onko hyllyttäjää enää olemassa? kaikki kassalla?

kaupassamitenon

onko enää mahdollisuutta päästä kauppaan töihin vain hyllyttämään tavaraa ja varastohommiin vai kuuluuko siihen aina myös kassalla työskentely?

1

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suosittu_

      Kyllä ainakin prismoissa on varsinkin aamuisin paljon porukkaa täydentämässä hyllyjä. Kassalla näitä tyyppejä harvemmin näkee. Pikkukaupat ovat eri juttu.
      Toisaalta pikkukauppias on varmaan tyytyväinen jos saa henkilön, joka voi tehdä kumpaakin, paremminhan sellaiselle löytyy varmasti vuorojakin. Kuka kauppias haluaa istuttaa jotain fyysisesti hyllyttäjän työhön soveltumaton tyhjänpanttina kassoilla hiljaisina aikoina? Ei kukaan.
      Mutta toisaalta jos joku haluaa ja pystyy tekemään vain kassaa, niin kyllähän sekin tietty ainakin jonkin aikaa onnistuu, mutta silloin on turha ruveta vaatimaan erilaisia lisiä tuottavia vuoroja itselleen. Kyllä taas naurattaa.... ikäihminen otti ja lähti kauppaan töihin tuossa marraskuun kynnyksellä (mitäs marraskuussa ja joulukuussa tes sanoo alan palkoista....), ja ekalla viikolla kuului lähtö olevan jo ennen kuutta ja iltavuorojakin pitkälle iltaan, mutta mites sitte kävi... muuttu systeemi niin että viittä tuntia ja iltaankin vain yks tunti niistä viidestä... Ja kovasti sillä tuntuu olevan sanottavaa... Ei taida olla nyt kuitenkaan työhaluja... meni liian hankalaks! Ja siinä on kyllä tyyppi, jota on tosi vaikea kuvitella hyllyjen väliin tavaraa täydentään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      27
      5334
    2. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      12
      3905
    3. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      3197
    4. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      51
      2820
    5. Vihdoin tiedän että tämä on molemminpuolista

      Saattoi se koko ajan olla silmiemme edessä mutta kumpikaan ei uskaltanut sitä toivoa. Kunpa nähtäisiin pian, toivottavas
      Ikävä
      86
      1318
    6. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      285
      1312
    7. Haluaisin lähettää sulle viestin

      Mutta en enää uskalla. Miehelle.
      Ikävä
      60
      1193
    8. Miellytänkö sinun silmää?

      Varmaan ainakin vähän, jos tykkäät minusta. Siis jos tykkäät.
      Ikävä
      79
      1139
    9. Natoon liittyminen on alkanut kaduttaa.

      Nato on muuttunut niin paljon, että se ei ole enää se mihin haluttiin liittyä. Usa on vetäytynyt ja 5% osuus valtion tul
      Maailman menoa
      396
      1122
    10. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      215
      1101
    Aihe