Miten miehet rakastuuu??
Millaista on miehen rakastuminen?
18
3064
Vastaukset
- sorry.not.sorry
Ei rakkautta ole olemassa. Hollywood skeidaa johon vain nainen voi uskoa.
- niinsitärakastuu.mies
katsellen SILMIIN ja tuntien ahaa-elämyksen!
- sellaistahanse
Kun ky#pä nousee, niin se on rakkautta se.
- Lisäksimuutakin
Sen takia kun ne molemmat on puutteessa 😂
- Olenmiesjoltatuolit
Oon nähnyt kahesti ja molemmat on kestänyt kauan. Miehet on laiskoja. Ja alkaa valittaa röökistä mut on halukkaita lisääntyyn kun saavat pillua. Tollane kuva mulla on mutta jtn kieroa siinä on mutta se on ehkä miettimistä että sitoutuisko vai nou.
Mulle naisena se taas on sitä et oon hyväntuulinen, vähän niku vammanen sen toisen seurassa kun tuntuu et järki sumenee. Tykkään enempi rakkaudesta mikä tosin on intohimotonta- Huonosävelkorva
Toi näyttää erilaiselta kirkoitettuna kun ajatuksen tasolla
- Knainen
En ole mies, mutta nähnyt rakastuneita miehiä.
Oma kokemus on että miehet kun rakastuu ne hiukan flippaa päästään.
Mustasukkaisuus eli "tuo on minun, peräänny heti." -asenne. alkaa oleen voimakkaasti valloilla.
Miehet ovat valmiit tekeen mitä vain ja mitä hulluimpia asioita osoittaakseen rakkautensa.
Heistä tulee yhtäkkiä paljon romanttisempia kuin yleensä ja kaikenlaiset haaveet avioliitoista ja lasten hankinnasta alkaa pyöriä heidän päässään. Mutta ne ovat vasta ajatuksilla leikittelyä. Ei vielä todellista ajatuksesta tekoihin.. tekoihin ne johtaa myöhemmin.
Rakastuessaan mies on herkkä ja ujosteleva. Ottaa liian tosissaan epähuomiossa naisen heittämiä harmittomiakin kommentteja ja saattaa loukkaantua. he ylitulkitsevat naista ja pelkäävät jokaisen naisen negatiivisen eleen olevan merkki että nyt naisen kiinnostus loppunut.
Seksi pyörii mielessä usein mutta uudella ja hiukan erilaisemmalla tavalla.
Omasta itsestän, olemisestaan, puheista ja ulkonäöstä ollaan huolissaan, huolehditaan enemmän ja käytetään enemmän aikaa niihin ja niiden tarkkailuun/miettimiseen.
Jonkinlainen suojeluvietti herää ja vaikka mies saattaa ujostella eikä kehtaa avoimesti olla "ritarina" ja "henkivartijana" jottei hän paljasta itseään ja tunteitaan. Hän saattaaa taustalla olla tarkkailemassa ja turvaamassa naisen selustoja.
Rakastunut mies haluaa tehdä itsensä tärkeäksi naiselle ja siksi hän on avulias. Laiskakin mies alkaa toimeliaaksi remonttireiskaksi jos rakastamansa naisen silmissä hän sillä muuttuu korvaamattomaksi ritariksi joka pelastaa neidon hädästä.
Jotenkin ei mikään mahtimaailmassa saa miehen jalkoja kulkeutumasta jonnekin lähiseuduille jossa olettaa naisen olevan. Se on usein automaatio että he jotenkin huomaavat yhtäkkiä ajautuneensa sinne suunnalle ajattelemattaankin
Riippuu miehen luonteesta yleensä mutta jos miestä ei kiinnosta hän usein ei jaksa vaivautua tuollaisiin. Toiset tietty ovat peruskohteliaita kaikille ja joillekin se on ihan ammatin tuoma peruskäytös olla ystävällinen ja kohtelias, mutta useimmat miehet joita ei kiinnosta eivät osoita naiselle kyllä mitään erikoisempaa huomioo. Saattavat olla jopa aika tylyjä.
