Lumiukot pihalla ovat naurettavia

Samoin lintujenpelättimet.

Minäkin pihalla olen naurettava kun olen ihan pihalla.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ole huoletta ei sinua kukaan tämän hetkisen Suomen yllä olevan sumuverhon läpi erota.

Äänestä
  • Minulla on Ne On vaatteet ja huomioliivit. Kyllä erottuu.
    Mökillä linnunpelättimelläni on huomioliivit, ettei mikään vaakku törmää siihen ja loukkaa itseään.
    Vielä pitäisi asettaa varoituskolmio ja huomiovalot.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pihalta-poies kirjoitti:

Samoin lintujenpelättimet.

Minäkin pihalla olen naurettava kun olen ihan pihalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu