No siis. Tiedän että yks poika rinnakkaisuokalla tykkää musta, ja mä tykkään siitä. Mutta tilanne on se että minä olen koulussa menestyvä, en polta, en juo tms. Toki mä meikkaan, käytän snäppiä ja ig:tä jne.. ja en oo kuitenkaan mikään luokan paras oppilas. Hän on ollut laitoksessa, polttaa, on useestikkin vetänyt kännit, nyrkkeilee (vetänyt aika montaa ihmistä turpaan), ei oikeastaan menesty koulussa (lintsaa, ei tee läksyjä jne.) ja on siis ns. se pahis. Ollaan juteltu jo muutama kuukausi ja tiedetään toisistamme aika paljonkin. Hän oikeesti on mua kohtaan tosi ihana, ja ottaa mun tunteet aina huomioon. Mut mietin kuitenkin että voiko meidän juttu toimia?
Vastaukset 10
Tietysti voi.
- Pontus_Strand
Vastakohdat täydentävät toisiaan.
- Vainmielipiteeni
En oo varma mutta kokeilemallahan se selviää:)
- kevinS1
Ota asiasta selvää kokeilemalla. Vain sinä ja se poika voitte tietää toimiiko vai ei. Kokeilet siis jonkun kuukauden tai kaks, jos asiat alkaa mennä ojaa kohti, laita poika perässä :)
- clgkgjgfnk
Ei sitä tiedä vaikka se oiski oikeesti tosi kiltti ja herttanen mut juo ja lintsaa ja tekee kaikkee tyhmää koska kaveritki tekee.
- VäkivaltainenKilpikonna
Tietenkin se voisi toimia ;))))))) ANNA PALAA
- VäkivaltainenKilpikonna2
ei voi
- enosaaauttaa
Itsellä ei ole kokemusta tuollasesta ja yleenaä noi ns. pahikset on just sen tyyppisiä ihmisiä jotka ei välttämättä tiedä mitä haluaa esimerkiksi. Mutta mitä oon itse huomannut sivusta niin tuollaisen ihmisen kanssa jos alkaa yrittämään jotain vakavaa niin se ei päätyisi ilmeisesti kovinkaan mukavasti. Mulla on pieni epäilys että kyseinen poika voi tykätä sinusta aidosti tai hiukan ja olla sinulle mukava tai kohdella sinua hyvin mukavasti... tai sitten se käyttää sinua "hyväksi" ja esittää pitävänsä sinusta ja pitävän sinua mukava ihmisenä vaikka todellisuudessa se vaan oottaa hetkeä jolla saa sinun elämän romahtamaan sillä että se vaan jotenkin paskoo kaiken. Mutta ei hätää, tää on yleistä kaikilla jätkillä sillä yksinkertaisesti mielestäni pojat on vähän semmosia ettei tiedä tai osaa päättää missä pysyy jne.
Ja tosiaan kyseessä on näköjään ihminen jolla on vaikeuksia ja vaikeaa niin sinuna miettisin haluanko todella olla ihmisen kanssa tekemisissä josta voi tulla taakkaa itsellekkin. Kiltit tytöt ja pahat pojat löytävät aina toisensa, iästä riippumatta ja homma toimii niin kauan kuin kiltti tyttö pysyy kilttinä ja suvaitsee pahan pojan sekoilut ja naiset. Jos kiltti tyttö innostuu vaatimaan oikeuksia parisuhteen osapuolena = ongelmat alkavat ja yleensä väkivalta, pettäminen on jo alusta asti ollut mukana. Sama toisin päin: bitch ja kiltti hyvätuloinen mies, kaikki toimii kunnes kiltillä kasvaa se yksi pallikarva ja kysyy mihin oikein menit silloin yöllä....
aloittajalle: toimii tietenkin, sinä olet kiltti alistuva ja sinisilmäinen, hän häikäilemätön kusipää. Olette 110% match! :)
Aikuisena huomaat että sama tematiikka toimii. Jännät miehet kiipeilee parvekkeilla ja laittaa palavia papereita postiluukuista koska kiltit naiset on niin ihania.
Ja life goes on.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "3731707- 1141256
- 1331245
- 1521167
Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"
Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh26981- 111862
- 59651
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.172649Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i115559- 20543