Eli mulla on Mazda 323f BJ vm.2003.
Eli tämä ns. facelift-malli ja siihen tarvisin ajovaloumpioita.
Takavalot ovat tämän malliset, missä vilkut, sumuvalo ja peruutusvalo ovat pallon malliset, eli tätä edellisen korimallin umpiot, missä vilkut ja pakkivalo ovat palkkina umpion keskellä leveyssuunnassa, eivät tuohon sovi.
Edessä taas vilkut ovat nokkamaskin puolella eivätkä ulkoreunoilla, kuten edellisessä korimallissa.
Mistä näitä saisi edullisesti, takaumpioita varsinkin. Romiksilta eikä tarvikeosina löydy ja Mazdan kautta takaumpio maksaa reilu 260€.
Enkä ala sitten yrittämäänkään mitään tuning-paskojen kanssa kikkailua vaan ihan originaaliumpiot haluan ko menopeliini.
Mulla kävi sellainen kiva juttu, että joku tanopää ohiajaessaan eräällä ahtaalla parkkipaikalla kolhaisi autoni takakulmaa sen verran, että umpion pinta meni hieman rikki ja etu-umpioiden päällyspinnat ovat jo sen verran kuluneet, että ne olisi varmaan jo syytä laittaa vaihtoon jossain vaiheessa lähitulevaisuudessa.
Kiitos etukäteen jo asiallisista neuvoista.
Tietysti jos jollakin henkilöllä on vaikka joku saman korimallin "paukkulauta" nurkissaan turhan panttina, missä on ehjät umpiot, niin voisi ehkä yrittää ainakin päästä kaupoillekin varaosista..? Tietenkin sillä ehdolla että umpiot ovat ehjät ja hinta järkevä.
Ajovalon umpiot
Matukka323F
0
55
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen193943Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2233724Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä972669SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot222613Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman202482"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita332339Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642286Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132216Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss91769