Onko Witi suljettu lopullisesti?
Ravintola Witi suljettu?
32
3686
Vastaukset
- Rannikon_tietäjä
Onpa hyvinkin. Firma katollaan.
- Ronkelitruikuttaa
Eikös ne kielitaidottomat suomieläkeläiset siellä ole riittävän maksukykyisiä maksamaan ylihinnoiteltuja annoksia? Vai menikö tällä firman maestrolla omat ja firman maustepurkit sekaisin?
- holontna
onko rahat vai asiakkaat vaiko sekäkö että loppu
- sekäkö
Sekäköstä se johtuu. Sekäköä pitäisi aina olla.
- Toinenruoka
Pari kertaa olen kaynyt ensimmaisen ja viimeisen. Kuka teltassa haluaa syoda huonoa ruokaa?
- kysyväEiEksy
Mitä Bar Tauskille kuuluu, joko kausi on alkanut?
- ukkomaha
Witin uudet avajaiset oli viikko sitten. Näin lapun ovessa avajaisista mutta empä päässyt katsomaan kun matka eteenpäin kävim
- Aurinkorannalle
Uusi omistaja avannut. Vahingoniloiset ja kateelliset koska-minulla-ei-ole-mitään ihmiset valittavat kaikesta. Varsinkin siitä, etteivät pääse Aurinkorannikolle.
- witittää
Olet oikeassa. Kyllä se mahdottomasti meikäläistäkin söi kun en päässyt Witin avajaisiin.
- SunSpain
Taso on noussut roimasti sen jälkeen kun edelliset lopettivat ja tämä uusi aukesi. Edellistä omistajaa ei ilmeisesti kiinnostanut ala tarpeeksi, mutta nyt on meno toinen :) Kannattaa käydä haistelemassa uudet tuulet ja unohtaa historian havina. Vanhat omistaja eivät liity mitenkään nykyisiin, onneksi :) https://www.facebook.com/RavintolaWiti/
- SielläKokkinaMinäkin
Witin Jussi joutui luopumaan paikasta ihan terveydellisistä syistä. Uusista omistajista kuulin että takki auki tultiin (espanjassahan ravintola on kultakaivos :) ja lompsa tyhjänä lähettiin, mikä on yllättävän yleinen syy.
- kalevipoika
Uudet omistajat Kalle ja Tanja osaavat asiakaspalvelun ja ovat ystävällisiä :)
- Missävika
Jotain vikaa täytyy olla, kokit vaihtuu tiuhaan tahtiin.
- AllOr
Miksi ravintolan nettisivut ei toimi? Outoa toimintaa !
- muta
jos on mutaa johtimissa......
- Missävika
Taitaa olla, ku kokitkin vaihtuu tiuhaan tahtiin!
- Spainman
Eikös remmissä ollut joku kolmaskin? Rahoittajan ominaisuudessa, ehkä?
- Mikamuu
Tais olla, sai vissiin tarpeekseen jos on lahteny :)
- Spainman
Rahoittaja on kuulemma riitaantunut yrittäjäpariskunnan kanssa. Lakimiehet hoitavat asiaa.
- Johansetulikin
Taisi Bar cocina Witi tulla tiensä päähän.
- kaikella.loppunsa
Kyllä oli sellaista kuraa loppuajalla witin baarissa, ei ihmekään miten kävi.
- Ajatmuuttuu
Vaihtoiko omistajaa ihan viimeaikoina?
Mainosti vielä joku aika sitten suomalaismedioissa.
- Pomporom
Witi on suljettu.Uusi ravintola avataan lähiaikoina.Näin on.
- NimiPahentaa
Olisko jo syytä vaihtaa nimi?
- kokki0000
Likaisilla käsillä tekivät ruokia ja pikkupurtavia.
- 2341234
Nimi on nyt MoMo's.
- MitähänTarjolla
Onko enää suomalaisomisteinen?
- witittää
Oliko nämä jo toiset takki auki tulleet uudet omistajat Jussin jälkeen?
- talvitakki
takki auki tulivat myos tauski ja sedu
- ÄimänkäkenäOlen
Tuliko Sedu siihen San Rafaelin aukion reunalle? Onko paikka vielä pystyssä? Onhan Sedulla kokemusta alalta vaikka muille jakaa.
- ÄimänkäkiMyös
No kaikkihan tiesivät miten Tauskin raflalle käy. Olisi ollut valtaisia yllätys sen menestyminen. Ihan vuosisadan juttu.
- meill
ÄimänkäkiMyös kirjoitti:
No kaikkihan tiesivät miten Tauskin raflalle käy. Olisi ollut valtaisia yllätys sen menestyminen. Ihan vuosisadan juttu.
Tauski Bar voi hyvin, tervetuloa mukaan, meillä on hyvät bileet!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk547712Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!
🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin207354Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html1716891Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta536732Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.395737Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k765710Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa
Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko1015466Persut ne lomailee veronmaksajien piikkiin
Nämä rötösherrat kyllä putoavat onneksi eduskunnasta. Ja kuten Marin maksoi aamupalansa, niin nämä reissut pitää periä m243165- 50866
- 59835