HELPP unentulkitsijaaa??

ulkomaanmatkaaja

Moi, näin tossa pari yötä sitten unta, jossa oli mun ihastus, mun tyttöpuolinen kaveri ja noin 4 muuta poikaa. Tämä uni tapahtui ulkomailla, paikassa jossa vietin koko kesäm, mutta miljöö oli silti hieman erilainen. Kun olin koko kesän ulkomailla, sielä oli samaan aikaan tämä kyseinen tyttö joka unessa oli. Ensinki olin kahdestaan tämän tytön kanssa, sitten ihastus tuli halasi ja käveltiin halien eteen päin:D sitten aloimmekin pelaamaan jalkapalloa ja sitten istuimme vain futiskentällä, nyt tämä ihastus oli halailemassa sitä toista tyttöä, samalla kuin 4 muuta poikaa ilmestyivät. He alkoivat kehumaan ripsiäni?:DDD muuta en hirveesti tästä unesta muista, mutta mulla on ollut kai toinenkin uni joka tapahtui tässä samassa maassa. Tulkinnasta oisin hyvin onnellinen!

3

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näit unta.

    • TeiniRitsa

      Se oli märkä uni.

    • Pekkapoikatässä

      Ehkä olet epävarma suhteessasi tuohon ihastukseen. Kannattaa puhua avoimesti asioista ihastuksensa kanssa, jos suhde on sillä tasolla, että tapaillaan. Tutustua kunnolla toiseen, selvittää syyt epävarmuuteen ja mikäli näyttää siltä, että siitä ei voi tulla koko elämän kestävää, katsella sitten niitä uusia mahdollisuuksia, joita kyllä tulee, olet nuori.
      Unesi ei ole kovin merkittävä eli sillä ei ole kovin tärkeää sanomaa. Unet rakentelevat monenlaisia yhteyksiä ja aika harva uni lopulta on sellainen, josta oikeasti löytyy avaimia oman elämän selvittämiseen ja rakentamiseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tänään pyörit ajatuksissa enemmän, kun erehdyin lukemaan palstaa

      En saisi, silti toivon että sinä vielä palaat ja otetaan oikeasti selvää, hioituuko särmät ja sulaudummeko yhteen. Vuod
      Ikävä
      20
      2943
    2. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      237
      1824
    3. Seiska: Anne Kukkohovi myy pikkuhousujaan ja antaa penisarvioita

      Melko hupaisaa: https://www.seiska.fi/vain-seiskassa/ex-huippumalli-anne-kukkohovin-amerikan-valloitus-vastatuulessa-myy
      Maailman menoa
      343
      1720
    4. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      16
      1702
    5. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      30
      1243
    6. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      30
      1230
    7. Kulujen jako parisuhteessa

      Hei, miten teillä jaetaan kulut parisuhteessa? Työttömyyttä ja opiskelua tulee omalla kohdalla jatkumaan vielä jonkin ai
      Parisuhde
      66
      1118
    8. Miten tämä meidän tarina

      Sitten päättyy?
      Ikävä
      64
      1009
    9. Missä olit kun tajusit, että teistä tulee joskus pari?

      Kuvaile sitä paikkaa, hetkeä ja tilannetta.
      Ikävä
      57
      941
    10. En todellakaan halua että

      Tämä päättyy näin
      Ikävä
      39
      884
    Aihe