Kymiring pilaa Suomalaisen mottoriurheilun maineen

Huonolta_näyttää

Ja syy on se, että tätä projektia on nyt hehkutettu jo monta vuotta. Periaatteessa jo pyöritelty 10-vuotta. Ja ainoa mitä on saatu aikaiseksi hiekalla tehty radan muoto jollain tavalla josta puuttuu asfaltti. Ja veikkaan, että ei ihan äkkiä asfalttia ole tulossa. Jokapuolella hehkutetaan kun rata valmistuu se suunnilleen pelastaa suomalaisen moottoriurheilun. Onko ajateltu, että jos hanke kaatuukin kokonaan tai ainakin niin, että rata on mutta kaikki fasiliteetit puuttuu mitä grade 2 luokan rataan tarvitaan niin väitän että vähintään koko suomi nauraa tälle hankkeelle tai jopa maailma. Voin sanoa, että ei hyvältä näytä hankkeen tila tällä hetkellä enkä usko siihen, että se koskaan tuosta toteutuisi. Niin huonolta asiat vaikuttaa vaikka täysin toisenlainen kuva kansalle annetaankin.

16

2317

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsemppiä

      Se ei lisää uskottavuutta, että esitellään tekosyitä toisen perään. Puuhamiesten tulee olla luotettavia . Rahaa hankkimaan tarvitaan sukarin Topi tai sitten Hjallis.

      • Konkka_2020

        Voin sanoa, että ei tule ikinä tapahtumaan, että joku hjallis kiinnostuisi tulevasta konkurssista.


    • autosalttu
      • fdgdfgfdgdf

        Se onkin ainoat. Voin sanoa.


      • åoriryu4
        fdgdfgfdgdf kirjoitti:

        Se onkin ainoat. Voin sanoa.

        täällä näitä s..tanan piipittäjiä riittää...itse ei saada aikaan yhtään mitään, mutta toisten keskeneräisiäkin töitä kyllä pystytään arvostelemaan...näitä ikuisia itkijöitä näköjään täällä riittää, onneksi tekijöillä ja kilpailuoikeuksien omistajilla riittää ammattitaitoa ja uskallusta uuteen ratahankkeeseen.


    • kateus_vie-

      Suksikaa kateelliset hapansilakat vittuun marisemaan.

      Rospuuttoalueilla kannattaa tehdä pohjatyöt kunnolla, jotta asfaltti kestäisi paremmin, eikä tulisi niin saatanan isoja kuoppia rataan.

      Siellä on urakoitsijat kuumana odottamassa kun radan rakentamisen lähtölippu heilahtaa.

    • roopejaintokultapii

      urakoitsijat odottelevat kuulemma rahojaan

    • roigfyu

      mitäs nämä vinkuiitat nyt meinaa, kun rataprojekti taas nytkähti ison askeleen eteenpäin...mihinkä noille paskahousurutisijoille voi sen hamekankaan lähettää??

      • gfdfgsdsdffsd

        Ison askeleen? Mikäs se nyt oli sitten? Noin 200 metriä valmista rataa vai?


      • Anonyymi
        gfdfgsdsdffsd kirjoitti:

        Ison askeleen? Mikäs se nyt oli sitten? Noin 200 metriä valmista rataa vai?

        sitä hamekankaan lähetysosoitetta kaipaan edelleen...pellet!!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sitä hamekankaan lähetysosoitetta kaipaan edelleen...pellet!!!!

        Kai sä nyt oman osoittees tiedät?


    • Anonyymi

      Konkurssi on aina yhtä päivää lähempänä. Isoimmat tallit saattavat tulla pari kertaa mutta sitten se on loppu.

      • Anonyymi

        meinaat, että kun sopimus on viidestä kisasta, osa talleista ei osallistu kyseisiin viiteen kisaan?? varsinainen TIETÄJÄ...


    • Anonyymi

      Taustalla häärännyt vl-liikkeen rakennusfirma on konkassa. Ei tule luksushuviloita. Eikä rahoitusta radanrakennukseen.

    • Anonyymi

      Rata SM -kilpailu 2020 joudutaan perumaan. https://www.rata-sm.fi/#news-215915

    • Anonyymi

      Niinhän siellä Kymillä ajettiin kilpaa !!! Miltä se tuntuu kaiken vastustajista ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      75
      1440
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      248
      1342
    3. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      1122
    4. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      255
      1098
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      51
      805
    6. Toivon että jätät tämän päivän jälkeen minut lopullisesti rauhaan mies

      Ihan kokonaan, kiitos.
      Ikävä
      65
      774
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      62
      757
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      39
      738
    9. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      711
    10. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      30
      647
    Aihe