Toivon, että hän ilmestyisi oveni taakse ja vetäisi minut syliinsä, suutelisi kiihkeästi ja kumpikaan ei tuntisi tarvetta puhua, vaan vetäisin hänet perässäni makuuhuoneeseen ja rakastelisimme kaikkien menetettyjen päivien sekä öiden edestä, ja sitten kun raukeina makaisimme sängyssä jakaisimme hellän suudelman ja sanoisin miten onnellinen olen, että hän on siinä.
Tällä hetkellä...
yhden.naisen.toive
12685
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
hmm...kiintoisaa...ja sinä olet nainen kuka...?
varattunako kirjoitat?
Tummalta, vaalealta, ristiveriseltä?
Punertavan tummalta vaalealle.
https://www.youtube.com/watch?v=FLPLgJqeZJw
((
Mua ei tollaset hetkauta. Sen sijaan haluisin olla raskaana ja saada vauvan. Raskastahan se on mut nii elämä on muutenkin eikä miehistä oo yleensä mihinkään. Paitsi lähikaupan ykssarvisesta
Tuollaset jutut(naisen toive) on romanttisista leffoissa nähtyjä ja niistä omaksuttuja tapoja.
Näitä tapoja sitten koetetaan epätoivoisesti matkia ja soveltaa oikeassa elämässäkin, mutta ei ne yleensä onnistu. Koska ei näitä tapoja ole leffoihin otettu elävästä elämästä, vaan ne on yliromantisoituja ja osittain vain ihmisten unelmien ja odotusten pohjalta kyhättyjä.
Leffat on aina leffoja.
Tuollaiset rakkauskohtaukset jäävät sitten sinne naisten unelmiin vaan pyörimään. Tosielämässä kaikki menee kuitenkin aina ihan toisin. Vaikka naiset yrittäisivät kuinka apinoida tyylejä leffojen romanttisista suutelikohtauksista ja sänkyyn menoista, joissa revitään kauhealla kiireellä ja kiihkolla toisiltaan vaatteet lattialle ja suudellaan kokajan, niinkuin saataisiin kaikki happi vain sieltä toisen suusta. Liikaa koetetaan apinoida tv-sarjojen ja leffojen romanttisia juttuja parisuhteisiin ja odotetaan niiden vielä toimivan.
Joskus oikein naurattaa se liian läpinäkyvä matkiminen.
Jopa nykyään monet satuhäätkin on tälläistä matkimista, ei niissä ole mitään omaperäistä ja realistista. Paitsi se morsiamen pettynyt itku ja ulina, kun ei millään ymmärretä, miksi kaikki ei mennytkään kuten leffassakin meni.
Ehkä, mutta tuleeko sulle koskaan oloa, että voisi skipata sen deitti- ja puhumisvaiheen yli ja vain siirtyä suoraan toimintaan? Että ei tarvitsisi keskustella sivistyneesti, että kuinkas nyt sitten, vaan tekisi juuri niin kuin miltä tuntuu ja nimenomaan tekisi, eikä puhuisi.
Voihan sitä sanoa toiselle suoraan, ettei ole mikään höpöttäjätyyppi, että haluaa mennä suoraan asiaan. Puhumallahan siitä selviää.
En yleensä tai koskaan niin tee, mutta silloin kun jo tuntenut toisen pidemmän aikaa siltä alkaa jo toivoa, että se järki todellakin katoaisi kuin jossain elokuvissa.
Varatusta miehestä huora haikailee
Oletko joskus vetänyt hänet kädestä pitäen makuuhuoneeseesi?