amatöörit on niitä jotka ottaa valokuvan itsestään kun saavat 13 kiloisen hauen tai 7 kilon kuhan. ammattilaiset ei kuvaile mitään koska ovat tottuneet kunnon saaliisiin. en ole nähnyt että ammattilaiset kuvaisi saaliitaan koskaan.
amatöörin tunnistaa kamerasta kalastuksessa
4
165
Vastaukset
- kalaatuleekyllä
Tyhmäähän se kuvaaminen onkin, tai ei kuvaaminen, jos oli elämän isoin, vaan kuvan julkistaminen. Ja vielä tyhmempää kertoa julkisesti, että aikoo täytättää kalan seinälle nostettavaksi. Erittäin moukkamaista.
- tuhansiakaloja
mä en edes tiedä mikä on isoin haukeni, kuhani tai loheni koska kalastan sen verran paljon vuodessa etten jaksa moisista kirjaa pitää. toisekseen en edes halua erityisen isoja koska pienemmät on parempaa ravintoa.
- Dasboot
Nämä aloittajan "ammattilaiset" ovat niitä, jotka eivät kuvaa kalojaan, vaan ovat niistä hiljaa, kun heitä nolottaa se, että kameran kanssa heiluvat "somettaja-amatöörit" saavat isompia kaloja (ja vieläpä vapauttavat ne).
Tähän kiteytyykin olennainen: "En ole nähnyt, että..."
No, et varmaan ole, kun sitä riittävän isoa kuvattavaa ei ole tullut!
Muuten olen toisaalta sitä mieltä, että kalan kuvaaminen ja kuvan jakaminen vain siksi, että se on iso, on typerää. Inhimillistä, mutta typerää. - kalakalla
Selviöhän se on, ettei ammattikalastaja viitsi kameran kanssa räpeltää. En itseekään jokapäiväisiä työtehtäviänikääm kuvaile, en tosin ole ammattikalastaja. Aloittaja on väärässä väitteessään. Kyllä amatöörien lisäksi kalastuksen harrastajat kuvaavat paljon saaliitaan. Kuvaaminen on nopea ja helppo tapa dokumentoida saaliinsa. kynä vihko kalastuspäiväkirjana on monelle historiaa.
Olen Dasbootin kanssa samoilla linjoilla, että suuren kalan ihannointi on yliampuvaa. Hän ken sattuu isomuksen saamaan, ei välttämättä ole hyvä kalastustaidoiltaan, mutta hän joka useimmiten löytää ja saalistaa halutut ruokakalat, on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?1022156- 991547
- 1211273
- 791255
- 1171226
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘571034Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis601014- 51997
- 36922
- 33804