Kymiring pilaa Suomalaisen mottoriurheilun maineen

Huonolta_näyttää

Ja syy on se, että tätä projektia on nyt hehkutettu jo monta vuotta. Periaatteessa jo pyöritelty 10-vuotta. Ja ainoa mitä on saatu aikaiseksi hiekalla tehty radan muoto jollain tavalla josta puuttuu asfaltti. Ja veikkaan, että ei ihan äkkiä asfalttia ole tulossa. Jokapuolella hehkutetaan kun rata valmistuu se suunnilleen pelastaa suomalaisen moottoriurheilun. Onko ajateltu, että jos hanke kaatuukin kokonaan tai ainakin niin, että rata on mutta kaikki fasiliteetit puuttuu mitä grade 2 luokan rataan tarvitaan niin väitän että vähintään koko suomi nauraa tälle hankkeelle tai jopa maailma. Voin sanoa, että ei hyvältä näytä hankkeen tila tällä hetkellä enkä usko siihen, että se koskaan tuosta toteutuisi. Niin huonolta asiat vaikuttaa vaikka täysin toisenlainen kuva kansalle annetaankin.

16

2224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsemppiä

      Se ei lisää uskottavuutta, että esitellään tekosyitä toisen perään. Puuhamiesten tulee olla luotettavia . Rahaa hankkimaan tarvitaan sukarin Topi tai sitten Hjallis.

      • Konkka_2020

        Voin sanoa, että ei tule ikinä tapahtumaan, että joku hjallis kiinnostuisi tulevasta konkurssista.


    • autosalttu
      • fdgdfgfdgdf

        Se onkin ainoat. Voin sanoa.


      • åoriryu4
        fdgdfgfdgdf kirjoitti:

        Se onkin ainoat. Voin sanoa.

        täällä näitä s..tanan piipittäjiä riittää...itse ei saada aikaan yhtään mitään, mutta toisten keskeneräisiäkin töitä kyllä pystytään arvostelemaan...näitä ikuisia itkijöitä näköjään täällä riittää, onneksi tekijöillä ja kilpailuoikeuksien omistajilla riittää ammattitaitoa ja uskallusta uuteen ratahankkeeseen.


    • kateus_vie-

      Suksikaa kateelliset hapansilakat vittuun marisemaan.

      Rospuuttoalueilla kannattaa tehdä pohjatyöt kunnolla, jotta asfaltti kestäisi paremmin, eikä tulisi niin saatanan isoja kuoppia rataan.

      Siellä on urakoitsijat kuumana odottamassa kun radan rakentamisen lähtölippu heilahtaa.

    • roopejaintokultapii

      urakoitsijat odottelevat kuulemma rahojaan

    • roigfyu

      mitäs nämä vinkuiitat nyt meinaa, kun rataprojekti taas nytkähti ison askeleen eteenpäin...mihinkä noille paskahousurutisijoille voi sen hamekankaan lähettää??

      • gfdfgsdsdffsd

        Ison askeleen? Mikäs se nyt oli sitten? Noin 200 metriä valmista rataa vai?


      • Anonyymi
        gfdfgsdsdffsd kirjoitti:

        Ison askeleen? Mikäs se nyt oli sitten? Noin 200 metriä valmista rataa vai?

        sitä hamekankaan lähetysosoitetta kaipaan edelleen...pellet!!!!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sitä hamekankaan lähetysosoitetta kaipaan edelleen...pellet!!!!

        Kai sä nyt oman osoittees tiedät?


    • Anonyymi

      Konkurssi on aina yhtä päivää lähempänä. Isoimmat tallit saattavat tulla pari kertaa mutta sitten se on loppu.

      • Anonyymi

        meinaat, että kun sopimus on viidestä kisasta, osa talleista ei osallistu kyseisiin viiteen kisaan?? varsinainen TIETÄJÄ...


    • Anonyymi

      Taustalla häärännyt vl-liikkeen rakennusfirma on konkassa. Ei tule luksushuviloita. Eikä rahoitusta radanrakennukseen.

    • Anonyymi

      Rata SM -kilpailu 2020 joudutaan perumaan. https://www.rata-sm.fi/#news-215915

    • Anonyymi

      Niinhän siellä Kymillä ajettiin kilpaa !!! Miltä se tuntuu kaiken vastustajista ??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      313
      2818
    2. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      52
      2614
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      120
      1712
    4. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      118
      1420
    5. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      146
      1380
    6. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      30
      1265
    7. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      144
      1221
    8. Mitä ajattelet kun

      Katsot kaivattuasi silmiin? Mitä näet silmissä?
      Ikävä
      69
      1080
    9. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      1079
    10. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      1020
    Aihe