Huh miten ilkeitä oli Martinan arviot itseään kauniimmista miss suomi-kilpailijoista.
Millä asiantuntijuudella mara kommentoi "näkee ettei hän ole koskaan urheillut" tai "hymy ei tule sydämestä"???
Yhtä haukkui rumaksi, toista lihavaksi. Maran ansiot missiemona tiedetään, sitä ihmettelen miksi seiska julkaisee tällästä roskaa.
Millä asiantuntijuudella mara kommentoi "näkee ettei hän ole koskaan urheillut" tai "hymy ei tule sydämestä"???
Yhtä haukkui rumaksi, toista lihavaksi. Maran ansiot missiemona tiedetään, sitä ihmettelen miksi seiska julkaisee tällästä roskaa.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Seiska julkaisee pelkkiä totuuksia.
Mikä tuo rupisammakko on ketään arvostelemaan? Eihän se itsekkään ole mikään urheilija, pelkkä tavis-kuntoilija vaan. Nyt se meni aukomaan päätään sellaiseen pakkkaan, että takuuvarmasti joutuu naurunalaiseksi.
Ymmärtäisi jo jättää itseään kauniimmat ja viehättävämmät neitoset moukkamaisen arvostelun ulkopuolelle.
Eikös nämä neitokaiset ole oikein tuomariraadin arvosteltavana tänä iltana koko kansan nähden?
Rupisammakkoa ei ole kutsuttu siihen tuomaristoon! Kunnon kansalaiset saavat tietysti olla kriittisiä, onhan kyse Miss Suomi-kisasta. Mutta tuo väkivalta ongelmainen-rattijuoppo-petturi voi pitää huolella turpansa kiinni.
Kateudesta kireeltä tyrkyltä ei olis pitänyt kysyä yhtään mitään misseistä ,odotettiinko siltä edes asiallista arviota ? Hymy ei tule sydämestä --mitä tää siitä mitään tietää tai ymmärtää siltä ei mikään tule sydämestä ei edes näiden nuorempien naisten kannustus ,kai se kuvittelee olevansa näitäkin naisia kauniimpi ja urheilullisempi -kattos nyt kurppa peiliin
Onhan se arvostelu missukoista kysyttävä missiemoltakin.
Kyllä huomasi kommenteista keille on kaikkein kateellisin vai lieneekö nämä joille antoi murska arvion yrittäneet joskus lähentyä hänen miestään,eihän sitä voi kun arvella mitä näiden taustalta löytyy..
Ainako Martina on jollekin jostain kateellinen? Minusta hänellä ei ole tarvetta kadehtia ketään. On oma perhe ja toimeentulo. Palstalla vaan keksitään aiheita milloin mistäkin asiasta häntä haukuttaessa.
Joo, oma perhe, jossa petetään vuorotellen. Ja toimeentulo, joilla ei edes laskujaan pysty maksamaan. Hänellä ei muuta olekaan aihetta kadehtia.
Minkä takia Seiska kysyi tältä nyrkin heiluttajalta mielipidettä? No, koska tiesi saavansa hölmöjä vastauksia, joista kansa hermostuu. Martina niin itsensä lumoissa, ettei tajua tilannetta.
Sinultako olisi mielipidettä pitänyt kysyä?
Tietysti! Kuka tahansa olisi ollut parempi vaihtoehto, kuin tuo Kyöpelivuoren vanha variksenpelätin.
Taas Martina on päässyt näyttämään tyhmyytensä arvostelemalla 10 kaunista neitoa.Paljastaa jälleen narsistin lailla kateuden heihin arvostelemalla heitä tylysti.Kaikki mitä luettelee miinukseksi neidiessä, löytyy ikävä kyllä juuri hänessä. Kauniita neitejä kaikki ovat! Tuomarit päättää iltasella sit ketä vie voiton ? Martinan teenäinen hymy hyytyy,kun arvostelu menee päin metsään.Tämä nainen on nyt kyllä ikävästi pulassa ja hätää kärsimässä arvosteluillaan. Hän kun joutuu pian teoistaan puun ja kuoren väliin.Kannataisko elää vähän näkymättömästi hiljaa syrjässä ja odottaa? Mitä elo tuo tullessaan vielä hänelle!?!? Näin se vaan on : Sitä ihminen niittää mitä on kylvänyt.
