Sain kissan sukulaisen tutun kautta. Kissa leikattu narttu 8v. Syö loputtomasti, eli koko ajan ei voi olla ruokaa tarjolla. Aion raakaruokita kisua. hän on 3.8kg. Onko paino laiha, kesiverto? Ajattelin tarjota näin alkuun 100g raakaruokaa yhteensä päivässä, onko määrä ok? Raakaruoka tarkoittaa kanansiipiä, broilerin lihaa, naudan suikaleita, sydäntä, maksaa jne.
Vastaukset 3
- hyväkunmaistuu
Ihan hyvä kissa! Anna hiiren kokoisia annoksia (just raakaa lihaa) useamman kerran päivässä, lisänä voi olla lihapitoisia naksuja ja raikasta vettä, näin hyvä tulee! Pussiruokiakin voi antaa silloin tällöin, koska niissä on vitamiinit taattu. Ei luonnon eläimilläkään ole ruoka-aikoja, syövät silloin kun on nälkä.
- Nälkäkurkir
no ei ainakaan ylipainoinen. Kokeile tuntuuko kylkiluut nahn läpi, Pitäs painaessa löytyä, mutta jos töröttää nää annakissalle lisää rukaa
- matomaha
Olethan madottanut? Se tehdään myös sisäkissoille 2 kertaa vuodessa, vähintään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 681056
- 641042
- 93827
- 57813
- 42678
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois222640- 50598
- 40570
- 66565
Nainen joka haluaa miehen
Näyttää sen selvästi. Hommaa minihameet, pitkät hiukset, laihduttaa ja on iloinen sekä aktiivinen.79563