Ei ole ollut kahteen vuoteen käytössä internettiä minulla kun jouduin työttömäksi, ainoastaan tämä suomi24 ja google toimii liittymässäni. Tarvitseisin vähän laajemmannkaistan jotta saidin joideltua asiani ns kätevästi verkossa. Läppäri onnjoten mokkula tai joku liikkuva laajakaista olisi rhkä hyvä. Kos jollakin on myytävänä käytetty liittymä halvalla niin voisin ostaa sen vai onko käytettyjä yleensä kaupan?
Mistä halpa nettiliittymä
Laajakaista
6158
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
On niitä ( ilmaisia )esimerkiksi jäteaseman purkaamolla, siellä on sellainen metallinen kontti, siellä niitä on! Mene vaan ja kysy reippaasti, niin varmaan auttavat irroittamaan jostain vanhasta netistä! Vein jokuaika sitten ehjän 19 tuuman näytön sinne konttiin, kun ostin uuden 24 tuumaisen näytön, ja ei ollut entiselle enää käyttöä!
Silloin siellä oli valmiiksi irrotettuja nettiliittymiä, mutta lieneekö enää, käy kastomassa!
Mulla olisi yksi käytetty laajakaista. Ostin vahingossa niin laajan kaistan että ei mahdu edes ovesta sisään.
lankkaa naama mustaks ja mee sossun täteille molottamaan mitä mieleen tulee, saat heti viimesen päälle nettiliittymät ja i_phonet. läppärinki antavat ja uusia merkkivaatteita, kustantavat ajokortinkin jos sulla ei oo. saat myös bensarahaa. discorahaa myös , et voit käydä iltasin oluella :) semmosta kivaa, eikä tartte muuta ku naama mustata :)
Vain nettiliittymät työttömille pitäisikö sossun hankkia nettiliittymä jopa tietokone käyttöön. kirjastossa tukipisteellä, kaupungin asiakaspiste ja kelalla jossa voi tehdä hommia. koska olet työtön et tarvitse nettiliittymää työmarkkinatuella maksaa netinkäyttö mokkula. sähköä myös kuluu kun lataat vaikka puhelimeen , tablettiin jne. sähköä pitää säästää tai sähköt pois käytöstä. minä säästän sähkömenoissa en pidä valoja ollenkaan iltaisin katselen telkkaria pimeässä huoneessa. enkä omista polkupyörää
Osta sinä mokkula ja työnnä se hanuriisi, ja syvälle!
Tuo liikkuva laajakaista kannattaa pyytää elävänä jotakin ansapyyntimenetelmää käyttäen. Ampua ei kannata, koska se ei kuolleena toimi. Jos saat pyydettyä tuollaisen noin 8-12 kilon laajakaistan, niin sillä toimii jo muukin ihan hyvin kuin google ja suomi24. Sitten vielä kannattaa huomioida se, että pidä se pyydystämäsi laajakaista tarkkaan omassa liekassa. Ne kun ovat herkkiä karkaaman toisesta kentästä toiseen kenttään ja se saattaa aiheuttaa turhia katkoja ja tuskallista toimimattomuutta monin eri tavoin.