Kuumeeton keuhkokuume alaikäisellä?

Pelokasnuori

Olen siis 15-vuotias tyttö ja minua epäläilyttää olisiko minulla kuumeeton keuhkokuume? Minulla on ollut yskä noin 11 päivää. Tunnen kuinka kurkkussani on limaa, mutta limaa ei tule paitsi ehkä koulutunneilla, jolloin joudun nielaisemaan sen takaisin, koska en voi lähteä luokasta joka 10 minuutti vessaan sylkemään limaa. Nenä vuotaa, mutta kuumetta ei ole joskus aamuisin on olo, että olisi kuumetta, mutta ei sitä ole kuin 37.1- 37.3 (normaali lämpö 37.0). Yöllä, kun yskin happi tuntuu loppuvan, tai jos nielaisen kun olen selälläni sattuu kurkkuun pirusti.

1

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eikummempaa

      Ihan tavalliselta flussalta tuo vaikuttaa eli ylä- ja alahengitysteiden tulehdukselta. Voit helpottaa oloasi höyryhengityksellä ja särkylääkkeillä. Vanhempasi tai apteekin henkilökunta voi neuvoa sopivan särkylääkkeen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä ikävöit?

      Tuntomerkkejä jos täällä oikeat kohtaavat❤️
      Ikävä
      141
      3152
    2. Juniorivalmennus Jokereissa..

      Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau
      Nuorten jääkiekko
      58
      2512
    3. Ammuskelua taas

      Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.
      Kokkola
      29
      1989
    4. Et saa mua ikinä

      Oma vikasi. Naiselta.
      Ikävä
      130
      1657
    5. Päivämääriä

      Minä päivämääränä näit kaivattusi viimeksi?
      Ikävä
      75
      1474
    6. Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?

      Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?
      Ikävä
      76
      1425
    7. Introverttinä osastolla

      Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s
      364
      1418
    8. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1105
    9. VIELÄKIN NAURATTAA

      Seurustelua haluais. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      90
      1059
    10. 135
      1037
    Aihe