Maili/kahvittelu-kavereita?

Ajatar89

Ikää 28v.
Naiseksi syntynyt, mutta ei kumpaankaan sukupuoleen itseään lokeroiva. Tällä hetkellä majailen Raumalla.
Tykkään erikoisista jutuista, kerään pääkalloja ja omistan ouijan. Musisoin omaksi iloksi ja kuuntelen raskasta musiikkia, mut soittimessa pyörii välillä Jenni vartiainen ja ellinoora. Rakastan eläimiä ja nurkissa pyörii 3 kissaa ja koira. Haluaisin kanoja ja lampaita. Haaveilen yksinkertaisesta, maanläheisestä, omavaraisesta elämästä, pienessä pirtissä metsän keskellä.
Rakastan luontoa ja eläimiä. Harrastan käsitöitä, maalaan vaikka en osaa piirtää, lenkkeilen/hengaan metsässä, luen paljon henkisyyttä (ei hengellisyyttä) käsitteleviä kirjoja ja välillä uppoudun pohtimaan totuuden syvintä olemusta.
Oon rauhallinen ja huumorintajuinen, viljelen mustaa huumoria ja sarkasmia. Olen todella erakko, mutta siitä huolimatta kavereita olisi kiva saada ja nähdä, silloin harvoin kun poistun kotoa.
Seurustelukumppani löytyy, joten etsin puhtaasti kavereita.
Mitään vaateita en, juuri sinulle aseta, saat olla ja näyttää sellaiselta kuin olet. Kunhan olet avarakatseinen etkä tuomitse suorilta :)
Arvostan ihmisissä empaattisuutta ja vilpittömyyttä, rehellisyyttä sekä luotettavuutta en myöskään moiti :)
Ei haittaa asutko lähellä vai kaukana, viestiä saa laittaa jos yhtään sille tuntuu :)

[email protected]

0

132

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Alle 15 oli

        Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
        Vimpeli
        134
        3616
      2. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

        Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
        Suomalaiset julkkikset
        75
        2356
      3. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

        Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
        Maailman menoa
        261
        2245
      4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

        Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
        Ikävä
        141
        2000
      5. Olen miettinyt pitkään miksi hän ei uskalla

        Hän kyllä yrittää tiedän sen ja olen yrittänyt olla helposti lähestyttävä ystävällinen lempeä jne. mutta silti hän yhä v
        Ikävä
        69
        1572
      6. Rakastan sinua

        Kohta sanon tämän livenä, älä pelästy.
        Ikävä
        101
        1470
      7. Sä oot kyllä

        Aika erikoinen nainen
        Ikävä
        61
        1343
      8. Juhannusterveiset kaivatulle

        Onko teillä yhteisiä juhannuksia vietettynä ja millaista juhannusta viettäisit kaivattusi kanssa juhannuksena 2025? 🌻
        Ikävä
        93
        1317
      9. Kaupunki osti Absin

        Nyt vaan yrittäjiä kaivataan
        Haapavesi
        61
        1290
      10. Millaistakohan

        Sun kanssa suhde olisi?
        Ikävä
        72
        1182
      Aihe