Nyt tämä ei ole rasistista..Jasna Preselj on kaunis nainen,en sitä kiellä.Mutta eikös näiden kisojen nimi oe MISS SUOMI.Ja Jasna ei ainakaan nimen perusteella ole suomalainen,mutt annetaan hänellekkin mahdollisuus voittoon!
Mutta ihmettelen vaan.
Jasna Preselj
17
1864
Vastaukset
- Tyttönen
suomalainen on, eihän nimestä mitään voi päätellä. Isä vain ulkomaalainen, olikos Turkkilainen. Samahan juttu oli Lola Odusogallakin (sukunimi ei varmaankaan oikein)
- Kummissaan..
Kiitos tiedosta tyttönen,tuli todellakinn tarpeeseen.Ei pidä alkaa ihmisiä ruotimaan,jos heistä ei tiedä.Joten Kiitos tiedosta.
- pirjo
Puhuu kyllä tosi huonoa suomea, joten ei varmaan kovin kauaa täällä asunut.
- ENSVUONNA
TULEE MISSIKISOIHIN KIINALAINEN KORKEUSHYPPÄÄJÄ
SEE III VÄÄS,MAHTAVAA KISAT PARANEE!!!
MAKUNENKIN VETELEE NAAMARIINSA VIAGRAA KUIN PURKKAA,ON SE KOVA MIES TOI MAKKE. - Jasna
En puhu huonoa suomea lainkaan; voi olla, että mulla on tietynlainen aksentti, mutta kieltä puhun erinomaisesti ! Asun maassa jo yhdeksän vuoden ajan; niistä kuusi tuli asuttua Porvoossa ja tietysti, siellä puhutaankin ruotsia.
- yks vaan
ihan timmi ja kaunis vartalo mutta miten tuolla naamalla on päässyt finaaliin!!!!??
- Jasna
Jos et ole huomannut Iltalehdestä eikä Ilta Sanomista, minusta on kirjoitettu, että pärjään ja olen kaunis ilman meikkiäkin. Yhdellä tytöistä oli akne iho; mulla sentään on iho miltei kuin vauvalla.
- Anonyymi
Tätä ihmetellään monen muunkin kohdalla
- eikö viitsitä katsoa?
Kun ois vaan viittiny vähä selata ja katsoa jo alotettuja keskusteluja, ei ois tarttenu alottaa uutta keskustelua samasta aiheesta.
- n26
joku muu on tänä iltana miss suomi kuka muu kilpailija vain kunhan ei Jasna..Hän ei vaan ole oikein sopiva edustamaan suomineitoa..menis venäjän missikisoihin..
- Jasna
Jos avaisit silmiäsi ja edes yrittäisit ymmärtää, blondit eivät pärjää kansainvälisissä kisoissa jos kroppa ja naama ei ole miltei täydellinen. Sen takia Suomella ei ollutkaan sijoitusta Lolan jälkeen. Mietipäs sitten minkä takia !
- Ritz
Jasna on kyllä kotoisin Bosniasta. Muuttanut Suomeen 13-vuotiaana, ja ollut Suomen kansalainen vasta vuoden... se oli Johanna Rinne, jonka isä oli TUNISIALAINEN..
- Suomalainen
Hävetkää ketkä olette ulkomaalaisten puolella :(
- Hmm...
En minäkään mielestäni rasistinen ole, mutta kyllähän Miss SUOMEN pitäisi sentään SUOMEA osata... !!!
- Jasna
Jos minulla ei olisi erinomaista kirjallista ja suullista suomen kielen taitoa, syntyperältään bosnialainen ei ikinä olisi voinut saada Suomen kansalaisuuden. Ehdotan, että tutustut paremmin Suomen lainsäädäntöön.
- OLGA
SVETLANA...
NÄIN SE ETENEE...MISSIKISAT ..NAURATTAA KOKO TOUHU..PELLEJÄ - Anonyymi
Olen tavannut Jasnan ja voin sanoa että siinä todella upea daami entisestä Jugoslaviasta tulleena perhe tuli tänne pakoon sotaa kuten ihmiset yleensä siirtyvät kouluttautui täällä edusti Suomea ja olisi voinut tuoda voiton mutta täällähän kaikki vain ilkkuivat kun ei ollut joku suomipulla vaikka kuten täällä voi lukea taso on sitten kuten aina ..eli kateellista sisäsiittoista ja ahdasmielistä..Lohduttautukaa eipä ole täällä enään vaan onnellisesti muualla Kuten huomaa Suomessa suomalaisille kateellisille ei mikään riiä tai ole hyvä..katsoka ja kasvakaa ihmiset ovat siirtyneet kautta historian ei "Suomalaisetkaan" ole mistään Suosta kasvaneet vaikka moni tuntuu tarinoiden perusteella olevan Suo maalainen eli joku suosta ilmestynyt maalainen joka luulee tietämättömyydessään että koska ei tunne ja tiedä tai ole kouluttautunut hänen oikeus on vaan olla suossa ja ilkkua ja olla kateellinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4568173Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1165647Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi1164678Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2074542Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli334488Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s523987Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603873Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan773747Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava433688SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha853491