Kuka paras asianajaja Turussa.
Paras asianajaja Turussa
24
6733
Vastaukset
- Oikeamielinen
Ville Itälä, kunhan vapautuu Luxemburgista eikä tule valituksi kaupunginjohtajaksi.
Jokainen ei ole tosin paras joka asiassa. Kysymys on varsin yleisluontoinen.- vero-turisti
tämän täytyy olla vitsi. eikä naurata ollenkaan. tämmöisiä satuja on vaarallista kirjoitella kun joku umpitorvi voi uskoa näihin. Itälä on siellä minne kuuluukin, skeidan puhujien Mekassa ihmettelemässä.
- ASianajomies
Minä olen paras sianajaja. Nassut kipittää kiltisti auton lavalle.
- Alkeislobbari
Sama asianajaja ei ole "paras" jokaisessa asiassa. Asianajaja tekee paljon muutakin kuin istuu oikeussalissa.
Oman maallikkopsykologian ja todistajana ja seuraajana olleena annan seuraavan suosituksen, jos pääsette oikeuteen.
Jos on naistuomari, pyydä Helsingistä Heikki Lampela, joka on pitkä ja tumma eli naisväen mieleen.
Jos onkin miestuomari, pyydä kuvan perusteella nuori hoikahko nainen ja pyydä häntä pukeutumaan lyhyeen hameeseen. Molemmissa tapauksissa tuomarit kiinnittävät huomion asianajajaan ja kuuntelevat häntä ja huolella ja voit voittaa. Et joudu vankilaan tai joudu makselemaan korvauksia. Kaikki on inhimillistä toimintaa enkä aliarvioi ja arvostele tuomareiden ammattitaitoa vähääkään. - TuntematonTuomari
Turussa on useampikin kokenut ja pätevä asianajaja. Mihin tarkoitukseen tarvitset ? Oikeuteen, perinnönjakoon vai mihin ????
- Anonyymi
Testamentin tekoon
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Testamentin tekoon
Orikedolla asioiden hoitoon ettei petä.
- oikeuteen
Oikeuteen
- KantaSuomalainenTurku
Ville Tavio Forum Marinumia vastapäätä.
- vero-turisti
Tavio on eduskunnassa eikä hoida lainkaan lakiasioita/toimeksiantoja. Eikä ne kyvytkään 2:n vuoden kokemuksella ole ihan maailman huipulta. Eikä edes Turun.
- YrjöOngelma
Tiedän omasta kokemuksestani, että kotivakuutus korvaa useimmat asiat. Ei kannata kiristellä hampaita vaan vaatia itselle kuuluvat korvaukset ynnä muuta mitä mulloinkin on ongelmana.
- Sopuilija
Heikki Lampela on mutta Helsingissä.
Juna ja auto kulkee ja sähköposti. - Parhaitaainakin
Ville Tavio on samalla kansamme syvien edustaja ja omistaa myös lakiasiaintoimiston.
- ParasmutteiMukavin
Seitsemän (7) viestiä on poistettu "sääntöjen vastaisina" täältä eli yhtä paljon kun ei ole otettu pois.
Kiinnostaisi tietää mitä säännöt ovat ja mitä kiellettyä tai sensuroitavaa niissä oli ? Paras ja mukavin lääkäri ketjussa haukutaan ja kehutaan viimeisen päälle eri tyyppejä. - VillenFani
Ville Tavio:
Jos ei paras niin parhaasta päästä kuitenkin. - HaijaMillu
Ville Itälä tietty.
- Anonyymi
Ei osallistu,
Turussa on muutama erittäin pätevä asianajaja ja usea pätevä. He eivät mainosta, koska asiakkaita riittää, - Anonyymi
Googla Turun paras
Itese käytän sitä.
Jos perintöaisioita niin suosittelen jotain joka osaa tulkita lakia.
Yliopistolta joku tiukka innokas lakiopiskelija olisi hyvä myös - Anonyymi
Parhaat eivät mainosta millään alalla.
- Anonyymi
Kyselemällä sopivilta tutuilta oikeuslaitoksesta, poliisista jne.
- Anonyymi
Korkeat virkamiehet, yritysjohtajat yms osaavat verkostoituneina löytää osaavimmat asianajajat.
- Anonyymi
Paras on se joka viitsii vähän tehdä ennakkoduunia juttunsa eteen ettei käy kuten mulle.
Paskapää ei viitsinyt hakea ennakkopäätös tapausta ennen kun mentiin käräjille, vastapuolen juristi hakkas kun mätää kukkoa lattiaan ja hävittiin juttu 100-0.
Tai siis minä hävisin, juristi voittaa aina.
15 000e kierros kun juttu kääntyy " varmasti " hovissa .. - Anonyymi
Käräjäjuttuihin ei voi hakea ennakkopäätöstä. Kerro mistä,oli kysymys.
Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2246979Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää421259Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271052- 75891
Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61847Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal48845Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93804Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38791Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733