Oletteko käyneet

Koskaan ennustajalla tai selvänäkijällä?
10210
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Olen käynyt.
Tiesi kertoa menneisyyteni, ja raotti tulevaisuuttani. Kaikki se mitä ennustaja kertoi on toteutunut. Valitettavasti se ennustuksen aika on jo loppunut, ja uudelleen en mene. Aika pelottavakin kokemus se oli.

Äänestä
  • Miten pitkälle ennustaja tulevaisuuteen näki, vuosi, kaksi? Itse haluaisin käydä, mutta pitäisi olla ihan oikea ennustaja, eikä näitä lehtien palstoilla itseään selvänäkijäksi kutsuvia tavallisia rahat pois pellejä.

    Äänestä

  • Juuri siksi en halua sinne mennä sen pelottavuuden takia.

    Äänestä

  • haluaisinsaadaselvyyttä kirjoitti:

    Miten pitkälle ennustaja tulevaisuuteen näki, vuosi, kaksi? Itse haluaisin käydä, mutta pitäisi olla ihan oikea ennustaja, eikä näitä lehtien palstoilla itseään selvänäkijäksi kutsuvia tavallisia rahat pois pellejä.

    Kertoi vuosia eteenpäin, siihen asti kun jään yksi, ja niin kävi, mieheni kuoli.
    Muutaman vuoden eteenpäin, ammatin vaihdosta myöten ja tiesi mikä on tuleva ammattini.
    Tuo nainen oli nyt jo edesmennyt Aino Kassinen.

    Äänestä

En ole, koska ne ovat puppua...

Äänestä

En ole enkä mene.

Äänestä

En ole. Idea niissä on se, että itse alat toimia niin, että ennustus toteutuu.

Äänestä
  • Voihan sen noinkin itselleen valehdella :D

    Äänestä

  • pelkäättotuutta kirjoitti:

    Voihan sen noinkin itselleen valehdella :D

    Joo ja kun pelkkä ihmisten suora kusetus ei enää riitä, niin sitten näistä pölvästeistä koulutetaan kaikenmaailman ykssarvis ja enkelihoitajia... ette kai nyt tosissaan kuvittele että jonkun nettikurssin perusteella kuka tahansa oppii "kanavoimaan" universumin energioita ja mitä muuta puppua... kaikki jotka ovat jotain yliluonnollista väittäneet osaavansa tai pystyvänsä tekemään on paljastuneet AINA huijareiksi tai idiooteiksi jotka uskovat itse omaa pupputarinaansa...

    Äänestä

En enkä mene. Nehän ovat manipulaation mestareita. Kyselevät ensin esitietoja ja sitten tunneälynsä kautta päättelevät miten asiat voisi kulkea eteenpäin. laittavat osan omiaan ja vähän lukevat ihmistä että mitä hän haluaa kuulla.

Monet haluaa kuulla että löytää elämänsä rakkauden, rikastuu, avioituu jne. jne.


osaan itsekin olla ennustaja kavereilleni ja ihan ilmaiseksi. Osaan taustatietojen perusteella päätellä jatkumoa ja sitä mihin tilanteet johtavat.

yleispäteviä on että joku läheinen saattaa kuolla tai sairastua tms. kun semmoista se elämä nyt on. Ei se jatku joten tuollaiset on helppo heittää sekaan ja aina se pätee jossain vaiheessa elämää, varsinkin jos on mennyt taustatiedoissa kertomaan että joku läheinen on hyvin sairas. Jeejee

usein kun ihminen kuulee jonkun ennusteen hän myös alkaa itse käyttäytyyn ennustetta toteuttavasti. Kaverille ennustettiin että hän menee erään miehen kanssa naimisiin joten hän otti sitten siihen mieheen josta puhe enemmän kontaktia ja sopi useammin tapaamisia eli kun uskoi että siinä on elämänsä mies hän itse ajoi käytöksellään sitä ennustetta toteutumaan. Ei siitä sen miestä kuitenkaan tullut. Mies kun paljastui valeprofiililla suomi24:ssä olevaksi ukkomieheksi.


Jos joku haluaa menettää rahansa, tulla huijatuksi ja manipuloiduksi niin käyköön noissa. Minä itse uskon enemmän

Minä pidän hulluina ihmisiä jotka uskoo ennustajiin ja antaa niille useita satojakin euroja vuodessa rahaa jotta ne ennustaa heille. Minusta tyhmää touhua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnkoHuijausts kirjoitti:

Koskaan ennustajalla tai selvänäkijällä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu