Viimeinkin

Vuosikymmenet on menneet viimeisestä Suomalaisten etua ajaneesta presitentistä.
Nyt vuosikymmenten jälkeen viimeinkin näkyy valoa tunnelin päässä on nyt mahdollista saada Suomen johtoon resitentti joka on tajunnut ettei kansan etua ole pitkiin aikoihin huomioitu.
Laura Huhtasaari on ilmoittautunut ja olevansa valmis työskentelemään koko kansan etujen puolesta.
Koko kansa on uuden ajan kynnyksellä valmis tukemaan Huhtasaarta. On aika päivittää oman kansan asiat ykköspaikalle.
17114
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Siis onko kysymys nyt jostain perus-suomalaisesta juntista?

Jos on ,niin miten sellainen voisi olla presidentti suomessa? ei käytös tapoja,trumppi on sellainen.

Perus-suomalaiset on valehtilijoita,menisikö kansa jälleen kerran lankaan,eihän presidentillä ole edes muuta virkaa käytännössä kuin suomen edustaminen,ja sieltäkö perus-suomalaisista löytyy köytös tuohon toimeen?????

Minä kerron aloittajalle ihan suoraan faktan päin pläsiä,ne on kuulkaaa köyhien kyykyttäjiä,orjatyön luojia nämä perus-suomalaiset hönnöt juntit.

Ei tälläisen työttömyys alueen kannata edes ajatellakkaan mitään orjajuttuja,koko kaupungin nuoriso on noissa orjatöissä jos eivät opiskele.

Ei tuu kesään tuon perus-suomalais puolueen kanssa milloinkaan,ne on kertakaikkiaan pihalla kaikesta.

Historia voi todistaa minun kirjoituksen,takin kääntöä koko pulju.

Äänestä

Mielestäni ne hönnöt juntit hehkuvat sinisinä ja kunhan kansa kertoo seuraavissa vaaleissa kantansa he löytävät paikkansa sylkykupista.
Kansa saattaa kaltoin kohdella näitä oman edun tavoittelijoita.

Äänestä

Huhtasaaresta huippuluokan pressa .
Kokko valitaan eduskuntaan

Äänestä

Aloittajan "koko kansa" tarkoittaa maamme puupääpersuainesta. Presidenttiehdokkaita ei pitäisi nimetä pelkästään pelleilytarkoituksessa.

Äänestä

Minusta tulisi hyvä presidentti Eva Biaudetista. Hän on asiansa osaava ihminen!

Äänestä

Laura järkinainen ohjaksiin.

Äänestä

Laurasta hyvän pressan saamme.

Äänestä
  • Laura Huhtasaari ylivoimaisesti paras ehdokas Pressaksi.

    Äänestä

Aika vähissä teillä persut on keinot, kun pitää mainostaa täällä Lauraa.

Äänestä

En ole vielä persu mutta mikä ettei. kenties pian olen

Äänestä

SN luulee voittavansa nyt vaalit esiintyvänsä sinivihreänä naisena. Vai mistä on kysymys.

Äänestä

Jos siitä persu-barbista tulee joskus presidentti niin lupaan syödä ison hatullisen navetantakaista!
Eikä persut seuraavissa vaaleissa kovin montaa edustajaa saa eduskuntaankaan, siellä rkp:n ja kristillisten hännillä tulevat pyörimään. En ole kuunaan noin lupaavasti noussutta ja tyhmyyttään huonosti hoidettua poliittista yritelmää nähnyt, kyllä tuollainen syöksy vaatii melkoista poliittista tyhmyyttä.

Äänestä

Laura parasta laatua.

Äänestä
  • Suurin osa tämän ketjun kommenteista on tämän saman lauraa trumputtavan trollitehtaan kirjoituksia... Lopeta jo pliis, lapsellistakin tuollainen.

    Äänestä

Ja mitenköhän tämä suomalaisten edun katoaminen on näkynyt sinun elintasossasi? Tuskinpa mitenkään, päinvastoin. Presidentti nyt kun on vaan sellainen keulakoriste vaan. Ihan sama, kuka ne yhteisvastuukeräykset avaa ja vieraat kättelee, ei vaikutusta matteihin/maijoihin.

Äänestä
  • Suldaan Said Ahmed olis paras mahdollinen pressa Suomelle !!!

    Äänestä

  • Suldaanpressaksi kirjoitti:

    Suldaan Said Ahmed olis paras mahdollinen pressa Suomelle !!!

    Minusta Putin olisi ihan hyvä. Saattaisi votka ja bensakin halventua...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uusikinaika kirjoitti:

Vuosikymmenet on menneet viimeisestä Suomalaisten etua ajaneesta presitentistä.
Nyt vuosikymmenten jälkeen viimeinkin näkyy valoa tunnelin päässä on nyt mahdollista saada Suomen johtoon resitentti joka on tajunnut ettei kansan etua ole pitkiin aikoihin huomioitu.
Laura Huhtasaari on ilmoittautunut ja olevansa valmis työskentelemään koko kansan etujen puolesta.
Koko kansa on uuden ajan kynnyksellä valmis tukemaan Huhtasaarta. On aika päivittää oman kansan asiat ykköspaikalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu