Onkohan Riviera hotellin 2:n hengen huoneissa suihku vai amme?
Hotel Riviera
Sinne_tiistaina
8368
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sekä että ollu ainakin niissä huoneissa missä me ollaan asuttu.
Sama juttu, suihku ja amme ollut minulla useammassa huoneessa.
Ok kiitos. Täytyy ottaa ammematto varmuuden vuoki mukaan.
Kai siellä voi esittää toiveen ,että sais huoneen suihkulla. Eikös siellä respassa puhuta Suomeakin?
Respan "tyttö" sanoi heti: ei ymmärrä kun antoi avaimen ja sanoi kuudes kerros ja halusin alempaa korkeanpaikan kammoisena. No onneks sanoikin väärin ja olikin 2:n kerros!
Kaikki huoneet ovat ns. kahden hengen huoneita. Suihku on joka huoneessa ammeela tai suihkuverholla. Amme on paljon miellyttävämpi ja tilavampi käydä suihkussa kuin ihoon tarttuva suihkuverho. Jos matkustat yksin tulet saamaan todennäköisesti huoneen, missä suihkuverho liimaantuu ihoon kiinni pienessä suihkunurkkauksessa. Respassa ei enää puhuta Suomea, muuta kuin yksittäisiä sanoja. Suomella kylläkin pärjää siellä ja baarista voi suomenkielistä apua.
Kiitos tiedoista. Tultiin viikko sitten jo pois ja amme oli ja pieni kun tämmöinen leveäharteinen ei mahtunut kuin kyljellän olemaan mutta ihan ok. Respassa ei tosiaan muuta kuin huomenta osattu sanoa Suomeksi.Sängyt kovat ja telkkari "katossa" .No eihän sinne TV:tä mentykään katsomaan! Aamupalalla jopa joka 3:s päivä pekoniakin! Ihan rauhallista oli äänieristys tosiaan onneton mutta yöllä oli hiljaista. Ihan kiva hotelli ja loistava sijainti. Mutta seuraavalla reissulla vähän tasokkaampi nyt kun ei ollut vaihtoehtoja kun myöhään varasin.
Olen ollut ko. hotellissa. Suihku siellä oli, eli ei ammetta. voi olla, että toisissa huoneissa on toisin. Who knows?