Miehet ehkä osittain häpeilee rakastumisen aiheuttamaa pehmentymistään kun pitäisi olla niin kova äijä koko ajan.. mutta eivät ehkä tajua että kovinkin "äijä" käytäytyy tismalleen samoin kun rakastuu.
Jos mies ei saa mielestään tarpeeksi vastakaikua hänestä muuttuukin sitten todella ilkeä ja tyly ihminen. Saattaa olla naiselle josta pitää hyvinkin paskamainen ja kostaa monin ilkein tavoin.- Knainen
Miesten rakastumisessa on yksi hassu erityispiirre. He alkavat sisäisen kilpailun mielessään päättelemiensä ns. kilpailijoidensa kanssa. He haluavat olla parempia ja joskus se saa koomisia tilanteita aikaan kun miehet alkaa pikkupoikamaisen tappelun ja kisailun keskenään.
Vähän kuin: "äiti kato miten hyvä mä oon. Kato nyt miten paljon parempi ku toi toinen"
Se on ihan sulosen huvittavaa ja samalla hiukan pöljää, mutta sitten kun nämä "pikkupojat" ei ole enää niin pikkuisia ja tunteet alkaa kiihtyyn niin se kisailu saa raaempia muotoja. Ne hiiltyy toisilleen ja alkaakin kunnon töniminen, uho ja sitten nyrkkitappelu-paini ... joka ei enää ole niin sulosta ja koomista.
Sitten siihen jo saa juosta väliin ja repiin niitä irti toisistaan
- Elluhalloyb
KNAINEN
Sinä tiädät millainen on rakastunut mies.
Vai onko kuva meidän naisten...
Komppaan kuitekin...❤❤❤💕💕💕👁👁- Knainen
Eipä kai naiset ja miehet niin erilaisia ole, ihmisiä kummatkin sukupuolet joten selvää erottelua ei voi tehdä että vain miehet toimii tietyllä tavoin ja vain naiset tietyllä tavoin. Luonnekysymyksiä kuitenkin aika pitkälle muutenkin. Toiset on avoimempia taikka väkivaltaisen aggressiivisia ja toiset taas hillitympiä ja lempeämpiä ja arempia
Miehillä kuitenkin korostuu usein enemmän testosteronin takia mustasukkaisuus/reviiritietoisuus sekä kilpailu - Elluhalloyb
Niin miehet on....💕👁👁
Ehkä se on et miehet ei ymmärrä naisii..ja päinvastoin....
Pitäis aina löytää se mätsi....mahdotonta...
Tulee niin paljon väärii..tai mahdottomii rakkauksii....
Koska ainakin naiset etsii ...haavekuvan kautta...haave todelisesta rakkaudesta..
Miehet tässä ja nyt..elämä..rakkaus ..JA SEKSI...
Ruoka..elämä..huolehtimista...❤
- Jjhhhhvhjb
Knainen et paljon ymmärrä rakkaudesta ja hyi vittu rakastuessa seksi mielessä mutta eri tavalla. Kuulostaa tosi lapselliselta naiselta jos kaks miestä kierrossa yhtäaikaa. Usein miehet eivät ole rakastuneita vaan peruskohteliaita.
- Knainen
Ovatko? Et taida olla koskaan olut aidossa rakkaussuhteessa?
Yksi mies joskus sanoi että miehenä jos tarpeeksi puutteessa hän panisi ihan ketä vain. Säkki vain päälle taikka takaapäin niin voisi keskittyä pelkkään toimitukseen eikä tarvitsisi miettiä ketä siinä höylää, mutta rakastuessa sen toisen ajatuksilla, tunteilla ja mielihyvällä on tärkeämpi sija. Enää ei se oma tyydytys ole tärkein eikä seksi ole vain puutteen tyydytystä johonkin reikään. Silloin ressaa enemmän siitä mitä toinen miettii ja ajattelee ehkä hiukan jännittääkin seksiä, koska toisen ajatuksilla on väliä.
pelkässä reikään tavarat toimituksessa se toinen on vain säkillä naama peitetty lihanpala reijällä.
