannattanu ottaa molari pois heti kolmannen erän alus, kun Lukko johti vain 6-1?
Se olis voinu kannattaa ja Ässät olisi voinut saada ainakin yhden maalin lissää?

Äänestä

Ässien putki taipui alaspäin kuin erään Torstin pili. Eikä nouse enää viagrallakaan.

Äänestä

Olipa paska lukko -ässät matsi, ei tullu hyvä fiilinki vaikka lukko voitti. Nyt tarvittas lukkoon lisää raumalaisii, ja ässiin lisää porilaisii pelaajii, tai jottain, ei tälläsess "paikallispeliss" oo mittään järkee, kallimmat liput vaan hallille, eikä ollu halli muuten lähelläkään täynnä, vaikka oli eka paikallispeli ja la-ilta. Enkä kyllä mene minäkään seuraavaan.

Äänestä

Väkivaltaisen jääkiekkoilun voisi lopettaa, en mene enää katsomaan. Nyt on hyvä lopettaa kiekkopelien seuranta kun porilaiset suipot saivat läksytyksen.

Äänestä
  • Eiköhän jääkiekko tullut tiensä päähän, kun sinä et mene enää katsomaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kohtimestaruutta kirjoitti:

Voitosta voittoon.
Ässät on ainoa joukkue joka ei ole menettänyt pistettäkään.
Huominen vastus Jukurit kaatuu Porissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu