Seat Arona saanut hinnat.

Seatinmies

Viimein on huipputyylikäs uusi katumaasturi Seat Arona saanut hinnat. Jos katumaasturi on ollut harkinnassa, niin suosittelen tutustumaan. Hintakaan ei ole mennyt niin pahasti pitkäksi kuin Atecassa meni. Hinta on hyvin lähellä Leonin 1,0 ecomotive mallia kun puhutaan noin suurinpiirtein samoilla varusteilla olevasta autosta. Automaatti tosin maksaa Aronassa hiukan enemmän, mutta jos on manualman, niin hintataso on samaa luokkaa. Eli molemmat autot Arona ja Leon ovat loistavia vaihtoehtoja. Kyse on siitä, että haluaako korkeutta vai vakautta. Molemmissa loistava hinta-laatu suhde. Tosin Aronaa en ole vielä päässyt ajamaan, mutta olen 99 varma, että auto ei tuota pettymystä.

14

1069

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pieni.auto.pieni.hinta

      Pikkuautohan se on. Kuten on se kyläkin, jonka mukaan auto on saanut nimensä.

    • Aronatilattu

      Mahtava kommentti :)

    • timitritääl

      Tuostahan sais hyvän pitoauton.

    • 9eieree
    • vaihto_Seatiin

      Ei tietenkään ole saatava 1.5-litraisella koneella automaattilaatikolla. Olisi minulle mieluisin vaihtoehto.

    • Seatinmies

      Aina pitää persaukisella olla hyvä tekosyy olla ostamatta :) Kannattaa miettiä uutta tekosyytä valmiiksi, sillä ei se ole kuin ajan kysymys kun sitä 1,5 litraistakin alkaa saamaan automaattina.

    • hjhjhgjjgh

      Melko hämmentävä ohjaamo kun halpa kovamuovi lista kiertää sitten kojelautaa ja kovamuovia löytyy sitten paljon ja halpoja yksityiskohtia ja vain lähinnä revitään vain parempaa katetta verrattuna perinteisiin automalleihin.

    • Seatinmies

      Kieltämättä laatuvaikutelma on astetta alempi kuin Leonissa Atecassa ja lähinnä juuri enemmän kovamuovin vuoksi. Periaatteessa laatuvaikutelma pitääkin olla huonompi, sillä kyseessä on luokkaa alemman hintaluokan autokin. Mutta muuten auto on näppärän oloinen peli ajaa ja helpompi pyöritellä kaupungissa kuin Leon ja Ateca. Melutasokin on kohtuullinen, joskin moottori on huonommin eristetty kuin Leonissa ja Atecassa.

    • Eiooniikuennen

      Miksi tuo varusteluhomma on niin per....tä.
      Joka hemmetin nippeli ja nappeli pitää ruksata ja parhaassa varustelutasosta luulis löytyvän mitä itse oletin..mutta ei.
      Ja mikä järki..jos valitsee vetokoukun ni valitse vielä vetokoukun esiasennus...
      Kylläpä hinta pompsahtaa ja ei saa kun starttimoottorin kokoisella koneella.ei....

    • eienäävag

      Odottelen vielä hieman ja ostan sit tulevan version Dacia Dusterista. Alkaa olemaan jo soiva peli näihin volkkarikonsernin tuotteisiin kyllästyneelle.

      • Lyckatillvaan

        Onneksi olkoon vaan ;)


    • kallispörhöVWskoda

      Kuinka kalliiksi tulee VW autojen käyttökustannukset kun taas on jakohihna keulilla asennettu?

    • enosta

      Eikö ole vieläkään ketjulla? Ovat tyhmempiä kuin Dacialla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      93
      1557
    2. 72
      1244
    3. Mitä vuosimallia kaivattusi on?

      🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      89
      1203
    4. Jasmin vauhdissa

      Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois
      Kotimaiset julkkisjuorut
      275
      987
    5. 95
      919
    6. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimainen?
      Ikävä
      40
      894
    7. Kuinka hyvin te sopisitte

      Toisillenne vai sopisivatko ollenkaan? Mitä eroja
      Ikävä
      49
      777
    8. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      80
      765
    9. Vinkkiä miehelle

      Huomenna olen kuudesta eteenpäin kotona, yksin… Pääsetkö/uskallatko tutustua?
      Ikävä
      55
      743
    10. 45
      685
    Aihe