Eikö Kartalin-voidetta saa mistään suomessa?

psoriYkä

Kyllä saa. olen tilannut pari kertaa www.yrttiakatemia.fi sivuston tilausnumerosta. Kartalin toimitus on tullu viikossa ja aine toimii uskomattoman hyvin. Kohtalotoverit, kokeilkaa ihmeessä !
tv. Yrjö Porvoosta

13

2335

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2x25

      On tilattu ja käytetty. Tehoaa uskomattoman hyvin. Jo kolmen- neljän päivän kuluttua näkyy tulosta. Joo, tilasin samasta putiikista, suomesta, yrttiakatemia.fi ja maksoi 32,- postikulut. Aika halpa verrattuna läärin määräämiin voiteisiin joita olen vuosia ilman tulosta holvannut nahkaani.

    • TaitaapiOlla

      Kyseinen tuote on ns. käärmeöljyä.
      Sen pääasiallinen funktio on myyjän lompakon lihotus.

    • Psoriaatikko2vuotta

      Minäkin olen nyt kokeillut tätä Kartalin "ihmerasvaa" ja kyllä, toimii ainakin minulla! Minulla läiskiä on päänahassa ja korvien takana. Olen levittänyt iltaisin rasvan, jakauksittain, ja nyt käyttöä takana 2vk ja useampi välipäiväkin joukossa. Läiskät ei hilseile paitsi toisen korvan takana AIVAN pientä hilseilyä vielä jossain kohti, kutinaa ei ollenkaan, punoitus vähentynyt ja muuttunut ehkä juuri edellä mainitusti tummemmaksi. En voi muuta kuin kehua tuotetta oman kokemukseni perusteella ja haju&koostumus yllätti positiivisesti aiemmin kuullun/luetun perusteella :D eli ei se nyt niin kamalalle haise eikä sotkekaan erityisemmin vaikka rusehtavaa onkin. Tilasin tuotteen suomesta yrttiakatemia.fi ja hinta 30€ postikulut joten ei todellakaan kallis tuote! Sieltä samaisesta paikasta ostin myös saippua/shampoon joka (Argalia) joka myös valmistettu ongelmaihoisille. Voi käyttää siis päästä varpaisiin ja oma ihoni on kyllä todella sileä ja silkkisen tuntunen ja hiuksetkin pesee mielestäni erittäin hyvin muttei "liikaa".

    • eimuuta

      Vai käärmeöljyä ??! Että ihmiset kehtaa kirjoitella tänne, vaikka eivät tiedä asiasta mitään. Kartalinin käyttö on nyt koko kropassa. Selvästi auttaa paremmin kuin Dermalex. Kädet alkaa olla siinä kunnossa, että ulkopuolinen ei nopealla vilkaisulla huomaa tavallisesta poikkeavaa. Itse näkee epätasaisuudet ja hivenen punertava läikkiä.
      Niin lisätään vielä, että kun Dermalexin jälkeen siirryin heti Kartaliniin, niin kutinaa oli jonkin verran voidelluissa paikoissa.

    • En.olisi.uskonut

      Hyvin tehokasta tuo Kartalin pahaankin psoriakseen, illalla voitelee nii aamulla olet aivan terve.

    • Tapa-Psoriasis
    • 456kh

      Nyt käytössä Kartalin yhden viikon. Hämmästykseni oli suuri kun noin lyhyessä ajassa
      alkoi tulla tuloksia. Hilseily ja punoitus jne.- ovat selvästi vähentyneet. Uskon että tulos paranee vielä. Kirjoittelen tänne lisää 2-3 viikon päästä.

    • suosittelen

      Kartalin on ihmeaine! Miksi lääkärit eivät ole tähän tutustuneet? Minulla oli yli 15 vuotta molemmissa kyynärpäissä läiskät ja niihin kokeilin lääkärin määräämää kortisonisalvaa ym. Mikään ei auttanut. Sitten luin jostakin lehdestä tästä Kartalin nimiesetä voiteesta. Olen nyt käyttänyt ko. voidetta 3 kuukautta ja kumpikin läiskä on hävinnyt! Todellinen ihme aine! Ainoa käyttöä vaikeuttava ominaisuus on voiteen sotkeva ja hidas imetymis ominaisuus. Kannattaa käyttää väljiä vaatteita hoidon aikana, ettei voide hieroudu vaatteisiin ja näin heikennä hoidon tehokkuutta. En tiedä miten tämä voide soveltuu suuriin läiskiin, mutta minun noin 10x3 senttisiin läiskiin tehosi siis tosi hyvin!

      • Anonyymi

        Jahas, täällähän on lähes yksi yhteen minun tapauksen kanssa... Sama lopputulos minullakin! ;)


    • Ihokuntoon

      Joo, olisi kiva kokeilla tuota Kartalin- voidetta. Olen kokeillut kaikki lääkärin määräämät voiteet..kortisonilla tai ilman...Daivobet..Daivonex...you name it...lukemattomat eri voiteet ja kaikkien teho on ollut pyöreä nolla.
      Ainoa mikä on auttanut on Trexan tabletti, joka on ollut käytössä 1,5 vuotta ja poisti täydellisesti kaikki iho-ongelmat. Mutta nyt maksan ALAT-arvo on noussut, joten jäänee pois repertuaarista. Jos niin käy, niin rasvojen kanssa en ala pelleilemään niiden hyödyttömyyden takia.
      Paitsi...tuo Kartalin...hmmm...

    • äänitäältäkin

      kartalin kokemuksia n.kuukauden ajan nyt 35 vuoden psorilaikut on poissa alueilta mihin sitä laitoin.
      eli 2xpäivä alueille jossa psori on ja sitten se on poistunut,ainakin itseltä.
      mulla ollut biologisett lääkkeet/trexan ja kaikki mitä mahdollista niin ei auttanut.
      ihme ettei lääkärit ole puhunut tämmöisistä kartalin aineista mitään?????

      • Anonyymi

        onko joku kuullut siitä nyt sodan aikana myös Ostin28.02.2022 mutta oli lysempi ei niin paksua kun aikaisemmin ei yhtä hyvä tilasin silloin 4 tuubia ettäoliei varastossa mutta ei yhtä hy'väkun edellinen


      • Anonyymi

        "ihme ettei lääkärit ole puhunut tämmöisistä kartalin aineista mitään"

        Voisiko syynä olla se, ettei tutkimusnäyttöä sen tehosta ole?


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      153
      2607
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      197
      1880
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1657
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1341
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1008
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      80
      998
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      989
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      190
      914
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      901
    Aihe