Usko tai älä tämä valaiseva keskustelu on ote exäni ja minun keskustelusta joskus kun minua askarrutti että jos se ois sinkku niin olisiko se sellainen joka puolella paneskelija... Hän vastasi minulle näin ja sai minut hiukan loukkaantuun.. :D - Hjjkklnbb
Ton teorian mukaan jokainen vastaantulija rakastuu muhun? Viimex kyl mua pantiin takaapäin et ehkä oon sit tulossa vanhaks. Mut se olikin yhden illan tiivistetty liitto. Jos se ois muuttanut pk seudulle olisin alkanut seurustella niin rakastunut sen päivän olin.. Tollasii suhteet on miestenkaa. Naistenkaa ne on helpompii ja voi olla joka pv tekemisissä..
- Knainen
Hjjkklnbb kirjoitti:
Ton teorian mukaan jokainen vastaantulija rakastuu muhun? Viimex kyl mua pantiin takaapäin et ehkä oon sit tulossa vanhaks. Mut se olikin yhden illan tiivistetty liitto. Jos se ois muuttanut pk seudulle olisin alkanut seurustella niin rakastunut sen päivän olin.. Tollasii suhteet on miestenkaa. Naistenkaa ne on helpompii ja voi olla joka pv tekemisissä..
Riippuu haluaako ne viettää ihan väkipakolla sinun kanssasi saman katon alla seuraavat 10-30 vuotta vai riitääkö yksi yö ja sitten sinusta halutaan eroon.
Jos kelpaat katseltavaksi vain yhdeksi yöksi olet vain tavaran vastaanottaja ja sitten kun olet duunisi hoitanut kenkää persiille ja hyvästi. se siitä rakkaudesta.
Joskus jotain saattaa pahassa puutteessa ja yksinäisyydessä höylällä muutaman kuukauden mutta sitten alkaa kyllästyttää kun ei siinä reijässä sitten muuta iloa olekaan kuin se reikä ja siitä ei haluta monen vuoden roikkujaa joten kenkään.
Nämä siis eivät ole rakkautta vaan ainoastaan erään tavaran toimittamiseen ja vastaanottamiseen tehtyjä määräaikaisia ns. työsopimuksia vaakamambona
Toiset kuvittelee sitä rakkaudeksi ja siksi jauhaa sinun ekan kommentin tyylistä paskaa kun eivät ole kokeneet mitää aitoa vaan juuri näitä määräaikaisia työsopimuksia seksiin ilman sitoumuksia - Jjknnnbnnmk
Niin no meillä oli 15-20v tietäminen ennakkoon ja sanotaanko että sen piireissä oon ollut haluttua tavaras "voi kun joskus sais siltä". Sulle rakkaus on nussimista, lastenhoitoa ja seurudtelua yhdessäoloa. Pitää se yhteyttä vieläkin löys onneks jonkun enempi hänenkaltaisen musiikki meitä yhistää ja ihmiset, lopunelämän. En ois muutenkaan oikeasti voinut olla kaverin exän kaa. Nehän palaa jossain vaihees yhteen ja meil riitoi jo muutenkin mun käytöksen takii. Teil ihan eri tilanne. Se jätkä kunnioittaa ja arvostaa sua :) muhun on rakastunut ihan toinen tyyppi ei sen yli eikä ali tuu koskaan kukaan pääsee. Yks oli aika lähellä mut se on ni vityumainen aina ku on suhteessa johonkuhun muuhun. Ja miks pitäs ollakaan enempääkun yks joho rakastunut jos tosiaa jikainen vastaantulijakin nihastuu. Kuulostat vaa katkeralta mieheltä. Liekö pudonnut päälleen lapsena
- turhaa.löpinää
Mihin sitä tarvitaan? Melaa mekkoon ja sitten uusiin seikkailuihin. D
- Näinsekäyyykakoo
1. Ihastuu.
2. Panee muita naisia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857545- 1015467
- 2664708
- 484632
- 653352
- 502748
- 562409
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222398Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292362- 412234