Kyseessä v70 -04 bensa. Laiturista irtosi pyörä. Laitettiin uusi laturi ja sen jälkeen näytössä palanut akun kuva ja teksti, "sähköjärjestelmä huolta heti". Viimeisimpänä vaihdettu akku, hiilet/säädin mutta ei auttanut. Lataus mitattu näytti 14v. Eli tarviiko vika jotenkin kuitata obd töpselissä vai onko vaan myyty sutta laturi kaupassa? Kellään ollut samaa ongelmaa?
Virtajärjestelmä huolto
8
1598
Vastaukset
Itse kokeilisin vastaavassa tapauksessa akun irrottamista yön ajaksi. Virheilmoitus saattaa näin kadota, kun on aamulla kytkenyt akun takaisin ja kokeillut.
- Aateekootakiinni
Töpseli kiinni, joko kiinamokkula tai korjaamokone ja homma hoituu. Näkeepä samalla mikä herjaa vai onko jo poistunut vamma.
Koitettu lukea bilteman yleismallin luku laitteella muttei antanut mitään koodia. Täytynee olla volvolle tarkoitettu malli että pääsee lukemaan.
- voltaget
Jospa lataa liian vähän "uusi" laturi, hiukan yli neljäntoista pitäisi tulla?
Käyty tänään motomaatin johdossa ja löytyi seuraavat vika koodit. DD30 vaihtovirtalaturin ohjausyksikkö virheellinen tietoliikenne, DD21 LIN-väylä 2 virheellinen signaali, 9c03 antenni/valorengas tietoliikennevika. Kuinkahan näitä alkaisi tutkimaan ja korjaamaan?
- alkasfutaa
Jos laittais uuden laturin, motonetin hyllystä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1853099- 532500
- 2422314
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572046Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva381766Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk91712Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve561701Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.671560Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841520Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I51356