toiseksi naisekseen.... valehtelija ja vedätti että ei ole ketään ja nyt olen loukattu ja petetty nainen. . äijä tuli eilen vastaan ja ihan hirveä ikävä iski. ehdin ihastua siihen muutaman tapaamisen jälkeen... vedätti ensin viesteillä minua monta kuukautta. ja sitten totuus iski vasten kasvoja. sillä onkin nainen jonka kanssa se elää. minua kusetti ja dedätti, leikitteli ja valehteli ja nauroi jopa åäin naamaa kun muistelen, sitä tapaamista. hirviö se on. tiedän, että aivan turhaan rakastan sitä. ei muutu koskaan... ja inhottaa olla mustis sen avovaimolle.
olen paljon enemmän kuin tuo valehtelija ukko. mutta kun ehdin rakastua siihen, vaikka seksiä en harrastanut hänen kanssaan. luulin liikoja itsestäni. luulin, että minä pystyn muuttamaaan tuon tyypin. mutta erehdyin pahemman kerran. en ole sen kummempi enkä huonompi kuin kukaan muukaan. inhottaa, että hukkasin omat ajatukseni tuohon ukkoon. mutta nyt olen eroamassa. vaikka toisinaan vieläkin ajattelen tuota ukkoa, joka satutti minua. ei ole minun arboinen, vaikka ikävä on.... ikävä on oman miehen syliin, ei sen..
ukkokärtti minua hänen
3
294
Vastaukset
- Neuvova
Sepä hyvä että tajusit irrottaa
- Kysynpähänvaan
Oiskohan aiheellista kertoa hänen avovaimolleen?
- Kakkonenjokatiesi
Samaa tässä mietin anna takaisin ja kerro avovaimolle. Saa ihan varmasti kivaa palautetta. Saat paremman olon itsellesi. Anna mennä helpottaa. Kai ymmärrät että siirtyy vain seuraavaan kohteeseen. Kannattas kertoa ja se uskooko sinua laita ne viestit todisteena. Toisaalta kerrot että halusit muuttaa miestä? Siis miten muuttaa varsinkin se että aika kauan kyllä annoit vedättää kun rakastuit ja ihastuit luullen toisen olevan sinkun? Juuri tuo miehen muuttaminen kertoo että tiesit avovaimosta olit tietäen kakkonen ja yritit saada itsellesi. Niin kerro ensin tuo muuttamisen tarve mite miestä muutetaan? Ja miksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1405866
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san4182796- 1422674
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv192138- 182017
- 741340
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä91137Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101092- 52978
- 86927