Rantakylän Latolankatu

Meininki siellä lähellä Ankkurin puolta vuonna 2017? Voiko sinne muuttaa? Helsingistä. Kaikki niin kauhistelee. Eipä noita asuntoja kaupungilla niin paljoa ole tarjolla edes vapaana, edellinen Hammaslahdessa sisälsi vesivahinko-yllärin.... Joku asunto alkuun pitää olla..
6205
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Muuttaa toki voi, oma mielipide ja asenne vain kohdalleen. Parhaimman ja osuvimman mielipiteen saat sitten omakohtaisesti.

Äänestä

Onhan siellä paljon vapaita vuokra-asuntoja, totta. Mutta mistähän se kertoo?
Ei se oo ihmisten aluetta, juopot, narkit ja muut sossutapaukset lähinnä sinne hakeutuu.
Jos tavallinen eläjä sinne erehtyy niin pyrkii mahdollisimman äkkiä sieltä myös pois.
Eli ihan mielipahan välttämiseksi voit jättää sen mutkan tekemättä ja etsiä asuntosi muualta.

Äänestä

2017

Äänestä

Sirllä on taloja jotka onpi isoja. Isossa talossa assuu monta ihmistä. Niitä onpi paljon. Niin onpi. Latolankavulla. Minä asun Hammaslahessa. Onko Latolankavulla pommisuoja kun meiltä veivät pommisuojan ja nyt jos atomija viskovat niin ollaan suojattomia myö hammaslahen asukkaat. Se ei oo hyvä asija.

Äänestä

Pirinistit mitään suojia tarvii!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mnmmmmhh kirjoitti:

Meininki siellä lähellä Ankkurin puolta vuonna 2017? Voiko sinne muuttaa? Helsingistä. Kaikki niin kauhistelee. Eipä noita asuntoja kaupungilla niin paljoa ole tarjolla edes vapaana, edellinen Hammaslahdessa sisälsi vesivahinko-yllärin.... Joku asunto alkuun pitää olla..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu