Eli opiskelen kone- ja tuotantotekniikkaa kolmatta vuotta ammattikorkeakoulussa. Tarkempi suuntautuminen on auto- ja työkonetekniikka. Minulla on paljon työkokemusta autoasentajana, myös rakennusalalta ja traktori/rekka kuskin hommista.
2018 keväällä meillä on 10 viikon työharjoittelu, olisiko jollain tarjota jotain paikkaa ulkomailta, työnkuva ei niin tarkka ole kunhan vain saan sovittua koulun kanssa että se käy insinöörin harjoittelupaikaksi.
22V insinöörille harjoittelupaikkaa ulkomailta
2
178
Vastaukset
- apurikisi
Oletko kysellyt kansainvälisiltä autoalan yhtiöiltä? Googeloi ne, monilla kun on toimintapisteitä Suomessakin. Ota ensin selville kunkin toimiston johtajista ja lähetä/ soita lyhyt kysely heillle.
Tai tee suoraan ajan varaus vaikka 15 min.ksi johtajan kanssa ja vie huolellisesti kirjoittamasasi CV hänelle jossa ilmenee yhteystietosi.
Autokorjaamotkin olisivat ikionnellisia saadessaan apurin, vaikka lyhyeksikin ajaksi. Reippaasti vain kävele sisään ja kysy johtajaa!
Tee nuo jo tänään ensiviikkoa varten.
Toinen tapa: googeloi kiinnostamasi yhtiöt haluamastasi maasta ja lähetä lyhyt info itsestäsi tiedustellessasi mahdollista väliaikaista työpaikkaa.
Kummassakaan tapauksessa palkan mainitseminen tässä vaiheessa on liian aikaista. se selviää seuraavassa tapaamisessa tai työtarjouksessa mikäli se tapahtuu heti kättelyssä.
Ellei vastausta lähettämiisi paikkoihin kuulu muutaman päivän päästä, voit lähettää sen uudelleen ja kysäistä, onko viestisi tullut perille.
Vastausksen saatuasi, muista AINA lähettä pieni viesti ja kiittää yhteydenotosta. (saattaa olla että jonain päivänä päädyt kuitenkin heidän palkkalistoilleen. ) - Sähköauto
Hei, mihin osoitteeseen voi laittaa sähköpostia aiheesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi2005753Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1055631Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1904633Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa514053Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät613950Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali313586En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.201474Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1301390- 191072
Jotenkin tämä
tilanne taas eskaloitui ja saat mut roikkumaan täällä palstalla. Turhaan. Ei nämä tekstit sua koskaan tavoita. 😭33970