Mikä iso kone laskeutui tänään maanantaina noin klo 17 aikoihin Helsinki-Vantaan kentälle? Tuli kehä3 yli lännestä päin. Renkaita oli "maha-alus" täynnä.
Antonov helsinkivantaalla?
14
527
Vastaukset
- Tietäjähenkilö
Antonov An-124, rek. UR-82007.
- autoilija221
Kiitän ja kumarran!
- tietoo
Mistä saa tietää milloin Antonov 124 tulee ja lähtee Suomeen
- Päivystysvuoro
Seuraat 24/7 flightradar24ää...
- anttinov24
Ei mistään. Antonovin tuloa vantaalle ei voi ennustaa. Se käy täällä vain erikoistilauksena tuomassa suurta rahtia joka tarvitaan äkilliseen tarpeeseen. Eli kone on yleensä tilattu vantaalle vain vuorokausi ennen sen saapumista, tai jopa nopeammin.
- TiedänParemmin
Ai niinkö luulet, että yritykset eivät osaa omaa toimintaansa päivää pidemmälle suunnitella? Ja ihan tiedoksesi - ei niillä pelkästään tuoda tavaraa tänne, päinvastoin todennäköisempää on, että kuljetetaan tavaraa Suomesta Etelä-Amerikan sellutehtaille.
- Maapalvelumies
Kyllä tuo aiempi vastaus oli lähempänä totuutta kuin tämä paremmin tietävän.
Työn puolesta tiedän aika hyvin. - Järkihoi
Sinä et tiedä p*skaakaan. Ei niitä koneita ole vapaana vuokrattavaksi kuin jotain vuokrapakuja. Jokin tolkku noihin heittoihin.
- hoihoivaan
Ei ehkä sun kontakteilla mutta joillain saattaa olla parempia kontakteja.
Rahalla saa yllättäviä asioita tapahtumaan. - Hoh-hoi-jaa
Voi herranjestas. Suuryritysten toiminta sinulla täysin hakusessa.
- HHEU
Maapalvelumies kirjoitti:
Kyllä tuo aiempi vastaus oli lähempänä totuutta kuin tämä paremmin tietävän.
Työn puolesta tiedän aika hyvin.pikkupojat taas kinastelee. onko teillä edes lupaa olla iskän koneella?
- Armytopi
Noh näiden kanssa pelaavana emme julkista liikkeitä emmekä reittejä etukäteen.
Eri juttu jos jotain bulkkia kuskais vois kertoa juttuja enemmän - Mahtavaropelli
Atr-72
- Prop.cap
Sellainenko on lippalakissasi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka912531- 671465
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww841423EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje131208- 81943
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19910Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta105804Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe36800- 54783
- 30716