perus viissatasen valinta

Pyytäisin käyttäjien mielipiteitä kestävyydestä viissatasta perusfillarista, vaihtoehdot mielestäni ovat gs500, er500 ja cb500. uutta tai maksinissaan kymppitonnin ajettua ajattelin hommata, vuosimallilla ei niinkään merkitystä, kun eivät ole muutttuneet.
91432
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ER-5 on hyvä, opettelin aikoinaan ja ajelin aikani ennenkuin ostin "Catin".

Äänestä
  • uudelleen tosiaan pitäisi opetella kun 8 vuoteen en ole kuin crossilla huristellut, ennen mulla kyl on ollut isompiakin,pääosin kyykkypyöriä, ja kawan gtr1000 mutta ikää on jo senverran ettei hevosvoimat enää niinpaljon kiinnosta, vaan matkanteon mukavuus;)

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    uudelleen tosiaan pitäisi opetella kun 8 vuoteen en ole kuin crossilla huristellut, ennen mulla kyl on ollut isompiakin,pääosin kyykkypyöriä, ja kawan gtr1000 mutta ikää on jo senverran ettei hevosvoimat enää niinpaljon kiinnosta, vaan matkanteon mukavuus;)

    ovat juuri se tekijä, joka tuo matkantekoon sitä mukavuutta. Kun kokemusta ja malttia tuntuu löytyvän, ota ihmeessä hiukan perusviissatasta järeämpi pyörä.

    Äänestä

,,,

Äänestä
  • Kaikki nuo edellä mainitut mallit varmasti toimivat ja kestävät vaikka ajaisit valitsemallasi mallilla useamman kesän.Viime kädessä se on aika lailla makuasia minkä valitset. Perushäkkyröitä kaikki, kaikilla voit tehdä myös euroopan reissun jos vaan omat rahkeet riittävät siihen.Koeaja ne ja päätä vasta sitten.

    Äänestä

  • koska minulla on jo farkku avensis;)

    Äänestä

"harrastajan" kanssa samaa mieltä. Jos hoidat öljyt ja huollot ajallaan ja maltat edes pikkuisen sääliä kylmää konetta, niin ne ovat jokseenkin ongelmattomia laitteita. Honda kuuluu olevan isoin, suikka ehkä pienin, itse tykkään kowasti kawasta.

Äänestä

Kyllä CB500 on jyhkein näistä ja kaikinpuolin hyvä pyörä. kokemusta on !

Äänestä
  • kyllä itsekkin olen tuohon hondan suuntaan kallistumssa, kun tuntuu hieman tilavammalta kun nuo muut perusmallit, tietysti tuo cb600s se vasta pyörä olisi;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Pyytäisin käyttäjien mielipiteitä kestävyydestä viissatasta perusfillarista, vaihtoehdot mielestäni ovat gs500, er500 ja cb500. uutta tai maksinissaan kymppitonnin ajettua ajattelin hommata, vuosimallilla ei niinkään merkitystä, kun eivät ole muutttuneet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu