Kiltti tyttö ja pahis poika. Voiko tää toimia?

Kiltttityttö

No siis. Tiedän että yks poika rinnakkaisuokalla tykkää musta, ja mä tykkään siitä. Mutta tilanne on se että minä olen koulussa menestyvä, en polta, en juo tms. Toki mä meikkaan, käytän snäppiä ja ig:tä jne.. ja en oo kuitenkaan mikään luokan paras oppilas. Hän on ollut laitoksessa, polttaa, on useestikkin vetänyt kännit, nyrkkeilee (vetänyt aika montaa ihmistä turpaan), ei oikeastaan menesty koulussa (lintsaa, ei tee läksyjä jne.) ja on siis ns. se pahis. Ollaan juteltu jo muutama kuukausi ja tiedetään toisistamme aika paljonkin. Hän oikeesti on mua kohtaan tosi ihana, ja ottaa mun tunteet aina huomioon. Mut mietin kuitenkin että voiko meidän juttu toimia?

10

246

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tietysti voi.

    • Pontus_Strand

      Vastakohdat täydentävät toisiaan.

      • Tämä ei ole totta.


    • Vainmielipiteeni

      En oo varma mutta kokeilemallahan se selviää:)

    • kevinS1

      Ota asiasta selvää kokeilemalla. Vain sinä ja se poika voitte tietää toimiiko vai ei. Kokeilet siis jonkun kuukauden tai kaks, jos asiat alkaa mennä ojaa kohti, laita poika perässä :)

    • clgkgjgfnk

      Ei sitä tiedä vaikka se oiski oikeesti tosi kiltti ja herttanen mut juo ja lintsaa ja tekee kaikkee tyhmää koska kaveritki tekee.

    • VäkivaltainenKilpikonna

      Tietenkin se voisi toimia ;))))))) ANNA PALAA

      • VäkivaltainenKilpikonna2

        ei voi


    • enosaaauttaa

      Itsellä ei ole kokemusta tuollasesta ja yleenaä noi ns. pahikset on just sen tyyppisiä ihmisiä jotka ei välttämättä tiedä mitä haluaa esimerkiksi. Mutta mitä oon itse huomannut sivusta niin tuollaisen ihmisen kanssa jos alkaa yrittämään jotain vakavaa niin se ei päätyisi ilmeisesti kovinkaan mukavasti. Mulla on pieni epäilys että kyseinen poika voi tykätä sinusta aidosti tai hiukan ja olla sinulle mukava tai kohdella sinua hyvin mukavasti... tai sitten se käyttää sinua "hyväksi" ja esittää pitävänsä sinusta ja pitävän sinua mukava ihmisenä vaikka todellisuudessa se vaan oottaa hetkeä jolla saa sinun elämän romahtamaan sillä että se vaan jotenkin paskoo kaiken. Mutta ei hätää, tää on yleistä kaikilla jätkillä sillä yksinkertaisesti mielestäni pojat on vähän semmosia ettei tiedä tai osaa päättää missä pysyy jne.

      Ja tosiaan kyseessä on näköjään ihminen jolla on vaikeuksia ja vaikeaa niin sinuna miettisin haluanko todella olla ihmisen kanssa tekemisissä josta voi tulla taakkaa itsellekkin.

    • Kiltit tytöt ja pahat pojat löytävät aina toisensa, iästä riippumatta ja homma toimii niin kauan kuin kiltti tyttö pysyy kilttinä ja suvaitsee pahan pojan sekoilut ja naiset. Jos kiltti tyttö innostuu vaatimaan oikeuksia parisuhteen osapuolena = ongelmat alkavat ja yleensä väkivalta, pettäminen on jo alusta asti ollut mukana. Sama toisin päin: bitch ja kiltti hyvätuloinen mies, kaikki toimii kunnes kiltillä kasvaa se yksi pallikarva ja kysyy mihin oikein menit silloin yöllä....

      aloittajalle: toimii tietenkin, sinä olet kiltti alistuva ja sinisilmäinen, hän häikäilemätön kusipää. Olette 110% match! :)

      Aikuisena huomaat että sama tematiikka toimii. Jännät miehet kiipeilee parvekkeilla ja laittaa palavia papereita postiluukuista koska kiltit naiset on niin ihania.

      Ja life goes on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      181
      2386
    2. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      183
      1974
    3. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      173
      1831
    4. Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!

      Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys
      Maailman menoa
      119
      1645
    5. Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."

      The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise
      Tv-sarjat
      31
      1575
    6. Nainen näytät mummolta. :D

      Siks sua ei huoli kukaan.
      Ikävä
      116
      1416
    7. Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle

      Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su
      Perussuomalaiset
      171
      1175
    8. Varattais lähihotellista

      🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää
      Ikävä
      170
      1145
    9. Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän

      Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c
      Perussuomalaiset
      77
      1113
    10. Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!

      En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,
      60
      1080
    Aihe