Kulissiavioliitto

eiankeinen

Mikä nykyajan ihmisiä vaivaa? Hypätään vieraisiin heti kun tilaisuus koittaa ja kulissiavioliitto voi hyvin. Kaikki käy, ei väliä onko kunnallispolitikko vai abc-myyjätär!

7

600

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • knightriders

      Jos kotona ei saa tarpeeksi :eli pihtareita niin ei kun vierasta heti kun saa!

    • hirvenmetsästäjääääää

      Juvahan on tunnettu siitä että ei väliä kenen eukkoa tai ukkoa kukakin käy bylsimässä. Ukot tappelee keskenään lopulta ja paikalle saapuu polliisi. Kulissiavioliittoja on myös yrittäjien, olevinaan poliitikkojen hmph.... ja kansalaisten keskuudessa, nähty ja kuultu. Mutta ihmekös tuo jos kotona on kovaääninen harmaahapsi ja nuorempaa saatavilla tai ainakin paremman näköistä. Kaljaa kittaavia ukkoja ja mustasukkaisia akkoja. Siellä ne kontaktipalstoilla kehuvat käyvänsä ja irtonapsia etsivät, ukot meinaan. Perheelliset. Yritykset tahkoo miinusta mutta kunnia kun menee niin maine se kasvaa vai oliko se toisinpäin :D ??

      • 246

        Kylällä liikkuu taas sitkeitä huhuja kevytkenkäisistä vaimoista ja myös
        vieraisiin taipuvaisista äijistä.
        taitaa ruoho olla vihreää aidan toisella puolella.


    • monikinpäätyyeroon

      Sivusta seuranneena niin taitaa nykyään päättyä aika monikin nuorenkin parin seurustelut/liitot yleensä eroon jossain vaiheessa. No mutta saadaanhan tuollaisilla pelleilyliitoilla hyvin "statusta", kohotettua muiden silmissä, kun hommataan se "vaimo/tyttöystävä" ja ollaan edetty elämässä. Sitten kyllästytään siihen parissa vuodessa ja etsitään parempi tilalle, tulee kovat riidat ja kalliit elatusmaksut perään, jos on ehditty penska tekemään.

      Fakta taitaa olla myös se että ryhtymällä avioliittoon ja lapsen tekemellä loppuu seksiksin kuin seinään.

    • klioy

      Näyttää tällekin kylälle maailman menon ylettyneen.
      Kirjoittaja kirjoittaa # jos kotona on äänekäs harmaapää saa nuorempia muualta".
      Kannattais katsoa vähän itseään sieltä peilistä, jos on toisella kotona harmaa pää, niin näkisitkö sitä harmaata omassakin päässäsi ja luultavasti muutakin veltostumaa kehossasi, joten et sinäkään ole nuortunut. Ja ajattelutapasi antaa jo selkeän kuvan siitä, että on sen toisen syystäkin olla hieman äänekäs.
      Itse kyllä taitaisin tehdä niin, että antaisin suosiolla mennä sinne nuorempia saamaan, mutta erossa toki pitäisin puoleni ja sillä laittaisin itselleni leppoisan ja turvallisen elämän, jossa en olisi enää kenenkään toisen piika.

      Ihmettelen aina sitä että tämä yksi asia on annettu kaikille, olipa sitten höpsö, hupsu tai muuten sekaisin, sillä loukataan syvästi. Ja tämä näyttää vievän ihmiseltä itseltään kaiken järjellisen ajattelukyvyn. Aika riivaava himo.
      Ehkä saa nuorempaa, onko sitten hänelläkin tuo riivaus päällä vai näkeekö hyvän hyväksikäyttökohteen. Se ainakin on varmaa, että ei et piikaa tilalle saa, joten kustannat tämän hempukan sekä laitat uutat, siivoat, silität ja passausta ei enää ole. Joten onnea matkaan perheesi moittija.

    • Haluttava

      Ihmetellä täytyy näin vanhana ukkelina JUvan erobuumia.. Sellaisetkin eroaa , joilla ei luulis rahahuolia olevan, vaan ahneusko pilaa kaiken. Taidan olla viisas mies , kun en ole naimisiin mennyt, on jotkut naiset yrittäneet ja itsekin myös, mutta kai se oli Luojan lykky, että otin pakit.

    • VOivoe

      Napakymppi just nyt menossa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      357
      4224
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      139
      3713
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2411
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      11
      2224
    5. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      73
      2002
    6. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      150
      1891
    7. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      118
      1789
    8. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1788
    9. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1399
    10. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      1075
    Aihe