Oikeudenkäynnin tulos?

TukijussitBehindBars

No kuinka pitkät kakut ne mafian pojat saivat eilen? Ja tihrustivatko pojat itkua kun maijan perään viskattiin ja ovi lyötiin kiinni viimeisen kerran.

25

2651

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TurhaHäslinki

      No jos Aarnion tapauksen puimiseen on kuukausia varattu, niin tuskin tämäkään yhdessä päivässä loppuu. Tosin montaa kertaa ei samoja asioita oikeudessa saa toistella, päinvastoin kuin täällä niitä on jankattu. Toivottavasti päätös rauhoittaisi tilanteen ja syytetyt saisi työrauhan.

      • patukkapää

        Rauhan saavat kyllä, linnarauhan.


      • SuomenLaki
        patukkapää kirjoitti:

        Rauhan saavat kyllä, linnarauhan.

        Aijaha. Mikä tuomio heille (syyttömille ihmisille) luettiin? Kerrotko vielä sen?


    • Töitätekevät

      Havaintojemme mukaan niska limassa töitä painavat...

      • naurukuolema

        Epäilen :'D :'D :'D :'D :'D


      • toskanpasi

        Jotakin on limassa, mutta ei niska


      • työtätyötä
        toskanpasi kirjoitti:

        Jotakin on limassa, mutta ei niska

        Paraskin puhumaan, et taida edes tietää mitä työteko tarkoittaa.


    • Tyhjänjauhamista

      Niin mikä tuomio luettiin? Se jäi edelleen vielä epäselväksi....
      Nyt yhtäkkiä lima kiinnostaakin enemmän kuin tuomio. Hehhehhehhehheh.

      • kertajostoinenkin

        Käsittelypäiviä varattiin 7....


      • Anonyymi

        Munat valtiolle. Salvaamiseksi, sitä ennen sanottiin.


    • Nähtyon

      Samat mafian porukat nimimerkkejä vaihtelee ja syyllistää Vilokkia. Joko hätä on kova.

    • Tuomionkysyjä

      Vikaan meni.
      En kuulu samaan enkä eri mafiaan.
      Kysyin tuomiosta, jota täällä on toitotettu. Tuomiopäivä julistettu ja herjattu tilan uusia yrittäjiä.
      Kukas sen tilan konkurssin aiheutti?
      Minulla ei ole ollut eikä tule olemaan mitään hätää.
      Mikä se tuomio oli?

      • MontaMutkaaMatkassa

        Ootellaan nyt toistakymmentä käräjäoikeuden työpäivää, ennenkuin päätöstä toivotaan. Senverran sekava vyyhti, ettei sitä hetkessä ratkota.


      • leks

        Tarkoitatko,että "voittajia" on turha julistaa ennen sitä??Niin että perjantain aikatauluko ei pitänytkään vaikka manifesti niin kertoi??


    • tuomionkysyjä

      Miten menee kun Vilokin konkurssissa on tiedotus niin hiljaiseloksi muuttunut??????
      Missä mennään kun alkuun on päästy niin jatkostakin ollaan kiinnostuneita, että miten ne käräjöinnit menneeet

      • Hyväveliverkosto

        Vai päästikö moraalisesti korruptoitunut demlatuomari syntipukit kuin koiran veräjästä? Usein se hyväveli-verkosto yltää ihan oikeusjärjestelmän pyramidin huipulle! Tuomioista päätetään jo ennen istuntojen alkamista. Vaikka olisi kuinka selvät todisteet tapahtuneista vääryyksistä, niin demlatuomarit "tulkitsee" tapahtuneita täysin mielivaltaisesti ja totuudenvastaisesti. Tuokin syytettyjen penkillä oleva ukko hymyilee facebookissa kilpaa auringon kanssa ilman huolen häivää huomisesta, kun tietää etukäteen oikeuden olevan suosiollinen ja muu kylän jemmarimafia on paikalla taputtelemassa selkään onnistuneesta tilan koplauksesta!


      • toskanpasi

        Mutta ovatpa huulet rohtuneet ja kävelee vaikeasti jalat levällään, ei ole tulleet ilmaiseksi lautamiesten puoltavat lausunnot,kaikella on hintansa!


    • Anonyymi

      Mistä jutusta mahtaa olla kyse?
      Eli mitä on tehty?

    • Anonyymi

      Tämä on se tilanryöstö, tosin siellä oli ryöstetty moneen suuntaan.

    • Anonyymi

      Mitä tilan ryöstämistä se on jos homma laitettu alulle 2007 ja pankki ottanu haltuun jo 2011 ja 2017 muka ajettu yön selkään. Aikoo on kyllä ollu korjuu liikkeisiin tai kamppeitten kerruuseen ihan varmasti.

    • Anonyymi

      Siis, tämä keskusteluketju liittyy tähän Kiuruveden legendaariseen tilanryöstö tapaukseen. Josta puhutaan edelleen läpi Suomen.
      Ryöstetty paljastui myös ryöstäjäksi, joten on siinä yhtä tilaa ryöstetty kerrakseen.

      Ja lopuksi ryöstetty ryöstäjä vielä lähti linnaan.

      Voihan ryöstö!

      • Anonyymi

        MTK maksoi tuomareilta sopivan tuomion,hyvä on tukiaismiljardeilla röyhätä.


    • Anonyymi

      Ja talokin missä väitti asuneensa oli tyhjänä ollut jo vuosia kosteusvaurion vuoksi. Samaan kämppään meni sinäkin iltana kun kaikkina edellisinä jo vuosia aijemmin ja vielä reilun vuoden sen jälkeenkin. Sitten vuokran antaja lopetti uskomasta sepitettyyn tarinaan ja viskasi varattoman vuokralaisen asumaan "työntekijän" nurkkiin.

    • Anonyymi

      Sapluunat on korkeetavotteisia, korkoo kasvoo, Ku häkisä istuoo!

    • Anonyymi

      Otapa tästäkin vyyhdestä selvä.
      Sivulliselle yhtä hepreaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6294
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      849
    Aihe