Hello. Vesijärjestelmän pakkassuojauksesta inspiroituneena kyselen kuinka laimealla glykolilla olette pakoputken suojanneet? Itse olen laimentanut nesteen noin 50/50, jolloin purkin kyljessä luvataan ~30 asteen pakkaskestävyys.
Ilmeisesti tällöin tavara menee hyhmään, mutta ei vielä riko mitään. Riittäisiköhän laimeampikin?
Merivesijärjestelmän pakkassuojaus
Reikäpäässä
11
311
Vastaukset
1;3 riittää mainosti, ei jäädy vaikka menisi mössöksi.
- lehdokkikko
50/50 olen käyttänyt
- masasentiestää
50/60 on ainoa oikea suhde!
- Toimiijasaakeväälläkänn
Olen tyhjentänyt vedestä ja kaatanut 1 litran pulloa kossua
- yliVarovainenko
Raakana olen lorottanut, voihan se vielä lantrattua jäljelle jääneeseen veteen äänenvaimentajassa tai muualla..
Hei, juotosbetoni sisältää hieman paisutinta niin siksi se rikkoo kannet yms. Käytä tavallista betonia tai laastia, niin avot! Jäähdytinsementti on ihan huuhaa hommia ja perhanan kallista kuutiolle.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke332283- 1231936
- 771591
- 1601222
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?671217- 611046
- 481043
- 661028
Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t30930Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂62927