Voittajaa sanoi kauniiksi, mutta karisma puuttuu. Karisma riitti kuitenkin voittoon saakka.
Arvosteli kroppia "urheilijan" näkökulmasta, että ei ole muka kunnossa. Noloin tölväisy oli tämä "hymy ei tule sydämestä". No ei se Maratviinallakaan tule. Sydämellisyys on matamista itsestään yhtä kaukana kuin Pohjoisnapa Etelänavasta. Kolho akka kertakaikkiaan ja teennäinen päästä varpaisiin, luonne mukaan lukien. #pedanttiäiti
Martina on kauniimpi kuin yksikään noista misseistä.
Johan vitsin murjaisit! Oletko alkanut koomikoksi? Siinä on pellehyppääjälle kaveri!
Tämä ei ole Huuhaa-palsta, mene sinne hölmöilemään!
Buahhaahhaaaaa!!!
xD
Kyllä, näin on. Pikkulikkojahan nuo ovat Kai Marttiinalla on oikeus arvostella, samoin kuin kellä muulla, varsinkin jos häntä haastatellaan ko. asian tiimoilta. Joten yrittäkää kateelliset vain kestää, vaikka kovin vaikeaa se teille tulee olemaankin.
Koska rattijuoppo-pellehyppääjä ei ole ammattilainen millään osa-alueella, ei sen tarvitse sitä tyhmällä kritiikillään korostaa.
Olisi kuitannut arvostelupyynnön lyhyesti: "No comment!"
Fiksu olisi tehnyt niin, mutta nyt onkin kyseessä kouluttamaton ja rahvaanomainen moukka.
Se vastaus tuli HÖNÖLTÄ väärällä nikillä.
Hyvä trolli! Hahahaaaa!
xD
En minäkään ole mikään Martina fani,mutta rehellisen arvion antoi misseistä ja antoi hän heistä hyvääkin palaututetta..Samat ennakkosuosikit mullakin ja jokainen katsoo ihmistä eri tavalla...Toi kateuskortti jo niin kulunut,miks aina.tarviis olla kateellinen,jos antaa negatiivistä palautetta?? Kaikesta huolimatta Martiinalla paremmin asiat,kuin monella muulla..
Eiks tätä kateuskorttia ole käytetty nimenomaan marsun arvostelijoista ,nyt kun arvon missiemo on lausunut omat kyseenalaiset arvoinsa nuoremmista kaunottarista voi vain todeta ,ettei se kateus sillekkään ihan tuntematon juttu ole
En nyt tiedä, oliko Martinan arviot niin ilkeitä, ennemminki rehellisiä. Minunkin mielestä pari samaa tyttöä on nyt kyllä ihan väärässä paikassa, he eivät kuulu Miss Suomi finaaliin, ja samat suosikit itelläkin on kun oli Martinalla.
Martina on kateellinen. Yritti aikoinaan Miss Suomi-kisoihi, mutta ei huolittu edes semifinaaleihin. Säälittävä luuseri.
Ja oikeasti on niin miehen näköinen ja ruma. Kaikki, mikä hänellä on naisellista, on keinotekoista. Ihan lauta muija oikeasti. Rinnat rakennettu. Huulet rakennettu jne. Kamalan alemmuuskompleksinen.
Sitä paitsi, Martinan mielipiteillä ei ole merkitysträ tuossa kisassa.
Vitsillä kysytty Marsun mielipidettä. Kun tiedetään, että hän alkaa hyvin tärkeänä ja ihan tosissaan antaa muka asiantuntijana kommentteja, joille kuitenkin nauretaan ja hihitellään.
Seiskan toimitus on nyt tajunnut tän kuvion: huumorin avulla saadaan ehkä levikkiä lisää?
Tietysti mara dissaa miss suomi-kisaajia. Maran kommenttien ansiosta ihmiset nyt tajuavat että miss Helsinki on se parempi missikisa. Seiskan temppu on vähä niinku menis kysymään Citymarketin kauppiaalta et mitä mieltä se on Prisman lihapullista.
