Porissakin esiintynyt Jari Sillanpää onkin piripää. Onkohan ne espanjanreissut antaneet piristyskipinät aineitten käyttöön.
Jari Sillanpää.
Mamma-Kuukkarista
272442
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Porissa esiintymisillä saattaa olla vakavia vaikutuksia esiintyjälle
Kannattaa välttää siis Porissa esiintymisiltä , välttynee myös sensaatiohakuisilta porilaisilta poripalstalla
No ei kai kukaan porissa esiinny selvin päin?
Virolaisesta poikaystävästä tuli minulle päihteiden hankintatiet mieleen.
Ei porilaisia selvinpäin muutenkaam kestä. Sen verran outoa porukkaa, tua
Ei kai poriin kukaan muu tule esiintymään kuin homot ja hörhöt ....ja ciltsu on molenpia. Linnaan vaan tuolaiset narkit jotka ajelevat aineissa.
Juueikäy. Ringo Star, Eric Clapton, Tom Jones, Ja muutama muukin juuri ja juuri tunnettu "hörhö" on täällä käynyt. Mutta ei kai tuollainen kämmentään tuijottava "tubettaja" voi sitä tietää.
- tää piripää otti 28000 euro / 2t , kävi esiintymässä kunnassamma -- paljon sillä oli taksa sielläpäin ? - kyllä ne on kaikk juotu ja piritetty.
Naiset tykkää Siltsusta, kun se on niin herkkä ja itkee aina.
Heh...metamfetamiinin vieroitusoireisiin kuuluu juuri voimakkaat mielialan vaihtelut.
Naiset haikailevat siis Siltsun vieroitusoireita.
Voi teitä naiset.. ootte joutuneet huijauksen kohteeksi
no no, eläpäs höttyile !
eikös tämä Saltsu ole entinen Ruotsinlaivan karaOke laulaja ?
meinaan että kara, sanonko mää missä ja Oke päällä...
Miten typerästi iltalehti kirjoittikaan!
http://www.iltalehti.fi/kotimaa/201709192200402871_u0.shtml
Kun subutex tuli ja saatiin heroiinin käyttö lähes häviämään, säästettiin sadan nuoren heroiiniyliannostuskuolema!
Metamfetamiini on huumeista pahimpia. Se tuhoaa kropan, hampaineen ja siitä lopettaminen on todella vaikeaa!!!!
Buprenorfiini ei ole edes huume verrattuna metamfetamiini iin tai heroiiniin.
Subutex- kuolemissa on aina kyse monen aineen yhteisvaikutuksesta. Ollaan otettu alkoholia, rauhoittavia ja suonensisäisesti subutexia!!!!
Tiesin, että metamfetamiinista tulee meille iso ongelma noin 10 vuotta sitten. Pervitiini on muuten samaa ainetta. Sille meille tuli hiihdoissa ja juoksussa mitaleja.
Todella huono iltalehden artikkeli!!!!
homo mikä homo ,kyllä laski .kannatus prosentit ,kunn kansa sai tietää ,että siltsu homo ei lentänyt enää pikkarit lavalle
.
Sillanpää on laulaja.
Sukupuolinen suuntaus ei ole mikään ammattinimike.
ei lentänyt ei, alkoi sataa ruosteisia kalsareita
Hän on täällä nuorisomme suuri idoli ja esikuva. Lapsemme aloittavat huumeiden käytön jo alaasteella ja myynnin yksitoista vuotiaana,tähän on tultu. Onneksi siltsu esimerkillään ohjaa käyttämään kristallia jota voi polttaa piipussa, ei tule niitä kamalia pistosjälkiä joita vanhemmat kauhistelee.
Ei hän ole nuorison idoli.
Paremminkin keski-ikäisten naisten.
Vanhempien asia on kasvattaa lapsistaan tasapainoisia ihmisiä.
Eniten hämmästyttää ihmisten rento suhtautuminen idoliinsa!
Jari Sillanpää on homo. - Ei haittaa faneja. Jari on silti NIIIN IHANA.
