onko kenelläkään kokemusta tästä

perintätoimisto pakote?
243791
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Niin siis mistä?

Äänestä

MAKSA VELKAS!!!!!!

Äänestä
  • EN MAKSA!!

    Äänestä

  • Kärsi sitten "perintätoimisto pakotteesta".

    Äänestä

  • ktjju kirjoitti:

    Kärsi sitten "perintätoimisto pakotteesta".

    Ei ne mitään pysty pakottamaan.
    Kun en maksa niin en maksa.
    Aikanaan jäävät nuolemaan näppejään.
    Mitäs lainasitte? Kuka käski lainata? Oma vikanne.

    Äänestä

  • Itse olet lainaa hakenut. Tosin kuluttajansuojalaki pistää osavastuun myös lainanmyöntäjille.

    Äänestä

soita ja kysy niiltä. Tai lähtetä sähköpostia ja sano, et ei oo saldoo soitella.

Äänestä
  • Noniin =) Nyt selvisi. Näyttää asialliselta. Tuollaista toimijaa ala onkin kaivannut juuri "velkojaälämaksa":n kaltaisia varten

    Äänestä

  • ygrfds kirjoitti:

    Noniin =) Nyt selvisi. Näyttää asialliselta. Tuollaista toimijaa ala onkin kaivannut juuri "velkojaälämaksa":n kaltaisia varten

    Saahan sitä kuvitella vaikka menevänsä kuuhun, mutta taitaa tuollaisillatyypeillä jäädä tekemättä.
    Eihän sulla ole edes passia.
    Me EMME maksa.

    Äänestä

  • Ehkä aihetta tehdä rikostutkimuspyyntö poliisille? Kuulostaa rikollisten ryhmältä. Uhkaavat väkivallalla ja käyttävät rikollisia 'henkilökuntanaan'. Huh huh!

    Äänestä

  • ygrfds kirjoitti:

    Noniin =) Nyt selvisi. Näyttää asialliselta. Tuollaista toimijaa ala onkin kaivannut juuri "velkojaälämaksa":n kaltaisia varten

    Edelliset tuon kaltaiset perintätoimiston perijät lähti täällä sairasautolla, kun oli kävelykyky kadonnut eikä kädetkään kantaneet. Kesällä on aina niin liukasta, voi kaatua pahasti

    Äänestä

  • Niin varmasti lähti,sen me kaikki ihan takuulla uskommme.Ne varmasti nuo pojat säikähtää ja liukastuvat karkuun juoksiessaan ja huutavat railakkaasti äitii..........

    Äänestä

  • gfghgfjh kirjoitti:

    Ehkä aihetta tehdä rikostutkimuspyyntö poliisille? Kuulostaa rikollisten ryhmältä. Uhkaavat väkivallalla ja käyttävät rikollisia 'henkilökuntanaan'. Huh huh!

    Onhan noiden nimet netissä ,kun googlettaa. Joku taneli. Osuva nimi.,Taneli tarkoittaa tyhmää.

    Äänestä

Ja täällä valopäät jotka huutelee velkojen maksamisesta vielä uskoo että tuollainen huumorilla kyhätty "perintätoimisto"-sketsi on muka todellinen.... Hahhahhaa, naurattaa tämän palstan vittuilijoiden älyn vähyys vielä enemmän kuin tuo Pakotteen sivusto.
Moottoripyöräjengit tms ihan varmasti pitäisivät muuten julkisesti tuollaisia sivuja yllä, miettikää nyt ihan oikeesti tollot!
Niitäkin tahoja tosin on oikeasti olemassa mutta niitä ei kiinnosta mitkään oikeiden firmojen maksamatta jääneet laskut, niiden perimät velat on ihan muuta kuin tavalliset laskut. Esim. huumevelat jos ette tätäkään itse hokaa kuten vähän pelkään.

