Hotel Riviera

Sinne_tiistaina

Onkohan Riviera hotellin 2:n hengen huoneissa suihku vai amme?

8

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JuanJesus

      Sekä että ollu ainakin niissä huoneissa missä me ollaan asuttu.

      • Sinne_torstaina

        Sama juttu, suihku ja amme ollut minulla useammassa huoneessa.


    • Sinne_tiistaina

      Ok kiitos. Täytyy ottaa ammematto varmuuden vuoki mukaan.

    • Sama_paikka

      Kai siellä voi esittää toiveen ,että sais huoneen suihkulla. Eikös siellä respassa puhuta Suomeakin?

      • Tiistainamentiin

        Respan "tyttö" sanoi heti: ei ymmärrä kun antoi avaimen ja sanoi kuudes kerros ja halusin alempaa korkeanpaikan kammoisena. No onneks sanoikin väärin ja olikin 2:n kerros!


    • hyvää.lomaa

      Kaikki huoneet ovat ns. kahden hengen huoneita. Suihku on joka huoneessa ammeela tai suihkuverholla. Amme on paljon miellyttävämpi ja tilavampi käydä suihkussa kuin ihoon tarttuva suihkuverho. Jos matkustat yksin tulet saamaan todennäköisesti huoneen, missä suihkuverho liimaantuu ihoon kiinni pienessä suihkunurkkauksessa. Respassa ei enää puhuta Suomea, muuta kuin yksittäisiä sanoja. Suomella kylläkin pärjää siellä ja baarista voi suomenkielistä apua.

      • Tultiinjopois

        Kiitos tiedoista. Tultiin viikko sitten jo pois ja amme oli ja pieni kun tämmöinen leveäharteinen ei mahtunut kuin kyljellän olemaan mutta ihan ok. Respassa ei tosiaan muuta kuin huomenta osattu sanoa Suomeksi.Sängyt kovat ja telkkari "katossa" .No eihän sinne TV:tä mentykään katsomaan! Aamupalalla jopa joka 3:s päivä pekoniakin! Ihan rauhallista oli äänieristys tosiaan onneton mutta yöllä oli hiljaista. Ihan kiva hotelli ja loistava sijainti. Mutta seuraavalla reissulla vähän tasokkaampi nyt kun ei ollut vaihtoehtoja kun myöhään varasin.


    • hot-so-hot

      Olen ollut ko. hotellissa. Suihku siellä oli, eli ei ammetta. voi olla, että toisissa huoneissa on toisin. Who knows?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin

      Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_
      Ateismi
      24
      2514
    2. Kerro kaivattusi

      Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.
      Ikävä
      58
      1873
    3. Saako kantaa asetta

      Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup
      Ähtäri
      16
      1435
    4. Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.

      Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu
      Maailman menoa
      304
      1115
    5. Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?

      Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua
      Tuusniemi
      14
      1095
    6. Toinen toista

      Hyvää sunnuntai huomenta susi rinssiltä 🤴🏼☕❄️⚜️❤️
      Ikävä
      259
      1002
    7. Rakastan sua

      Tiedäthän sen ❤️😢
      Ikävä
      63
      965
    8. Mikään ei ole ikuista

      Hyvää huomenta. ☕ Susi ulvoo yksin ja tyhjyys kutsuu luokseen.⚜️❄️❤️🥱
      Ikävä
      146
      913
    9. Onko sulla mua enää yhtään ikävä

      Etkö halua enää yrittääkään?
      Ikävä
      50
      847
    10. Mies mitä ajattelet naisista?

      Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.
      Ikävä
      113
      837
    Aihe