Ja syy on se, että tätä projektia on nyt hehkutettu jo monta vuotta. Periaatteessa jo pyöritelty 10-vuotta. Ja ainoa mitä on saatu aikaiseksi hiekalla tehty radan muoto jollain tavalla josta puuttuu asfaltti. Ja veikkaan, että ei ihan äkkiä asfalttia ole tulossa. Jokapuolella hehkutetaan kun rata valmistuu se suunnilleen pelastaa suomalaisen moottoriurheilun. Onko ajateltu, että jos hanke kaatuukin kokonaan tai ainakin niin, että rata on mutta kaikki fasiliteetit puuttuu mitä grade 2 luokan rataan tarvitaan niin väitän että vähintään koko suomi nauraa tälle hankkeelle tai jopa maailma. Voin sanoa, että ei hyvältä näytä hankkeen tila tällä hetkellä enkä usko siihen, että se koskaan tuosta toteutuisi. Niin huonolta asiat vaikuttaa vaikka täysin toisenlainen kuva kansalle annetaankin.
Kymiring pilaa Suomalaisen mottoriurheilun maineen
16
2456
Vastaukset
- Tsemppiä
Se ei lisää uskottavuutta, että esitellään tekosyitä toisen perään. Puuhamiesten tulee olla luotettavia . Rahaa hankkimaan tarvitaan sukarin Topi tai sitten Hjallis.
- Konkka_2020
Voin sanoa, että ei tule ikinä tapahtumaan, että joku hjallis kiinnostuisi tulevasta konkurssista.
- autosalttu
https://yle.fi/uutiset/3-10047466
ekat jo treenaa siellä- fdgdfgfdgdf
Se onkin ainoat. Voin sanoa.
- åoriryu4
fdgdfgfdgdf kirjoitti:
Se onkin ainoat. Voin sanoa.
täällä näitä s..tanan piipittäjiä riittää...itse ei saada aikaan yhtään mitään, mutta toisten keskeneräisiäkin töitä kyllä pystytään arvostelemaan...näitä ikuisia itkijöitä näköjään täällä riittää, onneksi tekijöillä ja kilpailuoikeuksien omistajilla riittää ammattitaitoa ja uskallusta uuteen ratahankkeeseen.
- kateus_vie-
Suksikaa kateelliset hapansilakat vittuun marisemaan.
Rospuuttoalueilla kannattaa tehdä pohjatyöt kunnolla, jotta asfaltti kestäisi paremmin, eikä tulisi niin saatanan isoja kuoppia rataan.
Siellä on urakoitsijat kuumana odottamassa kun radan rakentamisen lähtölippu heilahtaa. - roopejaintokultapii
urakoitsijat odottelevat kuulemma rahojaan
- roigfyu
mitäs nämä vinkuiitat nyt meinaa, kun rataprojekti taas nytkähti ison askeleen eteenpäin...mihinkä noille paskahousurutisijoille voi sen hamekankaan lähettää??
- gfdfgsdsdffsd
Ison askeleen? Mikäs se nyt oli sitten? Noin 200 metriä valmista rataa vai?
- Anonyymi
gfdfgsdsdffsd kirjoitti:
Ison askeleen? Mikäs se nyt oli sitten? Noin 200 metriä valmista rataa vai?
sitä hamekankaan lähetysosoitetta kaipaan edelleen...pellet!!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
sitä hamekankaan lähetysosoitetta kaipaan edelleen...pellet!!!!
Kai sä nyt oman osoittees tiedät?
- Anonyymi
Konkurssi on aina yhtä päivää lähempänä. Isoimmat tallit saattavat tulla pari kertaa mutta sitten se on loppu.
- Anonyymi
meinaat, että kun sopimus on viidestä kisasta, osa talleista ei osallistu kyseisiin viiteen kisaan?? varsinainen TIETÄJÄ...
- Anonyymi
Taustalla häärännyt vl-liikkeen rakennusfirma on konkassa. Ei tule luksushuviloita. Eikä rahoitusta radanrakennukseen.
- Anonyymi
Rata SM -kilpailu 2020 joudutaan perumaan. https://www.rata-sm.fi/#news-215915
- Anonyymi
Niinhän siellä Kymillä ajettiin kilpaa !!! Miltä se tuntuu kaiken vastustajista ??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna niin nättinä Amsterdamin Business Foorumilla
Upeasti edustaa taas Suomea ulkomailla meidän kansainvälinen superstaramme. Miksei persuilla ole ketään siedettävän näk17510073Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä
Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi99580Työeläkkeiden maksaminen on lopetettava
Suomen talous on palkansaajien vuosikausia heikentyneen ostovoiman vuoksi niin kuralla, että palkkasumman jakamisessa ta1548121Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä
HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html2677616Purra tekee hyvää työtä, me suomalaiset haluamme että hän jatkaa myös
seuraavan hallituksen valtiovarainministerinä. Kovina aikoina pitää olla kova.1536289Koska Minja Koskela ja Sofia Virta kääntyy islamiin?
Sekä vihreät että vasurit selvästi pitävät islamista ja muslimeista, varsinkin naiset, joten voidaan olettaaa että nuo k876017Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro
Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j625846Stubb jo paljon tunnetumpi ja arvostetumpi maailmalla, kuin Marin koskaan
Stubb tekee sitä työtä mitä pitää, hän ei koreile vaatteilla eikä ole baareissa räkäposkella kuten Marin. Marininhan pit994902Oikeistohallitusten aikaan saannokset.
Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja183984Pelle Miljoona, 70, saa harvinaista taiteilijaeläkettä - Tämän suuruinen eläke on kuussa!
Pelle Miljoona on kyllä symppis! Peace! Suomen punk-konkari Pelle Miljoona on yksi syksyn Vain elämää -kauden artisteist581633