1Äänestä
  • "Ja+täällä+valopäät+jotka+huutelee+velkojen+maksamisesta+vielä+uskoo+että+tuollainen+huumorilla+kyhätty+"perintätoimisto"-sketsi+on+muka+todellinen....+Hahhahhaa,+"Nyt+tärähti+kyllä+kunnolla+turpaan+sulle+niin+että+leegot+vaihtoi+paikkaa,tuota+ei+olisi+sinun+pitänyt+epäillä+edes,et+tosiaan+tiedä+mistään+mitään.Kyseessä+on+oikea+perintä+virma+joka+on+tuomioakin+saanut+ja+käynyt."-+Emme+lähettele+kirjeitä,+vaan+kaivamme+velallisen+esiin,+sivuilla+kerrottiin."http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010042211515795_uu.shtml"Toinen+tapaus+sattui+12.3.+Yhtiökumppanilleen+velkaa+olleen+yrittäjän+toimistolle+ilmestyi+isokokoinen,+uhkaavasti+käyttäytyvä+Jimmy+Cashin+perintämies.+Hän+vaati+yrittäjältä+maksua+samana+päivänä+ja+varoitti+poikkeamasta+maksuaikataulusta.+Pelokas+yrittäjä+maksoikin+heti+osan+suorituksesta.+Yhtään+lain+edellyttämää+soittoa+tai+perintäkirjettä+hän+ei+ollut+etukäteen+saanut.""Poliisi:+Varo+tätä+firmaa"Lisäksi+perintäkulut+ja+palkkiot+ovat+olleet+korkeita,+jopa+20+-+50+prosenttia+perittäväksi+annetusta+summasta.https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/88633-poliisi-varo-tata-firmaaKyllä+ne+hakevat+varmuudella+sinutkin+kyytiin+jos+joku+sen+käskyn+antaa+tolloksi+sinä+jäät+ja++vammaiseksi+100%+jos+rahat+ei+lennä+ja+nopeesti,sinä+ryöstät+vaikka+pankin+tai+minkä+vain+ja+kuset+housuun+samalla+reisulla,menikö+idioottille+nyt+perille?https://www.facebook.com/perintatoimisto/"Me+ollaan+saatu+palautetta+katkerilta+perintätoimistojen+työntekijöiltä+meidän+toimimmasta.+Ei+voida+kuulemma+tehdä+tätä+tälleen+kun+ei+kukaan+muukaan+tee+eikä+kukaan+ole+koskaan+ennen+näin+tehnyt.+Voidaan+sanoo+että+kuuden+vuoden+kokemuksen+perusteella+tää+toimintatapa+toimii+tehokkaasti+ja+tahkotaan+hyvin+hilloa.+Sehän+vasta+persaukisia+kilpailijoita+vituttaakin.+Samoin+kuin+se,+että+meidän+perintätoiminton+sivut+komeilee+vuodesta+toiseen+googlen+hakutulosten+ensimmäisellä+"

    Äänestä

  • tämäontottasuomessa kirjoitti:

    "Ja+täällä+valopäät+jotka+huutelee+velkojen+maksamisesta+vielä+uskoo+että+tuollainen+huumorilla+kyhätty+"perintätoimisto"-sketsi+on+muka+todellinen....+Hahhahhaa,+"Nyt+tärähti+kyllä+kunnolla+turpaan+sulle+niin+että+leegot+vaihtoi+paikkaa,tuota+ei+olisi+sinun+pitänyt+epäillä+edes,et+tosiaan+tiedä+mistään+mitään.Kyseessä+on+oikea+perintä+virma+joka+on+tuomioakin+saanut+ja+käynyt."-+Emme+lähettele+kirjeitä,+vaan+kaivamme+velallisen+esiin,+sivuilla+kerrottiin."http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010042211515795_uu.shtml"Toinen+tapaus+sattui+12.3.+Yhtiökumppanilleen+velkaa+olleen+yrittäjän+toimistolle+ilmestyi+isokokoinen,+uhkaavasti+käyttäytyvä+Jimmy+Cashin+perintämies.+Hän+vaati+yrittäjältä+maksua+samana+päivänä+ja+varoitti+poikkeamasta+maksuaikataulusta.+Pelokas+yrittäjä+maksoikin+heti+osan+suorituksesta.+Yhtään+lain+edellyttämää+soittoa+tai+perintäkirjettä+hän+ei+ollut+etukäteen+saanut.""Poliisi:+Varo+tätä+firmaa"Lisäksi+perintäkulut+ja+palkkiot+ovat+olleet+korkeita,+jopa+20+-+50+prosenttia+perittäväksi+annetusta+summasta.https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/88633-poliisi-varo-tata-firmaaKyllä+ne+hakevat+varmuudella+sinutkin+kyytiin+jos+joku+sen+käskyn+antaa+tolloksi+sinä+jäät+ja++vammaiseksi+100%+jos+rahat+ei+lennä+ja+nopeesti,sinä+ryöstät+vaikka+pankin+tai+minkä+vain+ja+kuset+housuun+samalla+reisulla,menikö+idioottille+nyt+perille?https://www.facebook.com/perintatoimisto/"Me+ollaan+saatu+palautetta+katkerilta+perintätoimistojen+työntekijöiltä+meidän+toimimmasta.+Ei+voida+kuulemma+tehdä+tätä+tälleen+kun+ei+kukaan+muukaan+tee+eikä+kukaan+ole+koskaan+ennen+näin+tehnyt.+Voidaan+sanoo+että+kuuden+vuoden+kokemuksen+perusteella+tää+toimintatapa+toimii+tehokkaasti+ja+tahkotaan+hyvin+hilloa.+Sehän+vasta+persaukisia+kilpailijoita+vituttaakin.+Samoin+kuin+se,+että+meidän+perintätoiminton+sivut+komeilee+vuodesta+toiseen+googlen+hakutulosten+ensimmäisellä+"

    Voi v--tun idiootti!!! Noilla em. linkityksilläsi ei ole mitään tekemistä tämän huumori-pakotteen kanssa. Mutta en viitsi tuhlata sun kaltaiseen tolloon enempää paukkuja, kun ei ole lusikallakaan annettu niin eipä voi kauhalla vaatia.
    Mulla muuten on ihan henk. koht. tuttuja jotka harrastelee moottoripyörien laittoa ja niillä ajelua, ei ole mitään hampaankolossa heidän kanssaan niin suojele sinä niitä omia leegojasi vaan jos niitä edes on. Että semmosta.