Hänen arvio tämän vuoden miss Suomi voittajasta oli muuten, että kaunis tyttö mutta karisma puuttuu.. Se meni kyllä aika pieleen, koska hän oli ihan karismaattinen. Toisin kun eräs..
No, ajatellaanpa hetki millaisia missejä miss Hki on tuottanut? Skandaaleja ja kähmintää. Fantasiapäähineitä. Sunneva tuskin pahoinpitelee missejään? Ei muuta tarvitse edes sanoa!
Kuinkahan Herkules jaksaa nykyään?
Lopetettu oisko siitä pari vuotta aikaa nyt.Martinahan luopui hauvelista jo vuosia sitten oisko ollut niitä aikoja kun meni Stefanin kanssa yhteen.Koira vietti viimeiset vuotensa muualla.Luulen että Stefan ei sietänyt koiraa arvoasunnossaan.
Uskomattominta se, ettei yhtään mustaa mukana! Mutta pitihän se joukon ainut! mamu-taustainen toki päästää 2. perintöprinsessaks.
Martina on aina niin negatiivinen kaikesta ja kaikesta missä hän ei ole mukana. Koko sen noita-akan elmänasenne on niin perusnegatiivinen. Ja sen näkee joistain ohjelmista, joihin hän ei ole pystynyt valmistautumaan. Suupielet alaspöin ja tavallisten ihmisten seassa ei osaa ollenkaan käyttäytyä. Ei ole mitään oikeaa koulutusta toisin kuin Miss Suomi-kilpailijoilla, jotka ovat akateemisesti koulutettuja ja menestyviä. Tuskin nuo Miss Suomi-kandit tyytyisivät pettävään mieheenkään siitä pelosta, että joutuisivat olemaan loppuelämänsä yksin.
Mun mielestä koko Martinasta voisi olla kirjoittamatta missään lehdissä tai tv-ohjelmissa. Kyllästyttää hänen iso päänsä ja jos hän ääneen pääsee, hänen möreä äänensä.
Muutenkin uudet Miss Suomi-ehdokkaat ovat raikkaita. Toisin kuin Martina ja hänen "missinsä", jotka ovat tosi tunkkaisen näköisiä ja sivistymättömiä.
Totta kai vanhaa Botox noitaa hatuttaa,kaikki missiehdokkaat nuoria ja kauniita. .
Ai mikä ilkeys? Martina oli tosi asiallinen kun vertaa millaista tekstiä tällaiset "kunnioitetut" mallimammat kuten sjöroos, snellman, ukkola on päästelleet.
Tää Michaela on oikeesti aika tavis ja lekotteli kyljellään sohvalla ettei pömppömaha näy. Lisäks Martina oli oikeessa että se mamu pääsee kärkijolmikkoon eikä sillä joukon rumiluksella beatalla ollut mitään jakoa.
Juuri näin! Martina on kokenut missimamma ja kaikki hänen Miss Helsinki -kisansa voittajat ovat saavuttaneet upean kv-uran ulkomailla.
Minkähänlaisia kv-uria ulkomailla tämän kisan missukat ovat luoneet?
No jaa, eipä näistä Miss Suomistakaan mitään kv tason julkkiksia ikinä tule... Joten se ja sama. Suomen julkkiskynnyksen täyttävät nykyään molemmat yhtälailla, näin se ainakin juorupalstoja selatessa näkyy.
Noita martinan kommentteja kun luki niin ei se nyt ihan väärässä ollut. Tai siis Pihla, jota veikasi voittajaehdokkaaksi, oli perintöprinsessa ja Adriana joka sai kropasta miinusta (olikin melko reitevä, luulin ettei tuon takia sijoitu) sijoittui myös. Ainoa jota hän ei nostanut korkealle, oli itse voittaja. Itsekään en voittajaan kiinnittänyt kummempaa huomiota ennen eilistä tv lähetystä. Siinä nousi selkeäksi ykköseksi.
Joten ei tuo nyt ihan metsään mennyt, siis se häneltä pyydetty arvio.
No esim Kelly kävi hiljattain Kongossa
Kyljellään loikoillessa se pömppö just näkyis jos sitä olis :D
Kotonaan siis.
Pömppö ei näy jos laittaa käsivarren tolla lailla sen eteen ja painaa sisään kuten tää michaela teki.