Jari Sillanpää käyttää kovia huumeita. - Ei haittaa faneja. Jari on silti NIIIN IHANA.
Jari Sillanpää autoilee huumeissa. - Ei haittaa faneja. Jari on silti NIIIN IHANA.
En tosiaan tajua sitä, että jengi (tavis-suomalaiset) antavat ihan kaiken anteeksi. KAIKKI KÄY Jari, voit tehdä ihan mitä huvittaa! Jengi taputtaa silti sua selkään!
Ei tämäkään kyllä hei ihan oikein ole. Mieti mitä malli musiikki-idoli näyttää tavallisille ihmisille: autoilu huumeissa ja huuemidenkäyttö muutenkin on hyvä homma! Kova duuni vaatii kovat aineet!
Heh, kovasti kiinnostaa porilaisia ihmisten asiat! Tavallista käpykylän touhua. Omat piripäät juoksee hullunansa pitkin kaupunkia ja tekevät pikku rötöksiään sadakseen aineita. Mutta kuka nyt omista piripäistä välittäisi ja puhuisi, koska voisi pilkka osua vielä omaan nilkkaan, tulisi vahingossa haukuttua omia sukulaisiaan. Sillä Porissahan kaikki ovat sukua toisilleen!! Sitten kun henkilö Jari Sillanpää tulee pyytämään teiltä jotain tai on epäkorrekti juuri teitä kohtaa, niin silloin arvostelut on paikoillaan muuten voitte pitää mölyt mahassanne.
Sillanpää aloitti uuden kiertueensa loppuunmyydyllä salilla .
Naiset tykkää itkevistä huumeidenkäyttäjistä. Niissä on jotain niin herkkää...niin herkkää.
Ei pidä yleistää.
En tiedä tai tunne yhtään itkevistä huumeiden käyttäjistä tykkäävä.
Käymällä jarin keikoilla rahoitatte jatuette suomen huumebisnestä.
Osuit todellakin asian ytimeen. Ihmisten Jarin keikkalipuista maksamat suuret rahat menevät pääosin verottajalle ja huumediilereille. Ihmisten ei pitäisi antaa Sillanpäälle euroakaan ennen kuin heppu on raitistunut. Veikkaan kyllä, että Siltsu kuolee metamfetamiiniin ennen nykyistenkään rahojennsa loppumista.
Vähän kaukaa haettu tuo huumebisneksen rahoitus ja tukeminen.
Bisnes voi hyvin ja on muutamille tuottoisaa.
Mietoja huumeita pitäisi saada myydä valtion valvonnassa. Näin tulisi verotuloja ja rikollisuus vähenisi.
Viina on vähintään yhtä koukuttava nautintoaine kuin miedot huumeet.
Piri Sillanpää on saanut paljon myötätuntoa ihmisiltä senjälkeen kun hän kärähti huumeista ja sai tuomion. Piriä on puolusteltu sillä että hän on kaikkensa yleisölleen antava tulisieluinen mutta herkkä taiteilija joka huumeiden käytöllä lievittää elämäntuskaansa. Suhtautuvatko nämä samat Piri Sillanpäätä puolustelevat ihmiset samalla tavalla kodittomaan nukkavieruun 2kymppiseen hampaattomaan narkkariin kuin tähän eliittinistiin?
Jari on hakeutumassa korvaushoitoon. Yksi tuttu pääkaupunkiseudulta kertoi. Voipi olla vain uutisankka, mutta mene ja tiedä.
Jarin olemus on muuttunut. Kuvat mielisairaalan pihalta eivät tee oikeutta nykykunnolle.
Meta-amfetamiinista on vaikea vierottautua ja Jartsa ei kait ole ollut vieroitushoidossa, joten hän käyttää edelleen aineita. Vain Elämää-sarjassa jari oli selvästi aineiden alaisena.
T. Kokemusta ja tietoa on.
PS .. Onhan Jari myöntänyt, että kolmisen vuotta on säännöllisesti käytetty..