    1Äänestä

Kaikkia+törppöjö+sitä+loisii+tiedottomana+tietäen+suomesta+mitään,ne+hakevat+sinut+"Viheraholainen+"+kyytiin+jos+olet+velkaa+väärälle+jannulle,sinä+joudut+kyytiin+100%+varmuudella.

Äänestä
  • Kuten sanottu, minulla ei ole mitään ongelmia näiden "perijöiden" kanssa enkä tarvitse kyytiäkään kun on ihan oma auto olemassa.
    Opettele sinä uuvatti edes kirjoittamaan ennen kuin alat päteä. Ajattelutyöstä en viitsi sanoa mitään.

    Äänestä

  • Lopulta kävi kuitenkin niin että sinua alkoi kumminkin pelottamaan ja myönnät itse kirjoituksessasi täällä näin.

    ("Kuten sanottu, minulla ei ole mitään ongelmia näiden "perijöiden" kanssa ")

    Että semmosta,ensin ne oli hupi sivuja ja lopulta muutui todeksi.

    Tiedoksi sinulle,ei nuo miehet kysele tarviiko kyytiä vaan ihan kyselemättä tarjoavat tarpeen vaatiessa,tämä sinun täytyy vielä sisäistää pikku päähääsi,jatkahan unia koska et ole ihan hereillä oleva tässä ajassa.

    Äänestä

  • jotkutnukkuutietämättään kirjoitti:

    Lopulta kävi kuitenkin niin että sinua alkoi kumminkin pelottamaan ja myönnät itse kirjoituksessasi täällä näin.

    ("Kuten sanottu, minulla ei ole mitään ongelmia näiden "perijöiden" kanssa ")

    Että semmosta,ensin ne oli hupi sivuja ja lopulta muutui todeksi.

    Tiedoksi sinulle,ei nuo miehet kysele tarviiko kyytiä vaan ihan kyselemättä tarjoavat tarpeen vaatiessa,tämä sinun täytyy vielä sisäistää pikku päähääsi,jatkahan unia koska et ole ihan hereillä oleva tässä ajassa.

    Ei ---vetti kuinka tyhmä voit olla ihan aikuisten oikeasti?
    Luetun ymmärtäminen näyttää olevan ylipääsemättömän vaikeaa joillekin.

    KERRAN VIELÄ: 1. Esim. Aamulehden uutiseen vievä linkki on ihan todellinen uutinen ja olemassa ollut asia.
    2. Perintätsto "Pakote" ei ole oikea, vaan huumorilla tehty sketsin tapainen juttu.
    3. Minulla EI OLE ONGELMIA moottoripyöräkerhojen kanssa jotka OIKEASTI perii velkoja (ei tavis firmojen vaan ihan muiden tyyppien saamatta jääneitä rahoja)
    4. En joudu kyyditykseen vastoin tahtoani, usko nyt jo.

    Nyt loppui rautalanka kesken, lähden ihan omalla autollani K-Rautaan ostamaan muutaman kilometrin lisää. Sulattele sinä tekstiä ja tule taas ihmettelemään jotain kohtaa mitä et vieläkään tajunnut, tampio!

    Joo, ostan rautalangat velaksi ja jätän maksamatta, sinuun kun ei kannata investoida.

    Äänestä

Ikävä kyllä tuo on totta. Tulivat tontille. Ei auttanut kuin lähteä automaatille.

Äänestä

Noo joa nuo ovelle tulis uhkailee nii mullon kovempi miesystävä. Sopii siis yrittää,mutta tuskinpa tulevat. Mitä velkoja nuo pystyy perii,tekaistuja??

Äänestä

Luulenpa,että meitin ovelta lähtis lujaa tommonen perintätoimisto pakote, ja Ottasin selvää kuka sen laittanu asialle. Saisinpa isot rahat käräjillä. Asun semmosessa talossa,että naapurit ois kyllä apuna. Eipä oo pelkoa ja jos normaalit firmat tommosen laittaa asialle niin äkkiä ois firma nurin. Ei pelkoo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eipaljonaurata kirjoitti:

perintätoimisto pakote?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu